דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה תקשורת המונים פעם בתקשורת היו פליטות פה היום....
פעם בתקשורת היו פליטות פה היום....
tenst 18/06/09 |  צפיות: 23790

עיתונאינו אינם חפים מפליטות אלה, בדיוק מהסיבה שכאשר עיתונאי כמו יאיר לפיד מביעה דעה אישית, היא ללא ספק משולבת בחינוך מבית מדרשה של משפחת לפיד, ללשון משתלחת ללא משוא פנים. ואם עופר שלח שבמקצועו הוא איש ספורט, מתחיל לעסוק בפוליטיקה אז ודאי שקולמוסו של שלח ישלח אי אלו אמירות בעייתיות.

דרך אגב עפר שלח כלל אינו איש תקשורת - שלח מחזיק בתואר לספרות אנגלית. אבל בתקשורת כמו בתקשורת, שלח נכנס ככתב ספורט, המשיך כבעל טור בנושא ואז החל עפר שלח גם לכתוב טור על צבא ובטחון (כנראה מתוקף היותו קצין מילואים ונכה צה"ל), מכאן הדרך לחדשות ופוליטיקה היא ישירה.

רינה מצליח גם היא עשתה דרך דומה לשלח. אמנם למצליח תואר שני בתקשורת, אך גם היא הספיקה להיות מומחית לספורט ורק אחר כך עברה לחדשות...

יאיר לפיד ועופר שלח הנם רק שתי דוגמאות לאנשי תקשורת, שרוקדים בין דיווחים לפרשנות ודעות, המומחים הגדולים בתחום הזה - הם הלא רביב דרוקר, ובן כספית שיום אחד הם פרשנים ויום אחד הם כתבים.

עד כאן מנינו עיתונאים/פרשנים שרוקדים בין התפקידים בגלוי. אך ישנם כאלה שעושים זאת כביכול כמראיינים אובייקטיבים, כדוגמת רזי (שים נקודה) ברקאי או רינה מצליח . רזי מלהט במראייניו כאוות רצונו ונטיותיו הפוליטיות, חותך את החולקים עליו ואף משתלח בהם. אך רזי ברקאי לא יצהיר לעולם שהוא מדלג לעמדת הפרשן או מביע הדעה!

מצליח - כתבת פוליטית מצליחה המכניסה את עמדתה האישית כמעט בכל כתבה (מה גם שעכשיו, מצליח מגישה תוכנית אישית ברדיו).

אם כך הם פני הדברים אין זה פלא שבכירי העיתונאים בישראל כדוגמת בן כספית, עפר שלח , פולטים בקולמוסיהם לעיתים קרובות אמירות בעייתיות ואנשי תקשורת בכירים, כדוגמת רזי ברקאי ורינה מצליח פולטים מפיהם אמירות מביכות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 tenst


 


מאמרים נוספים מאת tenst
 
ערוץ 10 והכוכבים
09/11/09 | טלוויזיה
היסטוריה קצרה של ערוץ 10 וצמד המגישים של "חדשות 10"

פעם היו פליטות פה בתקשורת היום...
30/09/09 | אקטואליה
משפטים שנאמרו ע"י עיתונאים (בעיקר בן כספית) שאחר כך התבררו כשקר גס או סתם שטותיות מביכות ומה שבטוח חוסר אוביקטיביות של עיתונאי.

פעם בתקשורת היו פליטות פה היום....
כידוע אנשי תקשורת בישראל הם גם מעצבי דעת קהל. כן התקשורת ה"אוביקטיבית" שלנו מעסיקה אנשים, שלמעשה אינם אבירי הדיווח החדשותי הטהור, אלא אבירי הבעות דעה אישית על כל צעד ושעל. עד כאן הבעיה קטנה, אך כמובן, כאשר אדם מביע את דעותיו, מתחילות גם פליטות הפה או הקולמוס.

אתר סאטירה חדש שנותן לאטמה לתקשורת
לקרולין גליק נמאס לראות כיצד כשלונות, הטיות, וחוסר אתיקה מצד התקשורת עוברים ללא תגובה. היא גייסה את אראל סג"ל וצוות כותבים מוכשר כדי להקים את האתר הסאטירי החדש "לאטמה".

לאטמה לתקשורת
האתר החדש יעקוב מימין אחרי התקשורת הכתובה והמשודרת וינציח את הטעויות הכשלים והפדיחות של עיתונאינו האמיצים. את האתר הקימה קרולין גליק, עורכת ופובליציסטית בכירה ב"ג'רוזלם פוסט", משום ש"נמאס לה להתעצבן לבד".
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI