דף הבית רפואה ובריאות בריאות עיניים ניתוח להסרת משקפיים
ניתוח להסרת משקפיים
23/02/14 |  צפיות: 11774

מעוניינים לבצע ניתוח להסרת משקפיים ? מידע על מחירים להסרת משקפיים בלייזר,  במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש על ניתוח זה. במסגרת הניתוח להסרת משקפיים, מושא הטיפול הוא קרנית העיין. הקרנית מפוסלת, מפוסלת וממשיכה להיות מפוסלת על ידי הרופא המנתח עד אשר היא מקבלת צורה וזווית אשר מיטיבות עם העיין שלכם וגורמות לקרני האור להישבר עליה ולא מעליה. שבירת קרני האור מעל לקרנית היא הסיבה לתופעות של קוצר ראייה, משום שמעט מאד מן האור מגיע דה פקטו לקרנית העיין. במאמר שלפניכם ייכתב כיצד מפוסלת הקרנית, מה היא הצורה המיועדת העתידית שלה, ומה מומלץ לעשות לאחר הניתוח:

פיסול הקרנית

במסגרת ניתוח להסרת משקפיים, פיסול הקרנית הוא השלב בו הרופא הכירורג כבר הגיע לחלקים הפנימיים של העיין המנותחת ושולף החוצה את קרנית העיין. באמצעות ניתוח לייזר בשיטת iQ קרן לייזר ייעודית - להיפטר מהמשקפיים אחת ולתמיד. הוא מבצע את הפיסול. הקרנית של האדם קצר הרואי היא קרנית גדולה וגבוהה בצורה של אליפסה לאורך. קרן הלייזר הופכת את הקרנית לכדורית יותר ולשטוחה יותר, על מנת לגרום לקרני האור לפגוש אותה בצורה טובה ויעילה יותר. הקרנית מוחזרת לעינו של המנותח, ולאחר גמר הניתוח מתחיל שלב ההתעוררות ממנו.

קרנית העיין – המפתח לראייה תקינה

קרנית העיין היא המפתח לראייה התקינה. איבר הגוף שנקרא עיין ומורכב מאישון ומעטפת לבנה הוא רק צורה חיצונית. בפועל, האיבר שמעניק לה תכונה של ראייה הוא הקרנית, שנמצאת בתוכה. היא מתפקדת כמו מנוע: היא החלק שמניע את העיין פונקציונלית והופך אותה לגוף רואה. קרנית עיין אליפטית ומוארכת היא קרנית עיין שגורמת לתופעות קוצר ראייה שכן גודלה יוצר צל שגורם לקרני האור להישבר עליו במקום על הקרנית בעצמה כפי שקורה לאנשים שאינם סובלים מתופעה זו. קרנית שטוחה לעומת זאת היא קרנית שכמות הצל שהיא יוצרת כה מזערית – שקרני האור (ברובן) מגיעות אליה ללא כל בעיה וגורמות לאור יקרות להתפזר בעיין. תופעת לוואי נפוצה לאחר ניתוח להסרת משקפיים היא ראיית אור צהוב – בדיוק מהסיבה הזו: זו תופעה שנמשכת מספר ימים מצומצם, לעתים פחות משבוע ימים. הסיבה שזה קורה היא שעיין שהייתה רגילה לחוסר אור מקבלת פתאום כמות רבה של משאב זה, ולא קולטת עדיין בצורה טובה תשדורות מהמוח לגבי קליטה נכונה של האור. הסינכרון בין גזע המוח לעיין עורך מספר ימים במהלכם נעלם האור ומפנה את דרכו לראייה המשובחת לה ציפה הפציאנט במסגרת ניתוח להסרת משקפיים.

המלצות לאחר הניתוח

להימנע מחשיפה לשמש או למקורות אור מסנוורים, להרבות במנוחה, וחשוב מכל – להעניק לעצמך חופש ממאמצים כבירים עקב מצב הראייה או הגירויים בעיין להם אתה נתון. כעבור 1-3 שבועות תוכל לחזור לשגרה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 


 


מאמרים נוספים מאת
 
ניתוח להסרת משקפיים
מעוניינים לבצע ניתוח להסרת משקפיים ? במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש על ניתוח זה.

מחירי הסרת משקפיים
ישנה היום תחרות גדולה בין מכוני העיניים השונים המבצעים ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר. ואם תערכו סקר שוק נכון, תוכלו למצוא מבצעים והטבות ולהשיג מחיר נמוך בשביל ציוד חדש.

הסרת משקפיים מחירים
הדרך לבצע הסרת משקפיים אינה חד גונית. בשונה מהעבר, בו נדרש ניתוח להסרת משקפיים, היום ישנן עדשות מסוג אורתו קיי המשפרות את תפקוד קרניות העיניים. הליך זה אמור להחליף את הניתוח
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI