דף הבית מדעי הטבע כימיה בגרות בכימיה - האם כדאי?
בגרות בכימיה - האם כדאי?
מיכאל רומנסקי 31/03/14 |  צפיות: 14361

לימודי כימיה מתחילים היום ברוב מוסדות לחינוך חובה בכיתות חטיבת הביניים. בשלב הראשוני כל התלמידים לומדים באותה הכיתה את הנושאים אשר שייכים לקטגוריית "מבוא". בהמשך, במידה והתלמיד מעוניין לגשת לבחינת בגרות בכימיה ברמה מקיפה, הוא יופנה לכיתת לימוד מוגברת ובמידה ולא, לימודי הכימיה הבסיסיים יסתיימו בעת עליה לתיכון. לבגרות בכימיה יוגשו רק תלמידים שבחרו את המקצוע המרתק הזה בתור אחד המקצועות המוגברים שלו. אז האם כדאי או לא ללמוד כימיה ברמה מוגברת ולגשת בסיום הלימודים לבחינת בגרות?

מה הבדל בין לימודי כימיה ברמת קושי רגילה לבין בחינה ברמה של 5 יח"ד

לימודי כימיה מתחילים מלימוד של חומר המהווה את הבסיס להבנת מושגים כלליים בעולם הכימיה. זה כולל בין השאר הכרות  עם כימיקלים מסוגים שונים, היכרות עם מושגי היסוד בכימיה והיכרות עם תהליכים כימיים הנמצאים סביבנו בחיי היום יום. נושאים אשר נלמדים בשלב זה מרתקים ומעשירים את הידע הכללי ואת ההשכלה הבסיסית של התלמיד. בשלב מאוחר יותר, במידה ותלמיד בוחר להתמקצע בתחום כימיה ובמידה ותחום זה מרתק אותו כמובן, הוא מתחיל ללמוד את הנושאים שנלמדו במסגרת לימודי המבוא, רק שהפעם לעומק. שיטת הלימוד בשלב זה כוללת לא רק חומר עיוני, אלא גם השתתפות בניסויים במסגרת שעות הלימוד בכיתה. לשם כך, תלמידים הלומדים לבגרות בכימיה לומדים במעבדת כימיה מאובזרת.

מה תתרום לכם בגרום מוגברת בכימיה לידע הכללי

בגרות מוגברת בכימיה תתרום המון לידע הכללי של התלמיד, מכיוון שהחומר שנכלל בה יאפשר לו להכיר יותר מקרוב את עולם המחקר ואת תחום המדעים המדויקים המרתק שנוגע לכל תחומי החיים שלנו. הידע הכללי הזה יהפוך את התלמיד לאיש מדעים בתחילת הדרך שקו המחשבה שלו מכוון בצורה שמעודדת חשיבה לוגית המתאימה להשתלבות בתחום המדעים.

מה תתרום לכם הבגרות המוגברת בכימיה להמשך הלימודים

בגרות מוגברת בכימיה מיועדת לתלמידים שמעוניינים להכיר את תחום המדעים המדויקים טוב יותר ובמיוחד לתלמידים שמעוניינים להמשיך וללמוד מדעים מדויקים באחד ממוסדות להשכלה הגבוהה. ציון גבוהה בבחינת בגרות בכימיה ברמה של 5 יחידות אולי לא יקל על תהליך הקבלה לפקולטה במדעים, אך הידע שהתלמיד רוכש במהלך הלימודים שלו יסייע לו בתחילת הלימודים, מכיוון שהוא יגיע לכיתת הלימוד עם נקודת פתיחה מרשימה שתסייע לו להבין טוב יותר את החומר המורכב שילמד בהמשך.

מה תתרום לכם הבגרות בכימיה לעניין ולפיתוח היכולות

בגרות בכימיה ברמה מוגברת תתרום לפיתוח יכולות חשיבה מדעיות ותאפשר למוח הצעיר להיחשף לתחומי מחקר שמי שאינו לומד כימיה ברמה המוגברת, אינו נחשף אליהם. בנוסף, לימודי כימיה מוגברים פותחים את אופקי החשיבה היום יומית ומעודדים שאלת שאלות, דבר שעומד בבסיס כל פעילות מחקר מדעית. שאלות אלו יהוו כלי מכוון אשר יתרום לתלמיד להתברג בעולם המחקר  המדעי בצורה מהירה ונכונה יותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI