דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר יחידת המחקרים של האקונומיסט בסקר עבור Arm: ה- IoT מגשים את ההבטחה - 58% מהחברות מיישמות IoT, 57% דיווחו על החזר גבוה על ההשקעה
יחידת המחקרים של האקונומיסט בסקר עבור Arm: ה- IoT מגשים את ההבטחה - 58% מהחברות מיישמות IoT, 57% דיווחו על החזר גבוה על ההשקעה
אורית בלום 25/03/20 |  צפיות: 3218

המחקר העסקי הממושך ביותר של האינטרנט של הדברים מראה כי השקעות גדולות ב-IoT ירחיבו את הפריסה ויביאו את הטכנולוגיה אל שלב הבגרות עוד השנה

לאורך 7 שנים, ביסס את עצמו סקר IoT Business Index של The Economist Intelligence Unit (EIU) כמחקר המשמעותי והעמוק ביותר של צמיחת ה-IoT. מחקרים קודמים סיפקו מבט מעמיק באשר לקושי הגדול של ארגונים – כולל מגזרים קמעונאות, עסקים ותעשייה – לפרוץ את המשוכות הטכנולוגיות והכספיות של ה- IoT. אבל הדוח החדש צופה שינוי משמעותי בעשור הנוכחי ומעריך כי חסמי האימוץ יוסרו לרוחב כל המגזרים, כשיותר ממחצית מהחברות שנסקרו נמצאות כעת בשלבים של פריסה מוקדמת או נרחבת של רשתות IoT פנימיות או חיצוניות.

המחקר שבוצע על ידי ה-EIUעבור חברת Arm, כלל 850 ארגונים גדולים ובינוניים, המייצגים סך הכנסות של יותר מ-500 מיליארד דולר. המחקר מסכם כי הזחילה של טכנולוגית ה-IoT מפנה את הדרך לדהרה בטוחה – עם האצה בהשקות, החזרים גדולים יותר, ומעבר מהיר יותר של שלבי הטמעה ראשונים בדרך לפריסות נרחבות.

ממצאים עיקריים -

· 58% מהחברות מפעילות כעת טכנולוגיות IoT לשימוש פנימי

· 45% מהחברות משתמשות כעת ב-IoT כחלק מאסטרטגיית המוצרים והשירותים החיצונית שלהם

· 57% מהחברות מציינות כי הן חוו החזר גבוה מהצפוי על השקעות ב-IoT

חברות משתמשות בנתוני IoT פיזי כדי לקדם תוכניות של AI

המחקר החדש חושף כי שני שליש מהחברות בכל המגזרים, כולל ייצור, שירותי בריאות, אנרגיה, טכנולוגיות מידע ורכב, רואות כעת ב-IoT מרכיב יסודי באסטרטגיות הדיגיטל שלהם. מתוך החברות שביצעו פריסות נרחבות של IoT (13%), יותר מ- 90% רואות בנתונים פיזיים בזמן אמת, המגיעים מרשתות ה-IoT, כחיוניים לתוכניות הבינה המלאכותית (AI) שלהן.

הקשר הזה בין IoT ל- AI נצפה לכל רוחב המחקר. אפילו בקרב חברות שנמצאות רק בשלבי תכנון IoT או פריסה ראשונית, הרוב (מעל 80%) ציינו כי נתוני ה-IoT יניעו את אסטרטגיית ה-AI שלהן.

הפריסות ממריאות

הדוח החדש של האקונומיסט נערך בסוף 2019. באמצעות השוואה לדוח של 2013 ולזה של 2017 ניתן לקבל תמונה ברורה לגבי הדרך בה ה-IoT התחיל לאט מהצפוי, וכיצד ביצע את המעבר מ"הדבר החם הבא" אל העולם האמיתי בזחילה איטית.

הזינוק הגדול ביותר התרחש בשימוש ב-IoT לצרכים פנימיים, כדי לבצע אופטימיזציה של מערכות, שירותים ותהליכים. לדוגמא, אחד מ-3 ארגונים ציין כי ההישג הגדול ביותר של ה-IoT היה שיפור בתפוקת העובדים. כתוצאה מכך, הסקר מראה כי 22% מהמשיבים פורסים מערכות IoT פנימיות נרחבות (גידול מ-6% ב-2017 ו-5% ב-2013), כש-36% הן פריסות בשלבים מוקדמים.

השימוש ב-IoT חיצוני עומד מעט מאחור, כשל-13% מהחברות יש כיום פריסות רחבות (גידול מ-8% ב-2017 ו-5% ב-2013), ו-32% נמצאות בשלבים של הטמעה מוקדמת. היתרון הגדול ביותר שחברות מזהות ב-IoT חיצוני הוא היכולת להציע מוצרים או שירותים חדשים (36% מהחברות דיווחו כך).

אם בדוח הקודם רק 20% מהחברות דיווחו על השפעה חיובית "משמעותית" מפריסות ה-IoT שלהן, אז בדוח הנוכחי מדובר כבר על 41% מהחברות.

פריצה מגזרית וחיזוק ההשקעות

המגזרים המובילים את האימוץ של IoT חיצוני הם טכנולוגיות מידע (56% מהחברות עם פריסות מוקדמות או נרחבות), תשתיות וחקלאות (53%) וייצור (50%). המגזר שמוביל קדימה את השימוש ב-IoT פנימי הוא ה-IT (68%), ולאחריו שירותים פיננסים (60%), תשתיות וחקלאות (54%).

בין אם מדובר ב-IoT לשימוש פנימי או חיצוני, המשיבים הציגו רצון להתקדמות מהירה. כנראה כתוצאה מהאיטיות שהוצגה בשלבים הראשונים: כמעט 60% (בהשוואה ל-47% במחקר של 2017) אמרו כי התקדמות ה-IoT לא התרחשה מהר כפי שציפו.

הרצון להתקדם מהר יותר מונע ללא ספק מהחזר גבוה על ההשקעה (ROI). יותר מחצי (57%) מהחברות ציינו כי ה-ROI מההשקעה שלהן ב-IoT היה גבוה מכפי שציפו לו. בסך הכל, 850 חברות דיווחו כי הן מצפות להגדיל את ההשקעות שלהם ב-IoT בהיקף של 11% עד 50% נוספים במהלך 3 השנים הקרובות. ב-2017, חברות ציפו להגדיל את ההשקעה רק בטווח של 1-10%. במציאות, מגזרים רבים מצאו את עצמם מתקדמים מהר ממה שהם חשבו – במיוחד במגזר הרפואי, בחקלאות ובנדל"ן מסחרי.

הערך של המידע וההשפעה של אבטחת מידע

ההבטחה הגדולה של ה-IoT תמיד הייתה לייצר תובנות מנתונים, כדי להפוך חברות ליעילות, תחרותיות וחדשניות יותר. הסקר תומך בכך, כאשר 30% מהמשיבים אמרו כי ה-IoT הצית אצלם חדשנות פנימית, בעוד 22% ציינו כי ה-IoT שינה מודלים עסקיים.

שני שליש מהמשיבים השתמשו בתובנות מנתוני IoT כדי לבנות תרחישי השקעה טובים יותר ב-IoT. אצל אחוז דומה מהחברות, ה-IoT שיפר את היכולת לרתום את הנתונים בצורה יעילה איתה. חלק מכך נובע מההתבגרות של פלטפורמות נתוני לקוחות, אשר משתמשות כיום ב-AI כדי לפרש מערכי נתונים נפרדים ולהציג תובנות מאוחדות.

בנוגע לאבטחת מידע, דאגה מרכזית בעולם ה-IoT, המחקר מראה כי ליותר מחצי מהחברות הפורסות רשתות IoT נרחבות, יש כעת מומחיות פנימית טובה לגבי אבטחת IoT. זהו נתון חיובי, אבל החשש עדיין קיים. 13% מהמשיבים מודים כי דאגות לגבי אבטחת מידע עדיין מגבילות את שאיפות ה-IoT שלהם. ארגוני אנרגיה ו-IT (שניהם עומדים על 25%) היו המודאגים ביותר.

ומה השלב הבא? IoT משנה את הדרך בה ארגונים עושים עסקים, ואת הדרך בה הם מתכננים מוצרים ושירותים, ומניע אותם מהר יותר אל עבר מהפך דיגיטלי מלא. נראה כי העשור הנוכחי יתגלה כשנות פריחה ונקודת מפנה עבור ה-IoT, הצפוי להגשים את התקוות שתלו בו.

לדוח המלא:

https://learn.arm.com/economist-iot-report.html?_ga=2.80115615.965655189.1585123122-89611224.1584958379

אודות Arm

Arm Technology נמצאת בלב מהפכת המיחשוב והקישוריות, המשנה את הדרך שבה אנשים חיים ופועלים. הארכיטקטורה של המעבד המתקדם והחסכוני באנרגיה של החברה מאפשר לממש מיחשוב חכם ביותר מ- 150 מיליארד מעבדים. הטכנולוגיות של Arm מעצימות כעת מוצרים באופן מאובטח, החל מחיישנים ועד הסמארטפונים וסופר-מחשבים. בשילוב עם מכשירי ה- IoT , פלטפורמת ניהול הקישוריות והנתונים, Arm מאפשרת ללקוחותיה לקבל תובנות עסקיות עוצמתיות על פיהן ניתן לפעול. טכנולוגיות אלו מסייעים לארגונים להשיג ערך חדש מן הרכיבים המקושרים לרשת ומהנתונים. יחד עם למעלה מ- 1,000 שותפי טכנולוגיה Arm נמצאת בחזית העיצוב, האבטחה והניהול של כל תחומי המיחשוב, מן המעבד ועד הענן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אורית בלום


 


מאמרים נוספים מאת אורית בלום
 
Automat-IT הוכרזה כ- AWS DevOps Competency Partner
Automat-IT, חברה מובילה בתחום ה- DevOps והענן, מקבוצת מלם תים, גאה להודיע כי הוסמכה כשותף ביכולות DevOps של AWS, במסגרת תכנית AWS DevOps Competency. מדובר בהכרה טכנולוגית יוקרתית, שזכו לה עד היום רק שתי חברות ישראליות נוספות ופחות מ- 250 חברות ברחבי העולם.

מלם תים זכתה בפרס שותף מצטיין של חברת סיסקו לשנת 2020
קבוצת מלם תים גאה על זכייתה בפרס שותף השנה של סיסקו (Cisco) דרום אירופה לשנת 2020: Technology Excellence Partner of the Year Enterprise Networking & Cloud. הפרס החשוב, מהווה הוקרה והכרה בהישגים המשמעותיים של מלם תים לאורך השנה החולפת, ובהובלה ביישום פתרון Cisco Meraki, פלטפורמה לניהול רשתות בענן. השנה הוענק הפרס באופן וירטואלי, במסגרת כנס השותפים השנתי של סיסקו - Cisco Partner Summit Digital Awards 2020.

מלם תים מייצגת פתרון טכנולוגי מתקדם הוליסטי לבחינות מרחוק – Proctortrack מבית Verificient
בתקופה זו, בה מתקיימים הלימודים מרחוק, ישנה חשיבות רבה ביעילות תהליך הלימוד בכלל וביצוע בחינות מרחוק, בפרט. תחום זה דורש תשומת לב מיוחדת מאחר ומדובר על כיתות גדולות, תלמידים בגילאים שונים והצורך בפיקוח ובדיקת הצלחת התהליך. קבוצת ה- IT מלם תים נענתה לאתגר ולאחר מחקר בחרה לייצג את Proctortrack מבית Verificient הנחשב לפתרון מתקדם, מאובטח ונוח לשימוש, ליישום בחינות מרחוק.

מלם תים חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת Couchbase
מלם תים, קבוצת ה- IT הגדולה והמובילה בישראל, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת Couchbase, ספקית מסד נתונים NoSQL ותייצג את פתרונותיה המתקדמים והאיכותיים בישראל.

מי דואג לטפל לך בנכס בימי הקורונה?
08/07/20 | נדל"ן
מאות אלפי דירות להשכרה קיימות בישראל (600,000 על פי נתוני הלמ"ס בשנת 2014). בעלי הדירות הם אנשים שרכשו דירה להשקעה, יורשים או תושבי חוץ המחזיקים בדירות גם בישראל. החזקת דירה להשכרה אינה פשוטה כלל וכלל

יחידת המחקרים של האקונומיסט בסקר עבור Arm: ה- IoT מגשים את ההבטחה - 58% מהחברות מיישמות IoT, 57% דיווחו על החזר גבוה על ההשקעה
לאורך 7 שנים, ביסס את עצמו סקר IoT Business Index של The Economist Intelligence Unit (EIU) כמחקר המשמעותי והעמוק ביותר של צמיחת ה-IoT. מחקרים קודמים סיפקו מבט מעמיק באשר לקושי הגדול של ארגונים – כולל מגזרים קמעונאות, עסקים ותעשייה – לפרוץ את המשוכות הטכנולוגיות והכספיות של ה- IoT. אבל הדוח החדש צופה שינוי משמעותי בעשור הנוכחי ומעריך כי חסמי האימוץ יוסרו לרוחב כל המגזרים

חברת Priority Software וחברת PRODAC Systems חתמו על הסכם לשיתוף פעולה טכנולוגי עבור לקוחות תעשייתיים בעולם
, חברה בינלאומית מובילה לפתרונות ERP חתמה על שותפות טכנולוגית עם PRODAC Systems, ספקית של פתרונות MES ( - Manufacturing Execution Systemמערכות חכמות לניהול ושיפור הייצור) חדשניים עבור מפעלי ייצור בישראל ובעולם. השותפות תאפשר לשתי החברות להציע פתרון חדשני, המשלב את היכולות של שתי החברות ומספק מענה לכל

סקר אוהדי הכדורגל של Booking.com לקראת יורו 2020: כחמישית מהישראלים מוכנים לאבד את עבודתם בשביל לנסוע לחו"ל לצפייה בגמר היסטורי של אירוע ספורט
ענקית התיירות Booking.com, שותפת האירוח והאטרקציות הרשמית של UEFA EURO 2020TM, ערכה מחקר בקרב יותר מ-8,000 אוהדי כדורגל ב-12 מדינות באירופה (גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, בריטניה, רוסיה, בלגיה

מהפכה בתחום הדגרת הביצים: LIVEgg הישראלית פיתחה טכנולוגיה חדשנית המקצרת את הזמן הנדרש לזיהוי פוריות ביצים בהדגרה
LIVEgg מפתחת טכנולוגיה פורצת דרך אשר נועדה לייעל את תהליכי הדגרת הביצים וגידול העופות, להביא להתייעלות פיננסית משמעותית שעשויה להוזיל את מחיר הביצים ואף למנוע הרג מיותר של אפרוחים. היכולות האלקטרואופטיות הייחודיות של החברה מזהות את פוריות ביצי הרבייה כבר ביום החמישי להדגרה ומתקרבות

תחרות המארחים הטובים ביותר
ענקית התיירות Booking.com, המובילה העולמית בחיבור בין מטיילים למגוון הרחב ביותר של מקומות אירוח נהדרים, חוויות ואפשרויות תחבורה נוחות, הכריזה לאחרונה על השקת המהדורה השלישית של תחרות Booking Heroes. במסגרת התחרות, החברה מזמינה את לקוחותיה לספר לעולם על מארחים שהפכו את הנסיעה שלהם לבלתי נשכחת. תחרות Booking Heroes היא דרכה של החברה לציין לטובה מארחים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI