דף הבית רוחניות קבלה לימוד הזוהר לפיתוח הרוחניות
לימוד הזוהר לפיתוח הרוחניות
בתיה כץ 05/01/14 |  צפיות: 27013

את ספר הזוהר הקדוש כמעט ואין מי שלא מכיר, הספר חובר על ידי רבי שמעון בר יוחאי לפני כ- 1800 שנה, ומיום שנתגלה, הוא התקבל בכל הקהילות בארץ ובעולם בתור הספר המרכזי של תורת הקבלה.

הזוהר הקדוש מביא פירושים על התורה והוא ערוך לפי הסדר של פרשות השבוע, הספר כולל את רזי הבריאה בנושאים רבים כמו: ראיה בכוכבים, אסטרונומיה, חכמת הקבלה, גלגול נשמות וכדומה. רוב הספר כתוב בארמית אולם רבי דניאל פריש, חיבר ביאור לכל ספר הזוהר הקדוש שנקרא בשם זוהר מתוק מדבש. ספר הזוהר עם הפירוש מתוק מדבש מתרגם ומבאר את כל מהעניינים הברורים ועד לנושאים שלא קלים ולא מובנים, ביאור ספר הזוהר עם הפירוש מתוק מדבש הינו שווה לכל נפש ולמעשה כל אחד מסוגל ללמוד מתוכו.

הכוח האדיר של הזוהר הקדוש

עצם ההימצאות של הזוהר הקדוש מביאה אור וברכה והיא נחשבת כיוצרת מעטה של הגנה וביטחון מוחלט, ללימוד בספר הזוהר הקדוש ישנה מעלה גדולה והוא מהווה ליצירה של התבוננות נכונה על החיים שעוזרת עם בעיות כדוגמת משברים או מתח, גם כאשר קוראים בזוהר הקדוש אפילו שהלימוד בו הינו בלי כל הבנה ישנה השפעה עצומה, חכמינו הביאו הרבה מאד ספרים המדברים על חשיבות הקריאה בזוהר הקדוש הן בימי חול והן ביום שבת, אדם שלומד בזוהר הקדוש במשך שעה ביום שבת קודש, זה נחשב כנגד לימוד תורה במשך כשבעים וחמש שנה בימי חול.

המסורת של הלימוד בספר הזוהר הקדוש הייתה קיימת כבר לפני מאות שנים ועד ימינו, אוכלוסיות רבות במדינות שונות בעולם לומדים ספר הזוהר בכוחות עצמם או כשיעור בקבוצות המטרה של הלימוד הינה לקרב את הגאולה, להביא המון שפע וכן שיפור המזל של האדם.

זמנים ללימוד בזוהר

את ספר הזוהר נוכל ללמוד במשך כל שעות היום הן ביום והן בלילות מפני שספר הזוהר ופרשות התורה נחשבים לגדר של תורה שבע"פ, חוץ מזה יש חשיבות גדולה לקרוא את ספר ביום שבת קודש מפני שיום השבת נחשב יום קדוש וספר הזוהר הוא נחשב לקדוש הלימוד בספר הזוהר הקדוש ביום שבת קודש היא זכות גדולה ועצומה ומביאה יצירת ניצוצות קדושה לנשמת האדם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בתיה כץ


 


מאמרים נוספים מאת בתיה כץ
 
הכפירה בקיומו של אלוקים
13/11/19 | יהדות
מהן ההוכחות לקיומו של האלוקים? ההוכחות לקיומו של האלוקים נמצאות בעולם אותו ברא האלוקים, שהרי הבריאה מעידה יותר מאלף עדים על יוצרה. דווקא הללו שאינם מאמינים שיש אלוקים, לוקחים סיכון בל יתואר במילים. אנו נרחיב בפרק הבא את ההוכחות למציאות האלוקים לפי המדע, הפילוסופיה והלוגיקה, אך בינתיים ננסה לתהות על ההגיון המנחה את הללו השוללים את מציאות האלוקים:

כיצד ניתן להגדיר את האמונה באלוקים?
13/11/19 | יהדות
מהו ההבדל בין האלוקים לכל מיני יצורי אגדות שאנשים המציאו? שאלה זו מופנית פעמים רבות לדתיים, והיא לרוב נועדה להכעיס. מעטים שואלים את השאלה הזאת בכוונה אמיתית לעמוד על ההבדל בין יצורי אגדות מכל מיני מיתולוגיות, שאנשים המציאו, לבין האלוקים יוצר שמיים וארץ, כפי שהיהדות מלמדת עליו כבר אלפי שנים.

חוקי הטבע
13/11/19 | יהדות
למה התפוח נופל לאדמה? במציאות שאנו מכירים, הצרכים של החיים והחיים עצמם מתואמים בהרמוניה שאינה מלמדת על מקרה אלא על יד מכוונת. זהו המפליא באמת! זוהי העובדה המכריחה אותנו לקבל את מציאותו של בורא - חוקי טבע ביקום שהיה אמור להיות באנטרופיה מוחלטת!

האמת על חוקי הטבע
13/11/19 | יהדות
מה עומד מאחורי כל זה? המלומדים יכולים להסביר לנו שכל דבר הנצפה בטבע, נקבע על סמך התנאים הסובבים אותו ועל סמך חוקים פיזיקליים כלשהם. "אך מיהו אשר קובע את התנאים הבסיסיים המאפשרים את כל זה? מי קובע את החוקים הפיזיקליים אשר קובעים טבעים אחרים?" ויותר מכל "מדוע דווקא מה שצריכים החיים לקיומם הוא מה שקיים?"

הידעת שאבות המדע הסיקו שיש בורא לעולם?
13/11/19 | יהדות
שנאתם של אתאיסטים רבים עיוורה אותם באופן כזה, שהם מגנים כל אמונה ואפילו מושכלת במציאות בורא. בין אם חוזר בתשובה עשה זאת משכל, מהתבוננות בעולם ובקוסמוס ובין אם עשה זאת מרגש, ההכרה במהותו הפנימית, אתאיסטים יגנו אותו ויקטלגו אותו מיד בתור "טיפש". אותם שונאים חשים עצמם מורמים מעם, "מדעיים", "מביני עניין", ואת המאמינים כ-"פאנטים", "עיוורים" וכדו'.

גיל העולם - כל השיטות לישוב הסתירה
13/11/19 | יהדות
מהן השיטות השונות לישוב גיל העולם כפי שמציעים אותו האתאיסטים, לבין גיל העולם על פי האמור בתורה? כאן תמצאו את כל התשובות בקצרה, בתוך 5 גישות שונות!

גיל העולם והבריאה - סתירה או טעות בהבנה?
13/11/19 | יהדות
מדוע לנסות להציג את העולם כצעיר יותר, או כמתיישב עם דברי התורה? כאן תמצאו תשובה אובייקטיבית, לוגית ובלתי מתחמקת לשאלה, מדוע בכלל לנסות ליישב בין דברי התורה למדע התיאורטי בדבר גיל העולם, מהי בעצם השאלה, ומהי האמת שמאחורי הקושיה?

אולי כולנו בחלום?
12/11/19 | יהדות
שאלה ששואלים מתפלספים רבים, היא "מדוע שנסמוך על המציאות הנגלית לעינינו?" התשובה לכך די פשוטה למעשה: זאת מכיון שזאת המציאות היחידה אותה אנו מכירים!

מצוות לימוד תורה
26/05/19 | יהדות
לימוד תורה היא מצוות עשה מהתורה, לפי המקורות, מצווה זו עומדת נגד כל יתר המצוות כמו שנאמר תלמוד תורה נגד כולם, הערך של לימוד התורה, מלבד היותו מצווה, הוא ידוע בהשפעה העצומה שיש לו על נפש האדם, הלימוד נוטע בנפש האדם יושר, מידות טובות, ערכים של יושר אהבת ישראל, חסד ורחמים.

בחירה מוצלחת של תיק לספר תורה
30/04/19 | יהדות
ישנם תיקים לספר תורה העשויים מאיכות ירודה וחומרים שמתכלים ומתבלים לאחר זמן קצר, אצלנו לדוגמא התיקים עשויים עץ בוק משובח והדוגמאות העיטורים נעשים בעבודת יד, על ידי אנשי מקצוע המובילים בתחום זה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI