דף הבית בית משפחה וזוגיות בית משפחה וזוגיות - אחר עורך דין גירושין: איך ניגשים לעניין?
עורך דין גירושין: איך ניגשים לעניין?
אביב יועצים 16/04/11 |  צפיות: 1142

הגישה שלנו כלפי הליכי גירושין וכל מה שנכרך בהם יכולה להיות מבוססת על הלכי רוח שונים. אנשים אינם ניגשים אל המשא ומתן על הנושאים השונים העומדים לדיון במקרים הללו כשהם מציבים לעצמם את אותה המטרה ובוחרים באותה הגישה. כאשר בוחרים עורך דין גירושין שיטפל עבורנו בכל העניינים הנדרשים כדאי לנו לבחור עו"ד גירושין שיבחר באסטרטגיה שמתאימה לתפישת העולם שלנו. להלן אצייר בקווים כלליים כמה אסטרטגיות או גישות אפשריות לעניין. האמור בלשון זכר מתייחס לגברים ולנשים כאחד.

התוקפן

הגישה התוקפנית מונעת הרבה פעמים על-ידי כעס על הצד השני. הצד שבוחר בגישה התוקפנית הוא כמו נמר מסתער שמבקש לקרוע לגזרים את הטרף שמולו. עורך דין גירושין שמוביל את הגישה התוקפנית לא יוותר בשום דבר, קטן ככל שיהיה, לצד השני. הוא יבקש להשיג כמה שיותר עבור הלקוח שלו ויעשה זאת בכל דרך אפשרית.

הפשרן

לעיתים אחד מהצדדים מגיע אל שולחן המשא ומתן או אל בית המשפט עם גישה פשרנית. ייתכן ומדובר במי שאינו אוהב להיאבק ומעדיף ללכת לקראת הצד השני מתוך טוב לב או תפישת עולם שמעודדת פשרה. ייתכן גם שהוא מרגיש רגשות אשמה והוא מבקש לפצות את הצד שכנגד. כך או כך עורך דין גירושין שמתאים לגישה הזו חייב להיות מסוגל להציג אסטרטגיה של וויתור ושל פשרה וללכת לכיוון הצד השני ככל האפשר.

הרגשן

אנשים מסוימים מתייחסים לכל דבר בחייהם כשהלב מוביל אותם ולא השכל. כשהם מתגרשים הם אינם משנים דבר בהתנהגות שלהם ולכן הם פועלים לפי הרגש. אם הם מבקשים לעצמם עורך דין שיהיה כמוהם ויפעל כמוהם הם יבחרו עורך דין גירושין שיכול לפעול לפי הרגש ומוכן לפעול לפי הרגש של הלקוח שלו.

השכלתן

הגישה ההפוכה לגישה הרגשית היא כמובן הגישה השכלית. עורך דין גירושין שפועל לפי השכל אינו אחד שעניינים שבלב יבלבלו אותו והוא מוביל אסטרטגיה שכלתנית שאינה מושפעת על-ידי כעס על צד השני או אמפטיה לייסורים שלו. מי שגישתו לחיים מונעת על-ידי השכל יסתדר עם עורך דין שכזה.

הכלכלן

ראיית עולם כלכלית היא ראיית עולם ששמה בראש סדר העדיפויות את שיקולי הרווח וההפסד. מי שניגש אל המשא ומתן ואל הדיונים כשהוא מבקש להצליח מבחינה כלכלית ומוכן לוותר בכל נושא אחר יבחר עורך דין גירושין בעל אוריינטציה כלכלית שיודע בדיוק כיצד להרוויח כסף עבורו ועבור הלקוח שלו ומוותר בנושאים אחרים בהתאם למטרה הזו.

הגמיש

ייתכן והגישה הנכונה ביותר להליכי גירושין היא הגישה הגמישה. כמו בכל דבר בחיים, ברגעים שונים יש לבחור בגישות שונות שמתאימות למציאות המשתנה. כאשר בוחרים עורך דין גירושין שיודע להתגמש הרי שבוחרים במי שיוכל להגיב למציאות המשתנה במהלך הדיונים ולמצוא את התשובה הנכונה לכל בעיה או משבר. במקום ללכת באותו הכיוון כל הזמן מבלי להקדיש תשומת לב לרוחות המשתנות ולתנאי השטח המשתנים, האסטרטגיה הגמישה מגיבה אל המתרחש ומתאימה את עצמה למצבים המשתנים. יש זמן לתוקפנות ויש זמן לפשרנות; יש זמן לרגש ויש זמן לשכל; יש זמן שבו השיקול הכלכלי הוא החשוב ביותר ויש זמן שבו יש חשיבות לעניינים אחרים.

***מוגש בחסות שרונה בן זאב עו"ד לענייני משפחה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אביב יועצים


 


מאמרים נוספים מאת אביב יועצים
 
אירוע מוחי: איך מוצאים עניין מחודש בחיים אחרי שבץ?
מה עושים כאשר אדם אהוב עליכם, שעבר שבץ מוחי, מרים ידיים לחלוטין ושוקע בחוסר אונים ובדיכאון? איך אתם, קרובי המשפחה הדואגים, אמורים לעודד אותו להמשיך במלוא המוטיבציה בתהליך השיקום?

עורך דין תעבורה: בני נוער ותאונות
בשעה טובה הילד שלכם קיבל רישיון. אתם שמחים בשבילו, אבל עמוק בלב מלאים בחששות. אתם לא לגמרי פרנואידים. מחקרים מראים כי בני נוער מעורבים בהמון תאונות קשות. מדוע? בואו ונבחן את הסיבות לכך.

עורך דין תעבורה: אילו הסחות דעת עלולות לסכן אתכם בנהיגה?
אחד הגורמים לתאונות דרכים הוא נהיגה בהיסח דעת. ומה נחשב לגורם מסיח דעת? כל מה שמונע מכם לתפעל את המכונית ולהתרכז בנהיגה. לפניכם כמה גורמים שפוגעים בריכוז שלכם בזמן נהיגה.

עורך דין תעבורה: איך מזהים נהג שיכור?
למרות האכיפה הנוקשה של המשטרה, עדיין יש נהגים שיכורים רבים שעולים על כבישי ישראל בלילות. איך תזהו נהג שיכור? הסימנים הבאים יסייעו לכם לזהות אותו, כך שתוכלו להתרחק ממנו.

קירות גבס: מדוע כדאי לשפץ את הבית?
02/07/13 | שיפוצים
שיפוצים הם עניין שכרוך, בהרבה מקרים, באי נוחות ובהוצאה כלכלית לא קטנה. במידה ואתם מתלבטים אם לשפץ את הבית או לא, ריכזנו לכם מספר סיבות שבגללן בכל-זאת שווה לשפץ.

חסרונות של הרכב מוסיקלי לעומת תקליטן
עומדים להתחתן? מזל טוב! מתלבטים לגבי המוסיקה שתשמיעו בחתונה? משתעשעים ברעיון לקחת הרכב מוסיקלי? לפניכם שלוש אופציות מוסיקליות של מוסיקה לאירועים, שתוכלו לבחור מביניהן.

טיסות וטיולים: איך חוסכים בהוצאות בחופשה בחו"ל?
ברגע שהילדים יוצאים לחופש הגדול, כל המשפחות מתחילות לתכנן את חופשת הקיץ בחו"ל. חשוב לזכור שחופשה לחו"ל היא הוצאה גבוהה. מה תוכלו לעשות כדי לחסוך בעלות החופשה שלכם בחו"ל?

דיאטה: מדוע רוב הדיאטות נכשלות?
מחקרים מראים שרוב הדיאטות - סופן להיכשל. מסתבר שלאנשים קשה להתמיד בדיאטה לאורך זמן. מה רוב האנשים מתקשים להחזיק מעמד בדיאטה?

אירוע מוחי: איך מתמודדים עם הדיכאון
דיכאון אחרי אירוע מוחי (אפילו אירוע מוחי קל) הוא תופעה שכיחה למדי. במידה וגם אתם מנסים להתמודד עם דיכאון אחרי שעברתם אירוע מוחי, או שאחד מאהוביכם סובל מדיכאון, תוכלו להיעזר בטיפים הבאים.

גירושין: חמישה דברים שלא כדאי לעשות כאשר מתגרשים
זה לא מפתיע בכלל שאנשים רבים עושים אינספור טעויות כשהם מתגרשים. לפניכם כמה טיפים לדברים שכדאי להימנע מהם כשאתם מתגרשים. טיפים אלו יחסכו לכם הרבה כאבי ראש, ייסורי מצפון וחרטות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI