דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה אקטואליה רן ארז ומטרות מאבקו של ארגון המורים
רן ארז ומטרות מאבקו של ארגון המורים
הדס כהן 08/07/09 |  צפיות: 3292

מאבק המורים שהתרחש באחרונה זכה לתמיכה חסרת תקדים בקרב הציבור הרחב. המאבק על שינוי מערכת החינוך וקידומה כלל שלוש מטרות עיקריות עליהם נאבקו רן ארז וארגון המורים. מטרתו הראשונה של המאבק הייתה הפחתת מספר התלמידים בכיתה למקסימום של 30 תלמידים. הפחתת מספר התלמידים יכולה לסייע רבות לתהליכי הלמידה בכיתה. בנוסף, הפחתה של מספר התלמידים תאפשר למורה להעניק תשומת לב לתלמידים הזקוקים לכך. מטרה זו הושגה ונתקבלה התחייבות לצמצום מספר התלמידים בכיתה ל-32 תלמידים לכל היותר במערכת החינוך כולה.

 

מטרה שנייה עליה נאבקו רן ארז וארגון המורים היא השבת שעות לימוד שנלקחו ממערכת החינוך העל יסודית. השבת שעות הלימוד יכולה לאפשר למורים לחנך ולא רק ללמד חומר לבחינת הבגרות. בנוסף, השבת השעות תאפשר קליטתם של מורים חדשים במערכת. המאבק הוביל לקבלת התחייבות להשבתם של 110,000 השעות אשר נלקחו מן המערכת, כאשר 20,000 שעות ישובו כהחזר הראשון ולאחריו יושבו יתר השעות בהחזרים נוספים עד להשבת כל השעות שנלקחו.

 

מטרה שלישית של המאבק קשורה ברפורמת עוז לתמורה. רפורמה זו המוצגת מטעם רן ארז וארגון המורים הינה רפורמה אשר נבנתה בעזרת מאות מומחים. הרפורמה מצריכה מספר שינויים לשם שינוי מערכת החינוך. הרפורמה כוללת צמצום מספר התלמידים בכיתה, שינוי מבנה שבוע העבודה של המורה וכן יצירת מערכת קידום ותגמול מורים על פי הישגיהם, תפקידם ותפוקתם. על מנת לבצע את השינויים השונים יש צורך גם בשינוי בתנאים הפיזיים בבית הספר כך שכל מורה יקבל פינת עבודה אישית וכיתות הלימוד יהיו מרווחות יותר. הרפורמה נוסתה על חמישה בתי ספר במהלך שלוש שנים והצלחתה הייתה רבה. במהלך הניסוי השתפרו הישגי התלמידים בעוד רמת הנשירה והאלימות בבית הספר ירדו. רן ארז וארגון המורים מאמינים כי רפורמה זו תוכל להוביל לקידום מערכת החינוך ולכן נאבקים כעת לקבלתה ויישומה על המערכת וכן יישומם של ההישגים שהושגו במסגרת המאבק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI