דף הבית פיננסים וכספים שוק ההון מה הוא שוק ההון
מה הוא שוק ההון
VPR 17/10/10 |  צפיות: 1196

שוק ההון הוא למעשה מערכת גדולה של השוק הפיננסי אשר מורכבת מבנקים, ברוקרים, גופים ממשלתיים, גופים ציבוריים, גופים עסקיים, פרטיים ועוד, החוברים יחד על מנת לייעל את ענייניהם העסקיים. את לב ליבו של השוק תופסת הבורסה לניירות ערך. עם זאת פעילותו של שוק ההון אינה מוגבלת רק לבורסה ונעשית גם מחוץ לה.

שוק ההון והפרט

עבור הפרט, שוק הון הינו המקום בו אנו מנהלים את חשבון העו"ש השוטף שלנו, פותחים תוכניות חסכון שונות ולעיתים אף משקיעים בקניית ניירות ערך במטרה לקבל תשואה נאה תוך מינימום סיכונים להפסדים, לנהל תיק השקעות כזה או אחר ועוד. כמו כן, עבור הפרט, שוק ההון הוא גם המקום בו אנו יכולים בשעת הצורך לקבל הלוואות ארוכות או קצרות טווח כגון משכנתא ועוד.

שוק ההון והחברה העסקית

עבור החברה העסקית, שוק ההון הוא למעשה המקום בו מתנהל באופן שוטף, תזרים כספיה של החברה, בו מתנהלות עסקאות מטבע חוץ ומטבע פנים. השוק הזה אף מהווה מקור לגיוס כספים לטווח קצר וארוך ולהשקעת רווחי החברה בצורה נבונה בתוכניות חיסכון, תיק השקעות או קניית ניירות ערך. עבור הממשלה, שוק ההון הוא המקום המתאים לגיוס הון או הזרמתו לצורכי תקציבי המשק השונים.

תפקידו של שוק ההון

אחד מתפקידיו העיקרים של שוק ההון הוא לקחת את החיסכון במשק ולתעל אותו בצורה הנכונה ביותר אל ההשקעות היצרניות המבטיחות ביותר. תהליך זה, מהווה למעשה את צמיחתו הכלכלית של המשק.דרך נוספת של שוק ההון לבצע זאת, היא באמצעות המרת כספים בניירות ערך. כלומר, המשקיעים מגייסים חוסכים המעמידים לרשותם סכום כסף ואז מנפיקים ניירות ערך תמורת סכום זה. בעתיד (כעבור חודשים או שנים), כאשר ייעלה שווים של ניירות הערך, יקבלו המשקיעים תזרים כספי המהווה את התשואה על השקעתם ההתחלתית.כפי שציינו קודם לכן, הבורסה מהווה את לב ליבה של פעילות פיננסית זו ובה נקבע שווים ומחירם של ניירות הערך השונים. על הבורסה להקפיד על תחרות חופשית בין כל המשתתפים בסחר ניירות הערך, כדי להבטיח כי שוק ההון יישאר יציב ומתפתח


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 VPR

VPR בניית אתרים לעסקים בראייה של חברת קידום אתרים מקצועית! 


מאמרים נוספים מאת VPR
 
גן אירועים – הקיץ מחכה לנו
31/01/13 | חתונות
מאז ומתמיד זוגות מתחתנים יודעים שבשביל לבחור מקום צריך לצאת ולהסתובב בין המקומות, לחפש אתרי אינטרנט עם סיורים וירטואלים כאלו ואחרים על מנת לקבל את הויז'ן הכולל של המקום..

הדברה – הרחקת יונים ושלל פתרונות לבית
אנחנו מאוד אוהבים את הבית הפרטי שלנו, מאוד אוהבים את השקט הנפשי אבל לא תמיד הוא נשאר ככה ולא בגללנו.

כל הפרטים על רכישת טבעות נישואין
22/07/12 | חתונות
אם גם אתה מצאת את בחירת ליבך ומעוניין כבר למסד את הקשר, קרוב לוודאי שאתה מחפש אחר טבעת נישואין. טבעת נישואין היא ללא כל ספק הסממן הגדול ביותר המעיד על הקשר בין בני הזוג..

חתונה - היום הגדול, התכנון המושלם
17/06/12 | חתונות
לתכנן כמעט אף אחד לא אוהב, אבל כאשר מדובר בתכנון חתונה קרובה בני הזוג קופצים לים ומקווים שהם שוחים לכיוון הנכון. אז כמו ברוב המקרים, אלו שמתחתנים הינם זוג טרי אשר לא ידע מעולם על הנושא של חתונה.

ייעוץ משכנתאות - חיסכון של עשרות אלפי שקלים
04/06/12 | משכנתא
מי מאיתנו שעומד בפני הבחירה החשובה והמשמעותית של הלוואת משכנתא שתלווה אותו החל מרכישת נכס (כמו בית למשפחתו) ודרך עשרים או שלושים השנים הבאות של חייו, בוודאי יגלה עניין בנאמר במאמר זה.

עולם שלם של גאדג'טים מחכה לנו
24/05/12 | גאדג'טים
אנחנו כל הזמן רואים בחדשות על איזה פיתוח חדש כזה או אחר אשר משנה את פני העולם לתמיד, אמרו שבין גדולי מוחות ואנשים גדולים..

חוק סיעוד לקשישים- הזכות לקבלת סיוע סיעודי מהמדינה
24/03/12 | גיל הזהב
בכל מדינה מתוקנת ברחבי העולם, מחויבת להיות חקיקה כלשהי, המעגנת את זכויותיהם של האוכלוסייה הקשישה בה. במדינת ישראל, קיים חוק סיעוד לקשישים,

מוצרי מזון- מפגש של תרבויות
הצורך במוצרי מזון הוא מזמן לא רק בסיסי וקיומי, כשכיום מתאפשר באמצעות צריכת מוצרי מזון ממקומות שונים ברחבי העולם, ללמוד רבות אודות תרבויות הקיימות בעולם, דרך מאכליהם השונים.

עולם של עיצוב גרפי
עולם העיצוב כולל בתוכו מספר מקצועות גדול, המושכים את התעניינותם של רבים, כישנה מגמה של התקדמות מתמדת, המביאה להתעניינותם של רבים בכל הקשור לעולם זה.

החרדה ואנחנו
אי אפשר שלא לשים לב איך בישראל יותר ויותר אנשים הולכים לטיפולים משפחתיים ואישיים, טיפול פסיכולוגי וייעוץ על מנת לצאת מהמצב החרדתי שרודף את ההמונים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI