דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר ריאליטי או Apple?
ריאליטי או Apple?
עינת מירון 17/10/11 |  צפיות: 4196

אני זוכרת ולא שוכחת. אני אסלח ומכל הלב, אבל לעולם לא אשכח. פעם מזמן היה לי TyTn של HTC. סבלתי ממנו סבל רב ומאז שנים רבות, יותר מ-5, אני נאמנה לבלקברי שלי. נכון, אין לו יותר מדיי אפליקציות אבל כשהוא נופל הוא לא מת והוא מהיר ואמין ותמיד עומד לרשותי. כלומר, למעט בפעמיים שכיבסתי אותו ואז נאלצתי, כמו עם דגי זהב, להחליף אותו במודל אחר. ה-TyTn כמו שכולכם וודאי זוכרים היה ממכשירי המגע הראשונים בארץ ואני סבלתי ממנו סבל רב. סבל שכנראה מסביר את התסכול והסירוב העיקש שלי שלא להכניס הביתה אף מכשיר סלולרי שמבוסס מסך מגע. כן, בטח כבר הבנתם, אף פעם לא חיבבתי את ה-iPhone. ואגב, אם בא לכם להפסיד את הכסף שלכם, תהמרו שיום אחד אשנה את דעתי וארכוש לי אחד שכזה. הקיטור בפוסט הזה הוא לא בהכרח על מסכי המגע, אלא על האייפונפלציה, שכמי שלא חובבת אייפונים אבל חובבת מאוד טכנולוגיה וטכנוגיקים, אני לא יכולה להימלט ממנה.

אייפון זו דת. בסדר, אני מכבדת את כל בני הדתות ודוגלת באיש באמונתו יחיה. לכן, בשבועות שקודמים לעוד אירוע מודלף כלשהוא של אפל, אני סופגת בשקט את ההתלהבות ורעשי הרקע שהחברים הבאמת אהובים שלי מייצרים, ממש כמו שהם (טוב, חלקם) סופגים אותי כשאני מתעקשת לצפות בעוד גמר מכור מראש של כוכב נולד או ריאליטי טראש אחר. ככה זה בין חברים, לא שופטים ומקבלים אותם כמו שהם על היתרונות ועל החסרונות.

אבל איכשהו אני תמיד תוהה, אם בעוד אני מודעת לעובדה שבהפקות הריאליטי מפעילים עלי מניפולציות נמוכות, האם גם חברי האייפוניסטים מודעים למשחק החולני שג'ובס ועכשיו קוק משחקים בהם?? ואם הם יודעים ומשתפים איתו פעולה ממש כמו שאני משתפת פעולה עם הריאליטי, האם אנחנו כולנו סתם טיפשים? משועממים? קלים להשפעה? חסרי שיקול דעת? הממממ.. חושבת שאני קצת יותר שפויה. מעולם לא סימסתי לאף מתמודד באף תוכנית ריאליטי. לעומתי, החברים שלי האהובים, כן, הם רצים לקנות את המכשיר עוד לפני שהמכשיר בכלל נארז ונשלח לחנויות.

וכשהמכשיר המיוחל כבר בידיים שלהם, והם לא מצליחים לנהל בו שיחה טלפונית כי הלחי המיותרת הזו שיש לנו בצידי הפנים, מנתקת את התקשורת או שהסוללה עצמה לא מחזיקה מעמד אחרי 20 דק', הם לעולם לא יודו שהונו אותם, שמנצלים את האמונה העיוורת בדת הזו שהחליטו להצטרף אליה. הם תמיד יגידו שג'ובס גאון והאייפון הוא יציר פלאים.

אני יכולה להבין ולהודות לאפל על שפישטה את הטכנולוגיה, הנגישה אותה וגם פתחה שוק שלם של בעלי מקצועות חדשים, אבל אף פעם לא הבנתי את ההסכמה שבשתיקה לגישה השיווקית שלה. את הורדת הראש וקבלת כל התכתיבים שלא ניתנים לערעור, המחירים של כל כפתור וכבל, החפיפניקיות ב-QA.

בכל פעם כשאפל מחליטה להגדיל קצת את המכירות או לנער מעט את המניה, היא מדליפה. טוב, ברור שזו לא באמת היא. ברור שזה סתם מתכנת משועמם ולא אחראי שהשאיר את הלפטופ שלו פתוח בדיוק על מסמך האיפיון של הדגם החדש. והדלפות הן הרי חומר כייפי מאוד להתעסק איתו אז כמובן שהתקשורת והבלוגים ממהרים לדווח שיש הדלפות. לא סתם מדווחים, הם מפרסמים את הדברים בכותרות ענק כולל פתיחת מהדורות חדשות בטלוויזיה. ת'אמת, בכל פעם כשזה קורה (וזה קורה בכל פעם), אני יכולה רק לקוות לעצמי שיום יבוא והתקשורת תתגייס באותה ההתלהבות העיוורת לסקר את אחד מלקוחותיי שעושה עבודה מצוינת אבל אין לו אומץ לעמוד על במה ולהגיד "בוו עבדתי עליכם, אבל בכל זאת רוצו לקנות".

ואתמול, יום חשוב היה. כולם נעמדו בדום מתוח, נכונים שוב להגיד "כן אדוני המלך", ואופס... אפילו הם קלטו שהבדיחה על חשבונם - וזה לכשעצמו הישג גדול. אני לא באמת מאמינה שזה יקרה, אבל יש בי אמונה, והאמונה הזו מקווה ומצפה שבעוד 3-4-5 חודשים, כששוב יודלפו כל מיני פרטים על אולמות שהושכרו ואבטיפוס שנשכח בעוד בית קפה פינתי, יזכרו כל חבריי האהובים את יום האתמול, את התחושה המגוחכת שפעפעה בהם ולא ימהרו לשתף פעולה עם קמפיין יחסי ציבור, שקרי שצוחק עליהם ולא איתם. יש בי תקווה, שאפל, היהירה שבחברות, תשיק בעוד מס' חודשים את האייפון החמישי שלה, באמצעות קומוניקט יבשושי עם מידע טכני ובצירוף תמונות. יש בי תקווה שאנשים חכמים ודעתניים יבינו שהצלילים האלה הם צלילי החלילן מהמלין.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עינת מירון

מירון תקשורת משווקת - http://www.meyron-mc.com/ 


מאמרים נוספים מאת עינת מירון
 
בית מנומס ואידילי לא מביא 40 אחוזי רייטינג
לקשת עוצמה גדולה שאסור לזלזל בה, אבל הפעם נדמה שהציבור תופס את העוצמה הזו כזלזול בו ובשכל הישר שלו וקשת עלולה למצוא את עצמה במשבר מתגלגל

לראשונה קמפיין פרסום דיגיטלי המנוהל בהתאם להתנהגות הגולשים
Acuvue מותג עדשות המגע מבית ג'ונסון&ג'ונסון מגיש, קמפיין פרסומי באמצעות דאבלקליק, מבית גוגל הקמפיין כולל 23 סרטוני וידיאו שחשיפתם מבוקרת ומנוהלת בכלים טכנולוגיים מתקדמים

המרוץ לגולן
נהוג ומקובל להתחיל פעילות יחסי ציבור כחודשיים-שלושה לפני תאריך ההשקה הרשמי. אז למה גולן טלקום בוחרת בבליץ תקשורתי חצי שנה לפני תחילת הפעילות שלה?

ריאליטי או Apple?
יכולה להבין ולהודות לאפל על שפישטה את הטכנולוגיה, הנגישה אותה וגם פתחה שוק שלם של בעלי מקצועות חדשים, אבל אף פעם לא הבנתי את ההסכמה שבשתיקה לגישה השיווקית שלה. את הורדת הראש וקבלת כל התכתיבים שלא ניתנים לערעור, המחירים של כל כפתור וכבל, החפיפניקיות ב-QA.

מבחן שליט
הזדמנות פז עבור התקשורת לתקן עוולות גדולות ובראשן את זו שנגרמה לרונה רמון. הזדמנות לתכנן ולהיערך כבר מעכשיו כיצד לספר ולתעד את חזרתו של גלעד במינימום רמיסה של כבוד האדם, הפרטיות והשקט שמגיע לו

שיעור חינם בניהול משברים
ניהול משברים הוא דבר מאוד פשוט לביצוע. הוא כולל 2 מרכיבים בסיסיים שחייבים להתקיים כדי לנטרל את הביקורת – שקיפות ואחריות.

בקשת פירוק לחברת אושידה בעמ
17 כלות כנראה לא יקבלו את שמלות הכלה שלהן; החוב של החברה לעובדות מוערך בכחצי מיליון ש"ח

פורקס פלייס תובעת חצי מיליון ש"ח מסוחר מט"ח שהונה את בית המשפט והשיג במרמה צו עיקול כנגדה
בכתב התביעה שכנגד מתייחסת פורקס פלייס לפסיקתו של רשם בית המשפט חגי ברנר שהסיר את צו העיקול שנפסק לחובתה ולבחירת המילים בהן השתמש "מעוררת על פניה קשיים במישור המהימנות" ומבקשת מבית המשפט לפסוק לה פיצויים מוגדלים.

פורקס פלייס לבית המשפט: "מאג'ד שייך בודה סיפורים ומנסה להעביר על שכמה של החברה את הפסדיו הכשרים"
החברה מגיבה בכתב תביעה באורך 40 עמודים מנומקים ורווי הוכחות כי תביעתו וצו העיקול שהשיג התובע התבססו על שקרים, רמאויות ומניפולציה על בית המשפט

בית דין רבני שדן בתביעת השתתפות בהפסדים לאור קבלת שטר היתר עסקא פסק כי שטר שכזה אינו מחייב
בדיון, בהשתתפות הדיינים הרב יהודה סילמן, הרב ישראל רוזנברג והרב יעקב פרבשטיין נקבע כי יש ספק אם שטר היתר העסקא אכן מחייב ולכן אין אחד מהצדדים רשאי לתבוע כספים בגין רווחים או הפסדים. עוד קבע בית הדין הרבני כי גם אם השטר תקף ומחייב אין התובע יכול לתבוע בגינו הפסדים ולכן בית הדין בכלל לא אמור לפסוק בנושא. בהחלטה זו ביטל בית הדין הרבני את תביעתו של הרב מנחם סופר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI