דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה אקטואליה מטרות והישגים במאבק המורים ורן ארז
מטרות והישגים במאבק המורים ורן ארז
הדס כהן 16/03/09 |  צפיות: 3502

מאבק המורים שהתחולל השנה היה מאבק שבמהלכו העמידו רן ארז וציבור המורים שלוש מטרות חשובות שעליהם להשיג. מטרה ראשונה וחשובה הייתה הפחתת מספר התלמידים בכיתה למקסימום של 30 תלמידים. בעזרת הפחתת מספר התלמידים בכיתה יוכל המורה להפחית את עומס העבודה הבלתי אפשרי המוטל עליו וכן להעניק יחס ותשומת לב לכל התלמידים בכיתה. נתקבלה התחייבות להפחתת מספר התלמידים ל-32 בכיתה לכל היותר. התחייבות זו ניתנה לא רק לכיתות במערכת החינוך העל יסודית אלא למערכת החינוך כולה.

 

מטרה שנייה וחשובה במאבק הייתה החזרת שעות לימוד שקוצצו. רן ארז וציבור המורים נאבקו להשבת שעות הלימוד שנלקחו מן המערכת העל יסודית. יש צורך בשעות הנוספות על מנת לאפשר למורים לחנך ולא רק ללמד חומר למבחני הבגרות, כמו כן ניתן לקלוט כך מורים חדשים במערכת החינוך. מטרה זו הושגה גם היא והוחלט כי 110,000 השעות שנלקחו ישובו כאשר החזר ראשון של 20,000 שעות יושב ולאחריו יוחזרו השעות במנות שנתיות.

שתי המטרות הראשונות שהועמדו על ידי ציבור המורים ורן ארז הושגו, אך לא יושמו עקב התחמקויות חוזרות ונשנות של ממשלת ישראל. כעת נלחם ארגון המורים העל-יסודיים על קבלת ההישגים שהושגו במאבק ויישום ההבטחות שנתקבלו.

 

מטרה שלישית וחשובה שהעמיד רן ארז וארגון המורים קשורה ברפורמת עוז לתמורה אשר תוכננה בידי ארגון המורים העל-יסודיים. מחקר שנערך במשך שלוש שנים וכלל ניסוי של הרפורמה בחמישה בתי ספר על יסודיים הביא להישגים מעל למצופה. רמת האלימות והנשירה בבתי הספר ירדה  והישגי התלמידים עלו. רן ארז וארגון המורים מעוניינים ליישם רפורמה זו על המערכת ולכן עוסקים בעיבוד התכנים והתאמה לעלויות השונות שנקבעו עבור התוכנית. המטרה החשובה ביותר היא הדאגה ליישום תוכנית זו למען קידום החינוך בישראל.

ארגון המורים העל-יסודיים ממשיך לפעול כעת ליישום ההבטחות שנתקבלו על ידי ממשלת ישראל וכן ליישומה של הרפורמה על מערכת החינוך העל-יסודית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI