דף הבית חוק ומשפט מיסים החזרי מס עקב מגורים בישוב ספר
החזרי מס עקב מגורים בישוב ספר
ehzer 19/04/09 |  צפיות: 1075

החזרי מס עקב מגורים בישוב ספר

עקב כך תושבים רבים המתגוררים בישובי ספר זכאים להחזרי מס. כדי להקל על ישובי הספר ולעודד את הישארותם בישובים אלה החליטה המדינה על מספר הקלות לתושבים המתגוררים בישובים אלה ואחת מההקלות שלהן זכאים תושבים אלה היא הנחה במס הכנסה.לעתים קורה שגם לאחר שהוכיח עובד מסוים כי הוא מתגורר בישוב ספר הוא איננו מקבל את כל הזיכויים במס המגיעים לו ובמקרה כזה מומלץ להיוועץ באיש מקצוע המתמחה בהחזרי מס ומכיר היטב את הנהלים השונים במס הכנסה מכיוון שתהליך קבלת החזרי המס במלואם עשוי להיות ארוך ומייגע.לעתים, העובדים המתגוררים בישובי ספר אינם מציינים בפני מעסיקיהם כי הם מתגוררים בישובים מסוג זה ולכן אינם מקבלים את ההקלות במס הכנסה שלהם הם זכאים על פי חוק.עקב המצב הביטחוני המתוח קורה שבתקופות מסוימות ישנם ישובים הנקראים ישובי ספר שבהם רמת הסיכון לחיי אדם גבוהה יחסית לשאר הארץ.לקבלת זיכויים והחזרי מס בגין מגורים בישובי ספר ישנם מספר תנאים.בנוסף לכך תושב שעזב ישוב ספר לפני תום שנת המס זכאי להחזרי מס באופן יחסי למספר החודשים בהם התגורר בישוב בתנאי שהתקופה הכוללת שבה התגורר בישוב אינה פחותה משנים עשר חודשים. ראשית, על התושב המבקש החזר מס לשכירים בגין סיבה זאת להוכיח כי הוא מתגורר לפחות שנים עשר חודשים בישוב ספר.על מנת להבטיח שעובד המתגורר בישוב ספר יקבל את ההקלות המגיעות לו על פי חוק מס הכנסה עליו לציין בפני מעסיקו כי הוא מתגורר בישוב ספר בטרם התחלת עבודתו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ehzer


 


מאמרים נוספים מאת ehzer
 
החזרי מס לחייל משוחרר
19/04/09 | מיסים
חייל משוחרר יכול לגשת באופן עצמאי למס הכנסה על מנת לקבל את החזרי המס המגיעים לו.תנאי נוסף לקבלת הקלות במס לחייל משוחרר הוא שירות צבאי מלא או שחרור עקב בעיה רפואית.חיילים משוחררים זכאים להקלות רבות כגמול על שירותם הצבאי ותרומתם למדינה.

החזרי מס בגין ילד לקוי למידה או נכה
19/04/09 | מיסים
הורים לילדים לקויי למידה או נכים נושאים בהוצאות כבדות יותר מאשר הורים לילד נורמלי.בעבר הגדרת המדינה לנטולי יכולת הייתה מצומצמת יותר והיא כללה רק ילדים עיוורים או משותקים.

החזרי מס במקרה של שינוי שכר ומקום עבודה במהלך שנת המס
19/04/09 | מיסים
החזרי מס מגיעים לכל עובד הזכאי לכך על פי חוק אך הם אינם ניתנים באופן אוטומטי על ידי המדינה ולכן כדי לקבל את החזריבמקרה כזה חישוב המס על פי ממוצע המשכורות השנתי עשוי לסייע לעובד מכיוון שכך הוא משלם מס לפי מדרגת מס נמוכה יותר מזומס ההכנסה שהעובד חייב בו מדי חודש נקבע על פי רמות שונות של משכורת כאשר מעבר לכל סכום משכורת מסוים עולה האחוז של חיוב המס.

החזרי מס במקרה של עבודה בחלק משנת המס
19/04/09 | מיסים
שכיר הזכאי על פי חוק להחזרי מס רשאי להגיש בקשה למס הכנסה לא יאוחר מחלוף שש שנים מסוף השנה שבה הוא זכאי להחזרי מס.

החזרי מס עקב מגורים בישוב ספר
19/04/09 | מיסים
עקב כך תושבים רבים המתגוררים בישובי ספר זכאים להחזרי מס. כדי להקל על ישובי הספר ולעודד את הישארותם בישובים אלה החליטה המדינה על מספר הקלות לתושבים המתגוררים בישובים אלה ואחת מההקלות שלהן זכאים תושבים אלה היא הנחה במס הכנסה.

החזר מס לשכירים
19/04/09 | מיסים
לעתים קורה גם שהמשקיע מפסיד בבורסה ומס הכנסה גובה מס גבוה יותר ממה שאמור המשקיע לשלם בהתאם להפסדיו בבורסה.בנוסף להחזרי מס הניתנים עקב הפסדים בבורסה זכאי המשקיע להחזר כספי מהבנק בגין העמלות והריביות השונות שנגבו ממנו שלא לצורך או עקב סכומים שבסופו של דבר לא הרוויח.

החזר מס הכנסה
19/04/09 | מיסים
לצורך קבלת החזרי מס בגין תרומות לא תיכלל בחישוב תרומה שסכומה הוא מעל ל- 30% מההכנסה החייבת במס או תרומה שסכומה מעל 4,013,000 ש"ח.אחד מהחוקים שנועדו לעודד תרומות למוסדות ציבוריים הוא החוק המחייב החזר מס הכנסה עקב תרומה למוסד ציבורי.

החזר מס
19/04/09 | מיסים
כדי לזרז את תהליך קבלת החזרי המס ולהגדיל את סכומם של ההחזרים רצוי להיעזר בשירותו של אדם המתמחה בהחזרי מס עקב אירוע רפואי ולמרות שיש לשלם לאדם זה שכר טרחה הדבר עדיין משתלם בסופו של דבר מכיוון שסיוע של מומחה להחזרי מס עשוי להגדיל את ההחזרים בצורה משמעותית.קבלת החזרי מס עקב אירוע רפואי איננה נעשית באופן מיידי והתהליך עשוי להימשך מספר חודשים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI