דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה חברה ומדינה אהבה תלויה בדבר / עמיחי סיבוני
אהבה תלויה בדבר / עמיחי סיבוני
הדס כהן 12/07/12 |  צפיות: 13419

אם נניח בצד את השאלה והפתרון המעשי בנושא שיוון בנטל הלאומי, ישנה שאלה אשר הרבה  יותר מטרידה  אותי. האם יחסי חילונים חרדים תלויים בשאלת השירות הצבאי / אזרחי?

האם האהבה של היהודי שנמצא מעבר לכביש מותנית במשהו? האם האהבה הזו תלויה בדבר? האם האחדות של עם ישראל תלוי במשהו?

כי אם התשובה היא כן. שרק אם הוא משרת בצבא ונוטל חלק בנטל הלאומי אזי יש בסיס לחיבור, אז ישנה בעיה חריפה מכל אי חלוקת נטל כלשהי. משום שזהו תסמין ברור של חברת שפע שרק מה שמשתלם לה ומייצר לה, אז הוא נחשב.

איפה נעלם כאן עיקרון הפלורליזם שבו דוגלים בד"כ דורשי השוויון? עיקרון שאומר שיש לקבל כל אחד איך שהוא. מחלוקות יכולות להיות וכנראה יהיו עוד לא מעט. אך אנו כחברה ישראלית יהודית חייבים לדעת להתעלות מעל כל זה ולרצות בכל מאודנו להתחבר לאחר, לאהוב אותו, גם אם הוא לא אוהב אותי, בטח לא להתנכר אליו, להכיר אותו ולא לדקלם סיסמאות שמבטאות בורות במידע בסיסי.

להכיר אנשים כאלה, לדבר איתם ולהבין שוואלה, הם בדיוק כמוני רק עם / בלי שטריימל או כיסוי ראש. מי שרוצה להתרומם עוד מדרגה יכול למצוא את הטוב בשני להעמיד כנגד עיניו ולהבין אולי שיש יותר מחבר מאשר מפריד.

כתוב בתלמוד 'לא חרבה ירושלים אלא על שדנו בה דין תורה' לכאורה תמיהה, כי אם נעשה דין ע"פ החוקים הקבועים אזי הכל מסודר. אלא שזו בדיוק הנקודה. אם נבחן אחד את השני רק ע"פ החוק ולא ע"פ מה שמעבר לחוק, קרי: לפנים משורת הדין, אזי אין לנו זכות קיום בארץ הזו, כי לא נצליח לשרוד אחד את השני.

_________________________________________________________________

מתוך הבלוג של צו פיוס, מאתר הארגון צו פיוס .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI