דף הבית אינטרנט והחיים ברשת פיתוח אתרים כל הדברים שצריך לקחת בחשבון בעת בניית חנות וירטואלית באינטרנט
כל הדברים שצריך לקחת בחשבון בעת בניית חנות וירטואלית באינטרנט
דוד כהן 09/08/22 |  צפיות: 2354

הקמת חנות וירטואלית היא הכרח המציאות

כל בעל חנות, גדולה או קטנה, יודע שאם הוא רוצה להרחיב את קהל הלקוחות שלו, אזי הוא חייב לעבוד בשתי זירות. זירה אחת, פרונטאלית, קרי בחנות פיזית אליה יגיעו לקוחות אשר יוכלו להתרשם מהמוצרים שהוא משווק ולקנות מה שמתאים להם. זירה שנייה, היא וירטואלית, קרי באינטרנט. לשם כך הוא צריך להקים חנות אינטרנט.

הקמת חנות באינטרנט היא כבר לא עניין של יודעי דבר בלבד וגם לא עניין רק של בעלי רשתות וחנויות גדולים שיש להם תקציב לכך. זה משהו שכל בעל עסק, לא משנה מה סדר הגודל שלו וגם לא בהכרח משנה באיזה תחום הוא עוסק, חייב לעשות את זה אם הוא רוצה להיות מסוגל להתחרות בתחום שלו, להרחיב את קהל הלקוחות ולגדול בתור עסק.

למה חשוב להקים חנות באינטרנט?

בשביל להבין מדוע חשוב להקים חנות אינטרנטית, צריך להסתכל על מספר נקודות שמהוות יתרון בכל מה שקשור להחזקה של חנות וירטואלית וכן למאפיינים שלה.

ראשית, חנות וירטואלית מאפשרת ללקוחות את מה שחנות רגילה לא יכולה לאפשר: אפשרות לרכוש מוצרים, בכל יום, בכל שעה, מכל מקום בעולם, ללא הגבלה. חנות פרונטאלית מוגבלת לאזור בו היא פועלת או לכך שלקוחות יהיו מוכנים להגיע אליה פיזית מאזורים רחוקים. חנות וירטואלית לא מוגבלת כלל. מאחר והיא פועלת ברשת, אז כל מי שגולש ומגיע אל החנות, יכול להיכנס, לרכוש מוצרים, בין אם זה בשעות הפעילות של החנות ובין אם לאו, בין אם הוא מתגורר בסביבתה ובין אם הוא חי בארץ אחרת. אין הגבלות.

שנית, חנות וירטואלית מאפשרת לחסוך באופן דרמטי בהוצאות. מאחר והיא אינה דורשת נכסים פיזיים, אפשר לצמצם בכוח אדם וכן בהיבטים אחרים. אם מתנהלים נכון, החסכון בהוצאות העסק יכול להיות מאוד משמעותי לאורך זמן.

שלישית, חנות וירטואלית גם יוצרת אפשרות לפרסם ולשווק את העסק בצורות שונות. כלומר, היא לא רק מהווה חנות למכירת מוצרים ושירותים, היא גם מהווה כלי מאוד אפקטיבי לפרסום העסק בכלל וכן מוצרים ושירותים שהעסק מבקש לשווק. זה כלי שניתן להשתמש בו בצורות שונות ולהשיג באמצעותו הרבה מאוד יתרונות נוספים לבית העסק.

בניית חנות אינטרנטית שעובדת על הצד הטוב ביותר

כל זה נכון, בהנחה ובית העסק מקים חנות וירטואלית ברמה גבוהה וכן בתנאי שהוא יודע כיצד לתחזק ולנהל אותה. כל זה גם נכון, בתנאי שהחנות עובדת כפי שהיא אמורה לעבוד בשביל לשרת את הלקוחות השונים שנכנסים אליה.

לשם כך, דבר ראשון צריך לדעת כיצד לאפיין את החנות הדיגיטלית וכן את הגולשים שאמורים להיכנס אליו. ברגע שאנחנו יודעים כיצד לבצע את השלב הזה בצורה נכונה, אז יהיה לנו הרבה יותר קל לבנות חנות וירטואלית שתוכל לשרת אותנו כבעלי עסק ואת הלקוחות שלנו.

דבר שני, אנחנו צריכים לדעת כיצד לבנות חנות אשר תספק ללקוחות שלנו את השירות שהם מצפים לקבל. זאת אומרת, שאנחנו צריכים לבנות תרשים זרימה מה בדיוק אמור הגולש לעשות מהרגע שהוא נכנס לאתר ועד לשלב שהוא מבצע את הרכישה ומשלם עליה. מנגד, אנחנו צריכים להכין תרשים זרימה כיצד אנחנו אמורים לפעול, מהרגע שבו הלקוח מבצע את הרכישה ועד לשלב בו הוא מקבל את המוצר אליו הביתה או לעסק שלו. אם שני תרשימי הזרימה יבוצעו בצורה נכונה, הן על הנייר והן באופן מעשי, אזי שהחנות תתפקד כמו שצריך.

דבר שלישי, אנחנו צריכים לזכור שהחנות היא הפנים של העסק. לכן עלינו להשקיע, לא רק בהיבט המעשי אלא גם בהיבט העיצובי, הפרסומי, ובהיבטים אחרים. אנחנו צריכים להבין שהגולש שנכנס לחנות, רוצה ליהנות מחוויית גלישה, הוא רוצה להתרשם מהעיצוב באתר, וכל מה שמופיע בחנות יכול להשפיע עליו. לכן הכפתורים, הכותרות, התמונות, הטקסטים, כל מה שמופיע חייב להיות מעוצב בצורה יפה, בנוי נכון ומוצג בצורה מתאימה.

לפני סיום, נזכיר כי עלינו לדאוג שהאתר יהיה כל הזמן מעודכן, רלוונטי, אנחנו צריכים לוודא שהמוצרים אכן קיימים במלאי וכמובן שהמחירים המוצגים לידם, הם המחירים הנכונים. כך הגולש יקבל בדיוק את מה שהוא מצפה לקבל מאיתנו.

בניית חנות וירטואלית באינטרנט היא מקצוע לכל דבר, והצלחה בהקמת החנות הווירטואלית תשפיע בצורה מובהקת על הכרעת העסק. לכן, אנו ממליצים לעבוד רק עם מי שמתמחה בחנויות וירטואליות ולא בחברות שעושות זאת "על הדרך".


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דוד כהן

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות. 


מאמרים נוספים מאת דוד כהן
 
מסע בזמן ובסגנון של שעוני רוזפילד לגברים ולנשים
09/07/24 | סטיילינג
שעוני רוזפילד משלבים אומנות וחדשות. עם אלגנטיות מיוחדת ופילוסופיית עיצוב חדשנית, השעונים של רוזפילד נותנים פתרון מצויין לכל מי שמחפש שעון יד איכותי.

המדריך המלא לעיצוב חדר ילדים באמצעות מדבקות קיר
מדבקות קיר לחדר ילדים יכולות לעשות נפלאות. הן תורמות מאוד לעיצוב החדר, הופכות חלל משעמם למעניין ויוצרות אווירה כיפית למשחק וללימוד לבד ועם חברים.

מדריך מקיף לגיוס כישרונות ביוטק
26/04/24 | ניהול
תעשיית הביוטכנולוגיה מתפתחת ובגדול ובחברות ביוטק רבות נדרשים עובדים למשרות ותפקידים ראשיים וחשובים. המאמר להלן יעשה לכם סדר באופן גיוס עובדים חכם לביוטק כדי שתצליחו עם תהליך ההשמה בארגון.

על שעוני מייקל קורס לגברים ולנשים וההבדלים ביניהם
23/07/23 | אופנה
גם לגבר וגם לאישה, שעוני מייקל קורס אופנתיים ואלגנטיים עם פונקציונאליות מתקדמת. בואו לבחור את השעון שלכם.

ככה תבחרו שעון יד לכל אירוע ולכל סביבה
18/06/23 | אופנה
זהב או כסף, מחוגים או דיגיטלי, אלגנטי או ספורטיבי? ככה תתאימו את שעון היד שלכם לאירוע הקרוב.

גיוס עובדים בעסקים קטנים ובינוניים כחלק מהצלחת החברה
בעסק קטן ובינוני, הליך גיוס העובדים חשוב במיוחד. גיוס נכון יביא לעובדים מסורים שישארו בעסק לאורך זמן והצלחת העסק תגדל. קיראו כיצד לעשות את זה נכון.

גיוס עובדים שנעשה בצורה חכמה ומחזיק לאורך זמן
מהו גיוס עובדים, איך עושים השמה בצורה נכונה שתחזיק לאורך זמן ומדוע גיוס חשוב להצלחת העסק.

הכל על חנות וירטואלית באינטרנט - מהי חנות מקוונת, היתרונות שלה וטיפים להצלחה
כל מה שחשוב לדעת על חנות אינטרנטית. מהי בכלל חנות מקוונת? מה היתרונות שלה על פני חנות פיסית? איך להצליח במכירות בחנות הווירטואלית? הכנסו לקריאה.

תאורה לבית ובחירת מנורות לפי חדרים
ככה תשלבו תאורה לבית ולחדרים השונים בצורה חכמה, כדי ליצור אווירה נעימה, חמה ומלטפת.

מה אפשר למכור בחנות וירטואלית באינטרנט
האם כל מוצר ניתן למכור באינטרנט? האם המעבר מהעולם הפיסי לעולם הווירטואלי הוא פשוט יחסית? כיצד לעשות את המכירות באינטרנט לממירות יותר? למען הצלחת העסק שלכם בדיגיטל, הכנסו למאמר שמסכם את הנושא.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI