דף הבית חוק ומשפט משפחה הקושי הרב של נשים עגונות
הקושי הרב של נשים עגונות
Inter-Dev 21/03/13 |  צפיות: 3409

אך מאחר ואי אפשר לחייב את הגבר לתת גט לאשתו, הרי שהוא יכול להקשיח את עמדותיו ולסרב לכל בקשה הגיונית של האישה ולהפכה למסורבת גט.

גם במקרה שבו הגבר נעלם לחלוטין (בין אם ברח בכוונה למדינה זרה ובין אם הוא נעלם מסיבות טראגיות שאינן באשמתו), הרי שנשים בישראל הופכות להיות עגונות. עגונה אינה יכולה להתחתן בשנית ואין היא יכולה ליהנות מחייה כמו שאישה גרושה יכולה לעשות. הדבר אומר שעניין זה מכביד מאוד על כל ניסיון להתנהלות טבעית מצדה של אישה שרוצה ליהנות מאורח חיים נורמאלי.

הפחד משנים רבות ללא פתרון

התופעה של נשים עגונות ביהדות היא לא דבר חדש. יש לא מעט מקרים שבהם מוצאות את עצמן נשים טובות ומכובדות בסיטואציה שממנה אין הן יודעות כיצד להיחלץ. נראה כי רבים הם הישראלים ששמעו לא רק במדורי החדשות השונים על מצבן העגום של נשים כאלה. אם נחשוב על כך, הרי שנראה כי עגינות היא דבר שיכול להימשך זמן רב, ומכאן גודל הבעיה.

אם היה מדובר בתקופה של מספר שנים שבה מקשה הגבר על חייה של האישה עד למתן הגט המבוקש, הרי שהיינו יכולים להבין איכשהו את המצב הבעייתי הזה. אך אם אנו מדברים על מצב שבו חייה של האישה משתנים לחלוטין, והופכים להיות כאלו שאינם נמצאים כלל בשליטה, אזי נראה מיד עד כמה אין מדובר במצב קשה אך לגיטימי אלא בכזה שכל אישה תתקשה מאוד להתמודד איתו.

מהלך קשה מאוד מצדו של הבעל

לא תמיד אנו יכולים להבין את מהלכיו של הגבר ברגעים שבהם מתבצע מהלך כולל לקראת גירושין. אך נראה שבכל הקשור להפיכת אשתו לעגונה, אנו מתקשים מאוד להבין מה עובר במוחו של בעל יהודי. נראה כי כאן מדובר במין יצר נקמנות שבא להראות כי הגבר הוא כל יכול והוא זה שיכול להחליט עד כמה יהיה קשה לאשתו, גם אם היא רחוקה ממנו או כלל לא מעוניינת במשהו ממנו.

צעד כל כך קשה מצדם של בעלים שונים בישראל מביא לכך שנושא כמו עגונות הוא כזה שצריך להקדיש לו תשומת לב רבה. זאת כדי לנסות ליצור שינוי מהותי שיעזור מאוד לכל אישה. נראה שעם כל הכבוד לחוקי היהדות עתיקי היומין, הרי שאם לא יבוצעו שינויים רציניים או אם האישה לא תזכה לסיוע מקצועי אמיתי, היא תסבול מבעלה בצורה קיצונית ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Inter-Dev

שיווק באינטרנט 


מאמרים נוספים מאת Inter-Dev
 
נישואין אזרחיים – מידע כללי לפני תחילת התהליך
17/04/13 | משפחה
נישואין אזרחיים אלה הם נישואים אשר מוכרים בידי גוף מדיני שאינו דתי. מערכת נישואין מסוג זה היא מקובלת מאוד ברחבי העולם. במדינות מערביות רבות נהוג לערוך טקס אזרחי, ורק לאחר מכן, אם ירצה הזוג, טקס דתי מסורתי.

הקושי הרב של נשים עגונות
21/03/13 | משפחה
יש נשים בישראל שסובלות מצעדיו המאוד לא הוגנים של הבעל שלהן. לאחר שמערכת יחסים נקלעת לקשיים מאוד לגיטימיים, אפשר לראות כיצד אישה שראשה על כתפיה תדרוש מבעלה להגיע להסכם מכובד ובכך להיפרד סופית במהלך של גירושין.

הגדלת חזה לאחר הריון והנקה
להיות אמא זה לא אומר שאת לא יכולה להיראות טוב או טוב יותר מאשר לפני ההריון. אחוז גדול של נשים באמת נהנות להיות בהריון ושמחות להיות אמהות. אבל שינויים פיזיים הקשורים להריון יכולים לקחת חלק מהשמחה.

הגדלת חזה לאחר הריון והנקה
להיות אמא זה לא אומר שאת לא יכולה להיראות טוב או טוב יותר מאשר לפני ההריון. אחוז גדול של נשים באמת נהנות להיות בהריון ושמחות להיות אמהות. אבל שינויים פיזיים הקשורים להריון יכולים לקחת חלק מהשמחה. אם את מרגישה כך, את לא לבד.

איפור: סגנונות וטיפים
22/06/11 | נשים - אחר
ישנן הרבה דרכים להתאפר אך יש חשיבות גדולה להתאמת המוצרים והתאמת סגנון האיפור עבור כל מתאפרת. ניתן לומר כי אין נוסחת קסם קבועה יחידה. לכל מתאפרת יש את סוג העור ומבנה הפנים שלה ועל כן מאפרת טובה, תדע להתאים את סוג האיפור, כמות האיפור, הצבעים ואופן האיפור עבור כל אישה שהיא מאפרת.

טיפים חשובים באיפור כלות
לאיפור כלה יש מספר מטרות מרכזיות:

1. התאמת האיפור לקווי הפנים ולתכונות עור הפנים
2. שהאיפור יחזיק מעמד ככל הניתן ללא מריחה או היטשטשות.
3. לעשות את הכלה יפהפייה


איפור המיועד לעור שומני
עור שומני מאז ומעולם היווה אתגר גדול לאיפור המבוצע כהלכה. האתגר הגדול נעוץ בכך שהעור מפריש הרבה יותר שומן מעור רגיל או יבש ובתוך כך גורם לאיפור לצאת מהקשרו הטבעי.
כיום, יש המון מוצרים מעולים העוזרים במניעה של הופעת ברק בפנים, ולבעלות עור פנים שמנוני חשוב להשתלט על הברק הזה.


טיפים לאיפור מוצלח לקראת החתונה
כיום, יש אינספור מאפרות כלות בשוק לכן יש לבחור את המאפרת שלך בקפידה.
הדבר החשוב ביותר הוא להוציא את המיטב מהמתאפרת ולאו דווקא לנסות לשנות אותה. לפעמים בעזרת מספר טכניקות איפור ניתן להוציא ולהעצים את היופי הטבעי של המתאפרת. איפור נקי טבעי ומעודן יכול להיות התשובה הטובה ביותר עבור כלות המעוניינות לשמור על המראה הטבעי והאותנטי שלהן מבלי לשנות את המראה שלהן בצורה דרסטית.


שיטות להגדלת חזה
כיום, הניתוח להגדלת חזה מבוקש במקומות רבים בעולם ובמיוחד בעולם המערבי.
נשים רבות מרגישות כי הן מעוניינות בשדרוג הביטחון העצמי שלהן והן פונות לניתוח חזה אשר נחשב פשוט יחסית ובעל תוצאות מהירות ויעילות. כמו כן הסיכוי לסיבוכים אפשריים מן הניתוח אינם גבוהים באופן יחסי.


ניתוח שאיבת שומן – יתרונות, חסרונות וסיכונים
הביטוי "שאיבת שומן" הפך להיות שכיח בשנים האחרונות הניתוח נחשב לאחד הניתוחים הפופולאריים בארץ ומסביב לעולם.

מאמר זה כולל מידע בסיסי בנושא ניתוחי שאיבת שומן.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI