דף הבית עסקים יזמות עסקית זכיינות-יזמות עסקית
זכיינות-יזמות עסקית
רונן 19/11/13 |  צפיות: 3559
זכיינות –מה היא?

מושג מוכר ונפוץ יותר מן המילה זכיינות הוא "חנות רשת". חנות כזו פועלת עפ"י שיטה עסקית לפיה יש חברה מזכה מול זכיין וביניהם קיימים תנאי זיכיון. התנאים הם אלו שמעניקים לזכיין את הזכות להשתמש בסימני מסחר רשומים,בשיטות עסקיות מסוימות,למכור סחורה כלשהי ולתת שירות מסוים במגוון רחב ביותר של עסקים.

זכות זו מוגבלת,בדרך כלל,על פי תנאי הזיכיון,לתקופה מסוימת.

זכיינות תחומי עיסוק מגוונים

בשיטת הזכיינות ניתן לעסוק בקשת רחבה ביותר של עיסוקים ותחומים כגון: שווק מזון והסעדה,תחנות דלק,סוכנויות נדל"ן,בתי קפה,חנויות נוחות סוכנויות רכב,רשתות אופנה ועוד.שיטה זו הקיימת מאות בשנים,נפוצה מאוד בארץ ובעולם ויזמים רבים מעדיפים אותה על פני כל שיטה עסקית אחרת.

יחסי חברת הזכיינות - זכיין

כאשר מגיעים להבנות ונערך חוזה בין הצדדים,הזכיין אמור להעביר למזכה תשלומים:תשלום חודשי קבוע או אחוז ממחזור המכירות והתחייבות לרכוש ממנו סחורה.החברה המזכה,מצידה,מתנה את מסירת הזיכיון במספר דרישות:הזכיין מתחייב ללמוד את השיטות העסקיות להפעלת העסק,עליו להשקיע בפרסום ועליו להיות בעל מיומנויות הנלמדות על פי תכתיבי החברה המזכה.

תנאי הזיכיון מוגדרים מראש ואי עמידה בהם או הפרה שלהם,עלולים לגרום לביטול הזיכיון או לאי חידושו.

יתרונות ברורים בשיטת הזכיינות

לבטים רבים עומדים בפני יזמים המעוניינים לפתוח עסק עצמאי:עיתוי נכון לפתיחה,האם לצרף שותפים או להתמודד לבד,עלויות ההקמה ומימון העסק ועוד.שיטת של זכיינות הוכיחה את עצמה כאמצעי עסקי מוצלח בשל התמיכה שהרשת יכולה להציע,ההכוונה והסיוע וכל אלה מובילים להרגשת ביטחון גדולה יותר.הזכיין נהנה מהידע והניסיון שהרשת צברה במהלך השנים. הוא יקבל מידע על ניהול העסק ותפעולו ,מאגר לקוחות פוטנציאליים, תנאי תשלום ומבצעים  ועוד.

סיכויי הצלחה ורווחיות גבוהה

עם צוות מקצועי מלווה,עבודה מול ספקים בעלויות נמוכות,שיווק ופרסום ו"גב" של רשת מזכה,סיכויי ההצלחה גדלים ועימם-רווחיות הזכיין.

ליצירת קשר


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רונן


 


מאמרים נוספים מאת רונן
 
תכנון והתאמה של ימי גיבוש בצפון
ימי גיבוש בצפון מאפשרים להנות משלל האפשרויות שמציע לנו אזור הצפון: החל מימי גיבוש שכוללים פעילויות רטובות כמו למשל רפטינג, ועד לפעילויות אקשן יבשות כמו טרקטורונים. העושר הקיים בצפון גם מאפשר להנות מפינוקים ואטרקציות רגועות יותר כמו קטיף, ביקור ביקבים ובמחלבות גבינה.

טיולי ג'יפים בצפון – החלק הכי שווה של החופשה שלכם
אם יש לכל חברה בישראל, רגע שיא שנתי אחד, כמובן שהיא היום בו הצוותים השונים בחברה עולים על מזוודות ויוצאים ביחד לחוויה מרגשת ומפליאה במהלך סוף השבוע אשר מוקדש כולו לפעילות החברה. הנוהג של טיולי חברה, כבש בשנים האחרונות את החברות החזקות ביותר במשק והפך להיות חלק בלתי נפרד מהמוניטין של החברות המובילות במשק. וביחד איתו גם עלה קרנם של טיולי ג'יפים בצפון, אותם אתם יכולים לשלב לאורך מסלול הטיול, לטובת העובדים שאוהבים טיולי אקסטרים ורוצים לצאת משגרת העבודה לגמרי.

טיולי ג'יפים בגולן – אל מול הנוף הכי יפה בעולם
הנופים המשגעים של הרי הגולן, היו ועודם אחד מהמקומות הכי יפים ומיוחדים שאפשר למצוא במדינת ישראל ובכלל. על אחת כמה וכמה אם אתם אנשים שאוהבים לצאת אל הטבע, לטייל ולהנות מחוויות ייחודיות ושונות. והיום, יותר מאי פעם, אתם יכולים למצוא טיולי ג'יפים בגולן, איתם אתם יכולים להכיר את כלל המקומות הכי יפים ומיוחדים באזור הגולן. בשביל לצאת אל טיולי ג'יפים בגולן, אתם רוצים להבטיח שתהיה לכם אפשרות אמיתית להפוך את חוויית הטיול בגולן למדהימה ולשונה מכל מה שהכרתם.

טיולי ג'יפים בגליל התחתון - להכיר את הארץ
הגליל הוא חבל ארץ יפה והררי, שבו שוכנים בעלי חיים נפלאים ונופים מרהיבים, וכך טיול ג'יפים מאפשר לכם להכיר את חבל ארץ זה בצורה בלתי אמצעית.

למה לטייל במסלולי ג'יפים בגלבוע?
אחד האזורים היפים ביותר בארץ, ובפרט באזור הצפון, הוא הר הגלבוע. ההר מתנשא לגובה רב, המאפשר להנות מהיסטוריה קדומה זה אותו ההר שעליו התנהלה מלחמת עמלק, ובהר הזה מצאו את מותם שאול המלך ובניו. מי שביקר אי פעם באזור הגלבוע יכול לספר את סיפורו של ההר הירוק הזה כמו בשיר המפורסם.

טיולי ג'יפים בגליל – במשך כל השנה
פעם חשבנו שטיולים בחיק הטבע שמורים לימי הקיץ או האביב בלבד. השמש הזורחת בהחלט תהפוך את החוויה כולה לנעימה מאוד, אבל גם בימים הקרירים וגם כשקצת יותר אפור בחוץ, עדיין אפשר ליהנות מטיול מפנק במיוחד. אם אתם מעדיפים להימנע ממסעות רגליים בקיץ הלוהט אם לוותר על הצעידה לאורך השביל הבוצי בחורף, טיולי ג'יפים בגליל בהחלט יספקו פתרון מושלם. אז איך בדיוק עושים את זה ומה חשוב לדעת?

אתר קופונים
החלטת לקנות טלפון נייד חדש? מחפש מחשב שתוכל ליהנות ממנו לאורך שנים? אם כך, בהחלט אפשר להבין את ההתלבטות שלך, כי מי לא היה רוצה לבצע רכישה חכמה?

טיולי ג'יפים למבינים
סוף השבוע הוא זמן אידאלי לטיולים, ועבור רבים זוהי גם הזדמנות טובה להפוך את הטיול הקלאסי לפעילות מעניינת ואתגרית קצת יותר, כזו שתקרב אותם אל הקרקע ותעזור להם להתחבר לשטח טוב יותר.

מהן האופציות של גיימר בשנת 2016?
רבים מאיתנו בוודאי מכירים את משחקי המחשב עוד מגיל קטן, ולאורך השנים ראינו את התחום מתפתח בצורה בלתי רגילה. לצד המשחקים הקלאסיים שממשיכים לככב עד עצם היום הזה, ישנם לא מעט משחקים חדשים יותר שמציעים לא רק אקשן ועניין, אלא גם עיצוב מרשים, איכות גבוהה מאוד ואתגרים שמצליחים לגרום לנו להתמכר.

שאיבת בור ביוב
11/05/16 | שיפוצים
מערכת הביוב עשויה ממגוון רחב של צינורות תת קרקעיים בגדלים שונים ומסוגים שונים המיועדים לניקוז מי השפכים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI