דף הבית אימון אישי אימון לכסף איפה הכסף שלך?
איפה הכסף שלך?
yossi_Nafkar 12/06/11 |  צפיות: 5476

השאיפה של כל שכיר היא להעלות את  משכורתו. כל אחד רוצה להרוויח יותר כסף, תמורת אותן שעות עבודה שהוא משקיע. תמיד נדמה לנו שאילו רק היינו מקבלים תוספת שכר של עוד אלף או אלפיים שקלים הכול היה משתנה לטובה, ולא היינו  חווים יותר קשיים פיננסיים.

המציאות מראה לנו אחרת, הנה סוף כל סוף קיבלת העלאה במקום בעבודתך, אבל למרבה הפלא, גם לאחר תוספת השכר שבשעתו נראתה לך משמעותית, פתאום אף היא לא ממש עוזרת. איפה הכסף? לאן הוא הלך, ברח דרך החלון? הרי בטרם קיבלנו את ההעלאה, היינו בטוחים שכל מה שאנחנו זקוקים לו, זוהי ההעלאה הזאת. ומה עכשיו? שוב מתקרב סוף החודש, וכבר כל המשכורת נגמרה. מדוע זה קורה?

זוהי תופעה ידועה, וטמונה בטבע האנושי. אנשים נוטים להוציא לפי הסכום העומד לרשותם. כאשר אדם מבין שעכשיו עומדים לרשותו עשרת אלפים שקלים, ולא שמונת אלפים שקלים, באופן תת הכרתי הוא משחרר את החגורה, ומתחיל לרכוש דברים שמאוד רצה, ולא היה יכול להרשות לעצמו קודם. במקום לעשות מאמץ לסגור את החובות, או לחסוך חלק מהסכום בחשבון חסכון, או השקעה מניבה ריבית, הוא נוטה להוציא את עודפי הכסף על בגדים, בשמים, בילויים ומוצרים שאינם חיוניים לקיומו.

עליך להבין שזה לא רק כמה כסף אתה מרוויח, אלא גם כמה כסף אתה מוציא. אני מכיר אנשים שהכנסתם החודשית, של הבעל והאישה ביחד בקושי מגיעה לסכום של  10,000 שקלים, והם לא רק חיים היטב, אלא אף מקצים סכום של 700 שקלים לחסכון מדי חודש, שיורד להם מהחשבון ועובר אוטומטית לחיסכון עם ריבית. מצד שני אני מכיר אנשים שהבעל לבדו מרוויח יותר מ 50,000 שקלים בחודש, ובכל זאת הם כל הזמן במינוס. כל חודשיים נכנסים לבנק מאה אלף שקלים, אבל זה לא מספיק להם. חסכונות אין להם בכלל, הם חיים על השקל האחרון. כן, יש להם אשראי גבוה מאוד בבנק, שמאפשר להם להיכנס למינוס גבוה מאוד, וחברת האשראי משחררת להם חבל. אני זוכר שבאחד הימים כשהתארחתי בביתם, בעל הבית אמר לי, תאמין לי אני עובד קשה, ומרוויח יפה מאוד, אבל אין לי מושג איפה הכסף שלי? איך כל כך מהר נגמרים עשרות אלפי שקלים.

 

בשלב זה אתה כבר צריך להבין שנכון שעליך לשאוף ולהרוויח יותר, זוהי שאיפה טבעית של כל אחד. מי שלא נורמלי זה אותו אחד שלא רוצה להרוויח יותר, ולא שואף ליותר. מצד שני, הדבר החשוב ביותר ללמוד מכך הוא שזה תלוי בך אם הכסף יספיק לך או לא. אדם צריך להתאים את אורח חייו לרמת הכנסתו הנוכחית, ותמיד לחסוך אחוזים מסוימים מתוך מה שיש לו. שאם לא יעשה כן, הוא לנצח ישאל את עצמו, איפה כל הכסף שלי נעלם?


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 yossi_Nafkar


 


מאמרים נוספים מאת yossi_Nafkar
 
הדרך הטובה ביותר להרוויח מהבלוג שלך
25/09/12 | בלוגים
מה היא הדרך הקלה והפשוטה ביותר להפוך את הבלוג שלך למקור של הכנסה ולהרוויח ממנוה כסף?

עבודה לנוער בחופש
בחופש הגדול נערים ונערות רבים מוצאים עבודה ומרוויחים כסף אשר משמש אותם לרכישת דברים שתמיד רצו לקנות אבל לא היה להם מספיק כסף. מעבר לכך, צריך כסף כדי לממן את כל הבילויים של החופש הגדול.

איפה הכסף צומח?
המחירים מאמירים ומטפסים מעלה, והצרכן מוצא עצמו עם אותה כמות הכסף, אבל עם יותר הוצאות על דלק יקר, ומים יקרים מפז. אחד הפתרונות הוא לגרום לכסף שלנו לצמוח.

אליס בארץ הפלאות / לואיס קרול
12/06/11 | ספרות
מהו סוד קסמו של הספר אליס בארץ הפלאות, וכיצד הפך לאחת הקלאסיקות הכי ידועות בתולדות ספרות הילדים והמבוגרים. נדמה שזהו הספר הראשון שראה אור, שנהנהים לקרוא בו גם ילדים וגם מבוגרים.

איפה הכסף שלך?
רבים מתלוננים שהם לא מצליחים לסגור את החודש, ושהוצאות המחייה גבוהות להדהים. המשכורת רק נכנסת לבנק, ודי מהר מתכלה.

שיטות מתקדמות לעשיית כסף באינטרנט
מהן השיטות המתקדמות לעשיית כסף באינטרנט? ואיך ניתן באמצעותן להרוויח הרבה מאוד כסף.

תגיד כן לעבודה מהבית
לפופולאריות הגואה לתופעת העבודה מהבית ישנן סיבות רבות. אחת הסיבות היא התפתחות טכנולוגית מואצת, המאפשרת לעשות דברים שבעבר כלל לא היה ניתן אפילו לחשוב עליהם.

כסף באינטרנט בסדר מופתי
16/08/10 | בלוגים
מה קשר בין סדר לבין להרוויח כסף באינטרנט? ומהי העצה הראשונה לכל אחד שרוצה לעשות את צעדיו הראשונים באינטרנט ולהרוויח כסף?

אין כסף באינטרנט ללא נוכחות באינטרנט
אחד הפקטורים שייקבעו אם תרוויח כסף באינטרנט וכמה תרוויח כסף באינטרנט
הוא מידת הנוכחות שלך און ליין.


להרוויח
ספרים רבים טוענים שהם פיצחו את הנוסחה להרוויח כסף באינטרנט
מהי האמת, ומה עומד מאחורי הספרים הללו?

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI