דף הבית עסקים חקלאות אסף "מיגור נזקי חקלאות" טיפול במטרדי בעלי חיים בחקלאות רפתות ומפעלים
אסף "מיגור נזקי חקלאות" טיפול במטרדי בעלי חיים בחקלאות רפתות ומפעלים
אסף יצחקי 07/06/10 |  צפיות: 15337

מזיקים בשטחי גד"ש ומטעים

עורב אפור- מבחינה אקולוגית הוא טורף בעלי חיים נדירים כגון: ביצי ואפרוחי חוברות וצבּי מדבר ועוד מגוון סוגי עופות וציפורים ולכן ,הוא מהווה איום ממשי על המגוון הביולוגי אצלנו ובמקומות רבים בעולם, החל משנת 2006 הוסף העורב האפור לרשימת העופות המזיקים  והם:  דרור הבית, עפרוני מצויץ, עפרוני השדות ובולבול.

למידע נוסף לגבי עופות מזיקים ראה קישורית זו: http://www.environment.gov.il/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Zone&enDispWho=bad_birds&enZone=bad_birds

נזקים לחקלאות: העורב אוכל פירות כגון: אבטיח, מילון, פקאן, אכילת זרעים של גידולי שדה כמו תירס, חמניות וחיטה ובנוסף גרימת נזק ליריעות פלסטיק וחממות.

לא אחת נקראתי על ידי גני ילדים ומועצות אזוריות לטפל בעורבים שתקפו ילדים, בוגרים וחיות מחמד בכדי, להגן על גוזל שנפל מהקן.

תנים- בהרבה אזורים קיימת אכלוסיה גדולה מאד הגורמים לנזקים קשים בצנרת ההשקיה  טריפת צאן ובקר ואף אכילת ירקות ופירות, הריבוי נובע בעיקר מהיעדר פינוי מוסדר של פסולת אורגנית ביישובים החקלאיים, והשלכתם בשטחים הפתוחים, כיום עקב ריבוי מוגבר מבצעים על ידי פרויקטים

לדילולם בשטחים הפתוחים וסמוך לקיבוצים ומושבים.

השלכה של פגרי חיות משק (כבשים, פרות, עופות), לצד פעילות של משחטות לא חוקיות והיעדר מיגון לתוצרת חקלאית, גורמת לעלייה במספר התנים ובצפיפות השועלים ומושך את חיות הבר ליישובים החקלאיים ולקרבת בני אדם.

הטיפול מתאפשר רק לאחר בדיקה ואישור של פקח רשות הטבע והגנים.

 • ישנם מינים פולשים נוספים הגורמים נזקים כגון:  חזירי בר, דררות, מיינות (לא שכיח),
 • שפני סלע (באזורים ספציפיים, מזיקים בייחוד לגינות)
 • מטרדי יונים

  יונים ברפת- הנזקים, הלכלוך וזיהומי הלשלשת (העברת מחלות) ברורים וידועים לציבור, ניתן למצוא ברשת האינטרנט מאות כתבות בתחום, דילול ברפתות באופן שוטף הוכח כיעיל בייחוד  שהוא מתאפשר ברמת האחזקה תקופתית שוטפת, כך ניתן להיפטר מכמויות היונים במסגרת ביקורים קבועים.

  מלבד הלכלוך הריח והצחנה שהם משאירים, היונים אוכלים  את המרכיבים המזינים ביותר בתערובת הבקר והצאן כך שמלבד הנזק הכלכלי (עקב אכילת טונות רבים של מזון הבקר)  הם גורמים גם לפגיעה בהרכב המזון ובכך בהתפתחות ובתפוקת הבקר והצאן!

  יונים בהאנגרים/מפעלים- דילול במפעלים באופן שוטף בעזרת רובה אוויר הוכח כיעיל ביותר, גם שאוטמים לחלוטין את הפתחים בגובה התקרה ,כמעט תמיד חודרים היונים, אפילו מפתח הכניסה הראשי.

  בהאנגרים ומפעלים אני משתמש ברובה אויר מקצועי לדילול קבוצות יונים החודרות לעיתים קרובות ומשתמשות במקום כמעיין "שובך" שבהם הם מקננות ושומרות על טרטוריה, בעזרת ביקורים קבועים במקום/ ו או ע"פ קריאה , נשמר המקום נקי מיונים/ציפורים.         אסף יצחקי 054/4314034


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף יצחקי


 


מאמרים נוספים מאת אסף יצחקי
 
אסף "מיגור נזקי חקלאות" טיפול במטרדי בעלי חיים בחקלאות רפתות ומפעלים
07/06/10 | חקלאות
חברת “אסף מיגור נזקי חקלאות" הוקמה בשנת 2007 על ידי אסף יצחקי, מפקח מטווח, ניסיון רב בצייד מגוון ובעל ניסיון של כ- 15 שנים בתחום.

להבדיל מאנשי הדברה אחרים תחום ההתמחות שלי הינו דילול בירי ולכידה בלבד, לכן ברשותי כל הכלים המתאימים לתת את המענה הטוב והמתאים ביותר.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI