דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה אקטואליה רן ארז ורפורמת עוז לתמורה
רן ארז ורפורמת עוז לתמורה
הדס כהן 08/07/09 |  צפיות: 3929

מערכת החינוך בישראל נמצאת בנקודה בה קיים צורך הכרחי בשינוי. רן ארז וארגון המורים יצאו למאבק בשנה החולפת במטרה להיאבק על שינוי המערכת. ארגון המורים העל יסודיים מעוניין ברפורמה אך רן ארז מדגיש כי לא תתקבל רפורמה אשר מטרתה היא פגיעה במעמדם של המורים. ארגון המורים העל יסודיים מציעה רפורמה מטעמו אשר נבנתה על סמך מחקר מעמיק של מאות מומחים והוכיחה את יכולתה להוביל להישגים במסגרת ניסוייה. רפורמת עוז לתמורה אשר מציע ארגון המורים הינה רפורמה אשר מיועדת להוביל שינוי ערכי ומבני במערכת החינוך.

 

רפורמת עוז לתמורה מצריכה מספר שינויים עיקריים במערכת החינוך העל יסודית אשר יחד יובילו לשינוי כולל ומהותי. הרפורמה מצריכה יצירה של מערכת קידום ותגמול מורים. שינוי זה יוביל להפיכת ההוראה לקריירה ויהפוך את ההוראה למקצוע מוביל. השחיקה הקיימת במערכת תימנע ואיכות עבודתם של המורים תשתפר. שינוי נוסף אשר מצריכה הרפורמה הוא במבנה שבוע העבודה של המורה. שינוי זה יוביל לכך שכל משימותיו של המורה יתבצעו במסגרת שעות עבודתו בבית הספר. עוד שינוי שיתבצע במסגרת הרפורמה הוא צמצום מספר התלמידים בכיתה, כך ישתפרו תהליכי הלמידה בכיתה וכן יוכל המורה לסייע לתלמידים הזקוקים לכך. על מנת לבצע את השינויים השונים יש צורך גם בשינוי בתנאים הפיזיים בבית הספר, כך שכיתות הלימוד יהיו מרווחות יותר ויוקצו פינות עבודה אישיות לכל מורה.

 

הרפורמה נוסתה במהלך שלוש שנים על חמישה בתי ספר על יסודיים והישגיה היו גבוהים מן המצופה. הישגי התלמידים עלו ולמורה הייתה אפשרות ללמד גם ערכים ולא רק לחומר לבחינת הבגרות. כמו כן, ירדה מידת הנשירה ורמת האלימות, ומעמדו של המורה הועצם. רן ארז וארגון המורים העל יסודיים מאמינים כי רפורמת עוז לתמורה יכולה להוביל לשינוי הדרוש במערכת החינוך. כעת נאבקים רן ארז וארגון המורים לקבלת הרפורמה ויישומה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI