דף הבית אימון אישי אימון לחינוך הדרכת הורים - אמצעי להתמודדות עם קשיים אישיים ומשפחתיים
הדרכת הורים - אמצעי להתמודדות עם קשיים אישיים ומשפחתיים
dadon 24/02/16 |  צפיות: 12404

כל אחד מאיתנו הוא בעל השקפת עולם שונה, המשפיעה על מי שהוא ועל ערכיו ואמונותיו. בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לא, השקפת העולם שלנו משפיעה על דרכי ההתמודדות שלנו, על הבחירות שלנו ועל הדרך בה אנו מנהלים את מערכות היחסים שלנו, בין אם זה בפן הזוגי, המשפחתי או התעסוקתי. השקפת העולם שלנו מכוונת אותנו גם כשאנו הורים, והיא משפיעה על הדרך שבה אנו מגדלים את ילדינו. יש הורים שנוקטים בצורת חינוך "נוקשה", בעוד יש כאלו הרואים בחינוך תהליך טבעי וזורם. בין אם כך ובין אם כך, באופן טבעי, מה שמשפיע על תהליך ההורות שלנו משפיע גם על התפתחות של הילד שלנו, גם מבחינת עמדותיו, גם מבחינת התנהגותו וגם מהבחינה הרגשית. מאחר והשפעתנו על חיי ילדינו היא מהותית, לעיתים אנו כהורים נזקקים להכוונה מקצועית, שבאמצעותה אנו מוצאים פתרונות מעשיים ורגשיים לחינוך והתנהגות הילד בצורה הטובה ביותר. לשם כך, הורים מסתייעים בהדרכות הורים המסייעות בתהליך זה.

הדרכת הורים מסייעת לנו כהורים להתמודד עם התלבטויות הקשורות לחינוך ילדינו ומסייעת לנו בקונפליקטים משפחתיים שעולים עם השנים. פעמים רבות, ההתמודדות עם ניהול משפחה יכולה להוביל את ההורים לתחושות של מתח, חוסר אונים, ייאוש או בלבול. הדרכה להורים עשויה לסייע להורים למצוא את הדרך ואת הפעולות שיש לנקוט בהן בהמשך. תהליך הדרכת ההורים נעשה בליווי של מטפל מקצועי, המסייע להורים להבין ולבחון טוב יותר את הקשיים עימם הם מתמודדים, מסייע להגדיר אותם, וביחד הם מוצאים את דרכי ההתמודדות האפשריים.

כיום, הורים נדרשים לגדל ילדים במציאות מורכבת, מה שיכול ליצור מצבים בהם קל לטעות או להתבלבל, ולכן, גם אם משקיעים המון בילדים, פעמים רבות הורים מוצאים את עצמם מתוסכלים מהקשיים המתפתחים והמתגברים. חלק מהקשיים הם כתוצאה ישירה של הנחיות הוריות שגויות שההורים אוספים במהלך הדרך, הנחיות שמובילות לדרכי פעולה מטעות. המטרה העיקרית בתהליך הדרכת הורים היא לתת להורים הנחיות פעולה ברורות וכלי התמודדות שיוכלו להיעזר בהם כאשר הם נמצאים וחווים מצבים שונים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
גסמין קוקטייל - לדעת לבחור נכון
מעוניינים להזמין גסמין קוקטייל וזאת כדי ליהנות מחוויית אלכוהול מפנקת במיוחד שתסב לכם הנאה יוצאת מגדר הרגיל? דעו לכם כי תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים בכל הנוגע לכך וללא שום בעיה. רק תרצו לוודא כי אתם מודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה זמינות לכם בכל הקשור לעניין הזה. אך ורק כך תמצאו מענה הולם אשר יביא לשביעות רצונכם ובצורה המלאה ביותר שרק אפשר להעלות על הדעת. אז אל תשכחו זאת.

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI