דף הבית מדעי הרוח אמנות תערוכת בוגרי המכון לאמנות - מכללת אורנים
תערוכת בוגרי המכון לאמנות - מכללת אורנים
אילה 17/07/11 |  צפיות: 14292

בתערוכת בוגרי המכון לאמנות משתתפים השנה 19 בוגרים ובוגרות, המציגים את פרויקט הגמר.

בתערוכה עבודות ציור, פיסול, וידיאו, אנימציה, צילום והדפס, בכולן, שאלות ותכנים העוסקים בחברה הישראלית, מנקודת מבט אישית, ומתוך מודעות לבחירת השפה האמנותית.

מן העבודות משתקף המבנה הייחודי של המכון לאמנות, המפגיש סטודנטים  ממגזרים שונים ללימוד השיח האמנותי, התרבותי והביקורתי.

בין הבוגרים, איתמר פרנס המעלה בציוריו סצנות אנושיות, המכוונות אל מציאות המתרחשת בבארים, במועדונים ובטיוליו למזרח, סצנות ליליות, אפלוליות ומסתוריות, הכאילו, מלוות בצלילי ג'אז ואימפרוביזציה.

אצל נג'ואן זועבי ניתן להבחין בשני פרקי יצירה. באחד, דיוקנאות של דמויות אשר פגשה במהלך לימודיה, המייצגות עבורה יחסים של קבלה וכבוד, תוך הבלטת קשר עין ומבט, ובשני, מסע אישי של ילדות והתבגרות, זיכרונות ומצבי חיים אשר עוברים  ביצירתה עיבוד, בימוי ושכלול הנוגעים בגבולות החיים והמוות .

מעין גרוניך מציגה סידרת עבודות במדיומים שונים, מלאכות שונות של קיפולי נייר, קולאז' וסריגה, המתכנסות לעבודה מושגית פוליטית. יצירתה ה"חווה הסינית" מטפלת במקומי – פוליטי, תוך שימוש בטכניקות יפניות של קיפולי נייר.

אורית אלון  מציגה שתי סדרות, האחת של צילומים בה נראית צלילתה, מעוותת משהו, של האמנית מאחורי פרגוד, וציורים שחורים אקספרסיביים עם הבלחות צבעוניות, המדגישות את המנעד שבין האישה לילדה.

בין צוות המכון לאמנות נמנים אמנים, אוצרים וחוקרים ביניהם: גלעד אופיר, פאריד אבו שקרה, עידית לבבי גבאי, עמי לוי, יהודה יציב, ענת גטניו, רותי הלביץ כהן, יוחאי אברהמי, ד"ר גליה בר אור, שולי נחשון, נירה פרג, פרופ' דוד וקשטיין, דורית רינגרט וד"ר יעל גילעת המשמשת כיום ראש המכון לאמנות.

את חומרי התערוכה ניתן למצוא בקטלוג בדפוס ובאתר המכון לאמנות

עריכת הקטלוג : רותי הלביץ – כהן, הפקה : נעה צורן

התערוכה פתוחה  בימים  א,ב,ד,ה,   11.00-18.00   יום ג'  12.00-20.00  שישי שבת  11.00-16.00


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אילה


 


מאמרים נוספים מאת אילה
 
שונאים ללמוד חשבון? ממש לא מבינים את שיעורי התורה?
פרופ' צביה מרקוביץ, ראש החוג לחינוך מתמטי במכללה האקדמית לחינוך אורנים פיתחה יחד עם גב' צ'רנה נשר, תוכנית לימודים חדשנית, המורכבת מבעיות מתמטיות שנלקחו מפרשות השבוע.

לא רק תירס חם - על אוכל בספרות ילדים
מכללת אורנים מציינת את יום ההולדת ה-102 של סופרת הילדים האהובה מרים רות ז"ל, באירוע רב משתתפים שיעסוק בנושא 'היה היה טעם – על אוכל בספרות ילדים'

להיות דולפין - יום עיון בנושא טיפול נפשי בסיוע בעלי חיים, מכללת אורנים
מכללת אורנים מציעה תוכנית לימודים ייחודית העוסקת בהקניית מיומנויות טיפוליות הנעזרות בבעלי חיים. זוהי תוכנית שיקומית/טיפולית המכשירה מטפלים לעבודה עם מטופל וחיית מחמד (לבחירת המטופל). התוכנית מיועדת לסטודנטים בתחום הפסיכולוגיה, פסיכותראפיה, זואולוגיה או ביולוגיה שעברו ראיון אישי לבדיקת התאמתם לנושא. את התוכנית מרכזות הפסיכולוגיות שרית לב בן דב וענבר בראל, המקיימות בשבוע הבא (27.1) יום עיון מרתק בנושא זה.

המרחב הציבורי – עכשיו באקדמיה ובאמנות במכללת אורנים
"הקורס הוא מעגל עיון והעמקה בשאלות שעלו במהלך הקיץ האחרון בקשר ליחס שבין המרחב הפרטי והציבורי, לעיצוב של המרחב הציבורי והסימנים ההופכים אותו שלנו או של אחרים. למשל הנוף הלשוני, השלטים והכתובות, מבנים והריסות, חורבות , גרפיטי, האוהל והמאהל, המעגל והמצעד ועוד. וגם, כיצד המרחב מגלם יחסי הון- שלטון, הפרטה, תפיסות לאומיות, זיכרון והשכחה ועוד.

תערוכת בוגרי המכון לאמנות - מכללת אורנים
17/07/11 | אמנות
בתערוכה עבודות ציור, פיסול, וידיאו, אנימציה, צילום והדפס, בכולן, שאלות ותכנים העוסקים בחברה הישראלית, מנקודת מבט אישית, ומתוך מודעות לבחירת השפה האמנותית. מן העבודות משתקף המבנה הייחודי של המכון לאמנות, המפגיש סטודנטים ממגזרים שונים ללימוד השיח האמנותי, התרבותי והביקורתי.

מכללת אורנים,חינוך,הוראה,תואר ראשון
"האתגרים העומדים בפני מחנכי המאה ה-21 מורכבים מאי פעם. משימתנו היא, להוות עבורם בית אקדמי – מקצועי המכשיר אותם להתמודדות זו".

יום הולדת 60 למכללת אורנים
שר החינוך מר גדעון סער, ברך ואמר כי המכללות לחינוך הוקמו עשור לפני המוסדות האקדמיים האחרים במדינת ישראל, והן מילאו תפקיד אידיאולוגי וחינוכי חשוב, "גם כיום," אמר השר, "תפקידה של אורנים שהכשירה מורים ומחנכים גדולים, לא הסתיים. אורנים מעצימה את החינוך בישראל, והיא הייתה ונשארה פורצת דרך."

Master Teaching בהוראה
"ייחודה של התוכנית המהפכנית", אומר נשיא המכללה, פרופ' יאיר קארו, "בכך שהיא מאפשרת לימוד משולב של תואר שני ותעודת הוראה על בסיס לימודי התואר הראשון, ובכך פותחת את הדלת בפני אקדמאים, בוגרי מקצועות שונים, חסרי תעודת הוראה, שהם בעלי רצון, יוזמה וחזון להשתלב במערכת החינוך ולחולל בה שינויים מבורכים."

על אהבה וחיות אחרות – סוגיית האהבה בטיפול נפשי
"אהבה הינה רגש מאד מיוחד. אהבה גורמת לנו לתחושה מאד נעימה במוח, לעיתים אפילו לערפול חושים, היא משנה התייחסות ולעיתים קרובות גם משנה התנהגות. יש הטוענים כי מותר האדם מן הבהמה ביכולתו לחוות רגשות, אך מה עם רגשות בבעלי חיים? האם מה שאנו רואים בהתנהגות בעלי החיים הוא האנשה שלנו? האם יש להם רגשות אמיתיים?"

יום פתוח במכללה האקדמית לחינוך - אורנים
13/06/11 | לימודים
מכללת אורנים מזמינה אותך להצטרף לנבחרת המובילה, ביום פתוח שייערך ביום שישי, 17.6 בין השעות 9:00-12:00 בואו להתרשם ממוסד אקדמי מוביל, בסביבה אקדמית גבוהה ותומכת על גבעה ירוקה סביב חורש טבעי יפהפה וצוות מרצים מהשורה הראשונה המעניק יחס אישי וכיתות לימוד קטנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI