דף הבית אימון אישי אימון זוגי טיפול זוגי
טיפול זוגי
דלית הלוי סיטרוק 06/10/09 |  צפיות: 1952

מדהים שמלמדים אותנו בבית הספר מקצועות כמו גיאוגרפיה והיסטוריה, אבל את הדברים שאנחנו באמת צריכים לחיים אף אחד לא מלמד אותנו...

לטיפול זוגי מספר מטרות:

-למידת כלים לזוגיות נכונה לפני הנישואין.

-שיפור או שיקום הזוגיות במהלך הנישואין.

-עזרה מקצועית בהחלטה על פרידה ופירוק הנישואין בדרך נכונה.

 אף אחד מאיתנו לא היה מעז לנהוג ברכב בלי לקחת שעורי נהיגה, אבל רובנו נכנסים לזוגיות ומתחתנים בלי לקחת שעורי זוגיות... על כך נאמר: אין זוג לא מוצלח, יש זוג לא מודרך. 

המצב האידיאלי הוא שזוג מגיע לטיפול טרום נישואין ואז הוא נכנס לקשר בריא עם כלים לזוגיות טובה, בדרך כלל זוגות מגיעים לטיפול במצב של מריבות קשות וחוסר תקשורת או ממש לפני פרידה ואז צריך להבין אם יש רצון לשמר ולשקם את הקשר או להיפרד בצורה נכונה.                                                                                                  הרבה זוגות נפרדים בצורה של מאבקי כוחות ואז הם סובלים, הילדים שלהם סובלים, ההורים שלהם סובלים...היחידים שנהנים מהמצב הם עורכי הדין.                          חשוב ללמוד להיפרד בצורה נכונה ללא מאבקי כוח. כאשר ישנם מאבקי כוח הילדים שומעים את אבא מדבר רעות על אמא ולהיפך, חשוב להבין שילד בנוי מזהות שני הוריו- חצי ממנו מזדהה עם אימו והחצי השני עם אביו, לכן כאשר ההורים "משחירים" אחד את השני, הילד חש שיש לו שני חצאים "שחורים" והוא מאבד את תחושת הזהות שלו, הוא גם סובל בדרך כלל ממשבר נאמנות (לא יודע למי להיות נאמן, לאבא או אמא) זוהי חוויה קשה והרסנית עבור ילדים ולכן חשוב גם ללמוד כיצד נפרדים.

בני זוג בוחרים אחד את השני בגלל שיש בהם תכונות המנוגדות לצד השני, בהתחלה אותן תכונות מהוות מוקד למשיכה אצל בן הזוג, אך עם הזמן אותן תכונות מנוגדות מפריעות לבן הזוג ויוצרות קונפליקטים. בתורה נאמר: "ויעשה לו עזר כנגדו", הכוונה היא לא שהאישה נוצרה נגד הגבר, אלא שלאישה יש תכונות מנוגדות לגבר. כדי לבנות שריר אנו צריכים להפעיל תנועה וליצור התנגדות לתנועה (ע"י הוספת משקולת), כדי לבנות אופי אנו צריכים להפעיל תכונה וליצור התנגדות לתכונה (ע"י בן זוג המנוגד לנו).

בדרך כלל בטיפול זוגי עובדים עם בני הזוג על שיפור התקשורת בניהם, יוצרים דיאלוג הכולל את ביטוי הצרכים והרגשות של בני הזוג ועוזרים להם להבין את התפקיד שיש לכל אחד מהם בחיי השני. כדאי להגיע לטיפול מונע, כאשר רק מתחילות בעיות ואי הסכמות, אז הרבה יותר קל לחזק את הקשר ולתת לו בסיס איתן.

דלית הלוי סיטרוק, יועצת חינוכית, זוגית ומשפחתית, מומחית לניהול כעסים

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, תואר ראשון במדעי ההתנהגות, מנהלת מרכז לי-ולך (המרכז לטיפול והעשרה) , לימודי טיפול משפחתי וזוגי, קורסי רייקי, תטא הילינג, גישור, מחברת הספר "עולמו של דניאל". 052-7330456  http://www.lilach-center.com/

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דלית הלוי סיטרוק


 


מאמרים נוספים מאת דלית הלוי סיטרוק
 
על חינוך ילדים, סיפורים ואתגרים
אני זוכרת את הימים הראשונים שלי עם בני הבכור, הבאנו אותו הביתה ומיד חיפשתי את המדריך לטיפול בתינוק, מה עושים עם היצור הקטן הזה, כיצד מטפלים בו??? וכאשר בני גדל האתגרים גדלו יחד איתו, כיצד לחנך אותו? מתי לומר אסור ומתי מותר? מה לעשות כשהוא אינו מקשיב לי??? ואז בתי נולדה והאתגר הפך כמעט בלתי אפשרי, כיצד לספר לנסיך שעומדת להגיע נסיכה חדשה לממלכה המשפחתית? מה לעשות כדי למנוע קינאה??? כיצד להתמודד עם המריבות בניהם על כס המלוכה?

טיפול זוגי
מדהים שמלמדים אותנו בבית הספר מקצועות כמו גיאוגרפיה והיסטוריה, אבל את הדברים שאנחנו באמת צריכים לחיים אף אחד לא מלמד אותנו...

ניהול כעסים והתמודדות עם לחץ נפשי
החיים בישראל לא פשוטים, ישנם קשיים ביטחוניים, כלכליים וחברתיים.
הקשיים מייצרים מתחים וכעסים, הכעס והמתח מחלישים את הגוף, דבר שעלול להתבטא במחלות שונות, הכעס הינו רגש הרסני שעלול להוביל להתפרצויות ופגיעה באנשים יקרים, לכן חשוב מאוד ללמוד לנהל כעסים ולשחרר מתחים מבלי לפגוע בעצמנו ובסביבתנו.
10 טיפים לניהול כעסים והתמודדות עם לחץ נפשי

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI