דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר הדברת מזיקים – כל הגורמים שיש לקחת בחשבון בעת הדברה
הדברת מזיקים – כל הגורמים שיש לקחת בחשבון בעת הדברה
אליעזר שור 13/02/11 |  צפיות: 826

זה יכול לקרות במקומות לא צפויים, בשעות לא צפויות ואפילו בכל מני סוגים של משפחות: משאירים לחם על השיש ותוך שעה קלה הוא מתמלא בנמלים סקרניות שהופכות אותו למוקד עליה לרגל. או יושבים בסלון, צופים בטלוויזיה כשלפתע מרגישים עקצוצים וגירודים מאיזה פשפש / פרעוש חוצפן שאין לו גבולות.

הדברת מזיקים שמה לכל זה סוף. אפילו בימים גשומים, מספיקים כמה ימים של שמש מחממת בכדי להחזיר לפני השטח את המזיקים השונים שמגיעים ללא היסוס לפתחי הבית ולחדרים.

הדברת מזיקים מקצועית נחשבת יעילה הרבה יותר מהדברות ביתיות כנגד מזיקים. הסיבה לכך היא פשוטה: הדברת מזיקים לא רק פוגעת במזיקים שעל פני השטח, אלא גם ובעיקר במזיקים שנמצאים בקן, מתחת לפני האדמה. שם מתבצעת קטילה מסיבית הפוגעת גם במנגנון ההתרבות של הקן.

בנוסף, נאמר עוד כי בטרם פונים להדברת מזיקים מקצועית יש לשים לב לאזורים הנחשבים רגישים במיוחד, העשויים להיות מוקד אטרקטיבי למזיקים שונים. מקומות אלה כוללים ביובים פתוחים, סדקים בקירות, מזון הנשאר פתוח ללא כיסוי או סגירה. יש לציין כי גם צמחייה הסמוכה לבית עשויה להיות כר נוח לטפילים שונים ובל לא נשכח כי גם בעלי החיים הגדלים בקירבנו (חתולים, כלבים) נושאים עימם פוטנציאל גבוה לנשיאת טפילים.

עם הדברת מזיקים אנחנו בעצם אומרים: אין צורך לשנות את אורח החיים שלכם יתר על המידה, רק בגל המזיקים. אל תורידו שיחים, ואל תמסרו את חיות המחמד לצער בעלי חיים. תנו למדביר מקצועי לסדר לכם את החיים, להפחית בצורה משמעותית את כמות המזיקים בבית ולהחזיר לכם את החיוך לשפתיים.   

הדרכים השונות להדברת מזיקים

כיום ישנם סוגים רבים של הדברת מזיקים ולכן לפני שנזמין מדביר שיבצע ריסוס, עלינו להבין מול מי אנחנו עומדים, משום שלכל מזיק קיים מגוון רחב של פתרונות וחומרים שונים העומדים לרשות המדבירים. הנה כמה מהם:

הדברת תיקנים -  הזרקת רעלים עם ג'ל חדשני / רימוני עשן / ריסוס בצורת נוזל

הדברת נמלים - נוזל הניתן לריסוס / הזרקת רעלים / אטימת חורים

הדברת פרעושים - נוזל הניתן לריסוס

הדברת עכברים -  ריסוס נוזלי / מלכודות דבק / פיזור רעלים מוצקים / מלכודות קפיץ

דבר נוסף שחשוב להבהיר: הדברת מזיקים מקצועית משאירה את הבית נקי ממזיקים למשך תקופות זמן ארוכות. בקשו מהמדביר שלכם אחריות על העבודה, בהתאם למפרט הבא:

עבור הדברת תיקנים - שנה

עבור הדברת נמלים - חצי שנה

עבור הדברת פרעושים - שלושה חודשים

ומה קורה אחרי מלאכת ההדברה?

בהתאם לסוגי ההדברה השונים: הדברת פרעושים, הדברת נמלים, הדברת תיקנים, הדברת חרקים ועוד... כך נקבעת יחידת הזמן שיש להמתין עד שחוזרים לשגרה היומיומית בבית (ההמתנה אורכת בין שעות לימים אחדים ויש אפילו הדברות המאפשרות כניסה מיידית). כך או כך, מומלץ להשאיר את הבית אטום למשך מספר שעות אחרי ההדברה כדי לתת לחומר לעבוד ולפוג בטרם נכנסים לבית.

אם בוצע ריסוס בתוך ארונות בגדים או ארונות מטבח, מומלץ להעביר מטלית לחה על האזור ורק אז להחזיר את הכלים או הבגדים לארונות. בנוסף, מומלץ לפתוח דלתות וחלונות ולתת לבית להתאורר עד כמה שניתן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אליעזר שור

אקסטרה פוליש:
ניקיון בתים
הדברת חרקים

הדברת טרמיטים
הדברת נמלים 


מאמרים נוספים מאת אליעזר שור
 
כל מה שרצית לדעת על הדברת עכברים ומניעת כניסתם
כניסתם של מכרסמים הביתה, היא לצערנו תופעה שכיחה ומטרידה. איך נפטרים מהבעיה מהשורש? אלו סוגים קיימים להדברת עכברים? איך שומרים על בית נקי מעכברים? ומה תפקידה של חברת ניקיון מקצועית בעניין זה? הכול בכתבה הבאה.

איך לבחור חברת ניקיון איכותית?
העצות והטיפים והכלים שיעזרו לכם למצוא חברת ניקיון איכותית שתעזור לכם בבעיות הנקיון שלכם, ותפתור לכן אותה.

הדברת מזיקים – כל הגורמים שיש לקחת בחשבון בעת הדברה
רוצים לדעת איך הדברת מזיקים מקצועית עובדת? הדברת מזיקים מתייחסת לכל מזיק באופן נפרד: לכל טפיל התכונות שלו ולכל טפיל שיטת ההדברה הנכונה עבורו. הדברת מזיקים – בכתבה שלפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI