דף הבית עסקים שיווק ופרסום שיעור חינם בניהול משברים
שיעור חינם בניהול משברים
עינת מירון 13/10/11 |  צפיות: 4111

מנכ"ל יקר, תרשה לי לתת לך עצה טובה ובחינם – ותר על יועצי ניהול המשברים שאתה שוכר עכשיו, במחירים מופקעים. ותר עליהם כי אתה לא באמת צריך קמפיינים מגוחכים שנפתחים ב"אנחנו קשובים למחאה הציבורית". ותר עליהם כי למדת, עברת בחייך כמה וכמה דברים, צברת ניסיון, יש לך היגיון משלך, אתה יודע מה באמת צריך לעשות.

ניהול משברים, וכן, יודעת שמכעיסה את יועצי התקשורת הבכירים, המכובדים והמחוזרים, הוא בעצם מכבסת מילים לצ'ק שמן הרבה יותר מ"סתם" יחסי ציבור. הארגון טעה בהתנהלות שלו, הוא מבוקר, עם הגב לקיר ורק רוצה שירדו ממנו. כדי שזה יקרה הארגון מוכן לשלם כל מחיר, לכל מי שיבטיח להוריד את הירח.

ניהול משברים הוא דיספלינה חיונית שחייבת להיות מובנית בסל השירותים של כל משרד יחסי ציבור. זוכר איך סולי, הרל"שית של פולישוק דרשה בצרחות מקוזו להשיג יועצת משברים אישה, שמבינה בתקשורת וגם באנשים? זו בעצם התורה כולה.

המחאה החברתית הציפה את מה שכולם כבר ידעו. הפערים גדלים, אין התאמה בין השכר הקבוע ועליית המחירים והיומיום כ"כ קשה ומסורבל שאנשים סובלים בשקט.

ועכשיו, עם ההבנה הבסיסית הזו, חשוב שתדע מנכ"ל יקר, הלקוחות שלך, הצרכנים, לא רוצים לפגוע בכיס שלך, לא רוצים את ראשך ולא רוצים שתקרוס.הם רוצים - וזו העצה התקשורתית שמנהלי המשברים לא יתנו לך - שתפעיל היגיון. שלא תאיים בסגירת המפעל ובפיטורי מאות עובדים בשכר מינימום. גלה מנהיגות, חתוך את שכבת השומן שמקיפה אותך ותהיה אמיץ! תודה שהריווחיות יכולה להיות 300 ולא 420 מיליון. אפשר לחיות טוב גם עם ריווחיות נמוכה יותר. ברור שיש לך דירקטוריון שרוצה עוד, אבל כמנכ"ל תפקידך למצוא את האיזון. להסביר שסעיף ההוצאה על "תרומה לקהילה", בהתנהלות אחרת, יכול להיות שונה.כשתנהג באחריות, תנהל את עובדייך בכבוד, תדאג לרמת מחירים ריאלית והוגנת, אני מבטיחה לך - לא תצטרך להשקיע מיליוני שקלים בקמפיינים אגרסיביים ובסרטוני תדמית שאף אחד לא באמת מאמין להם. שנה את הרטוריקה – אנשים לא רוצים מבצעים, אנשים רוצים מחיר הוגן, זהה וקבוע.

ניהול משברים הוא דבר מאוד פשוט לביצוע. הוא כולל 2 מרכיבים בסיסיים שחייבים להתקיים כדי לנטרל את הביקורת – שקיפות ואחריות. זה לא משנה אם חתולים טיילו על דלפקי הבשר או אם נאלצת להוריד מהמדפים מזון לתינוקות או שאתה עושה תספורת לבעל חוב גדול יותר מסך כלל החובות של יתר הלקוחות או שנציגי השירות צולמו מחתימים קשישים על שירותי דור3 במכשיר שבכלל לא תומך בטכנולוגיה.

כל האסטרטגיות והרעיונות הקריאטיביים קורסים ברגע שמיישרים מבט למצלמה ואומרים טעינו. נגררנו. הגזמנו. התנתקנו.אתה (ואת, נכתב בזכר משיקולי נוחות בלבד) באמת צריך סקר שיגיד שלציבור נמאס? גלה מנהיגות ואחריות. בצע את השינויים הנדרשים, שתף את התקשורת בהחלטות הניהוליות ואני מבטיחה לך –  איש לא יחרים, יבקר או יצלוב אותך כשאתה יוצא ב-7 בבוקר לעוד יום ארוך של עבודה ולחצים במשרד.

אגב, כבוד רוה"מ - אותו הדבר, רק פוליטית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עינת מירון

מירון תקשורת משווקת - http://www.meyron-mc.com/ 


מאמרים נוספים מאת עינת מירון
 
בית מנומס ואידילי לא מביא 40 אחוזי רייטינג
לקשת עוצמה גדולה שאסור לזלזל בה, אבל הפעם נדמה שהציבור תופס את העוצמה הזו כזלזול בו ובשכל הישר שלו וקשת עלולה למצוא את עצמה במשבר מתגלגל

לראשונה קמפיין פרסום דיגיטלי המנוהל בהתאם להתנהגות הגולשים
Acuvue מותג עדשות המגע מבית ג'ונסון&ג'ונסון מגיש, קמפיין פרסומי באמצעות דאבלקליק, מבית גוגל הקמפיין כולל 23 סרטוני וידיאו שחשיפתם מבוקרת ומנוהלת בכלים טכנולוגיים מתקדמים

המרוץ לגולן
נהוג ומקובל להתחיל פעילות יחסי ציבור כחודשיים-שלושה לפני תאריך ההשקה הרשמי. אז למה גולן טלקום בוחרת בבליץ תקשורתי חצי שנה לפני תחילת הפעילות שלה?

ריאליטי או Apple?
יכולה להבין ולהודות לאפל על שפישטה את הטכנולוגיה, הנגישה אותה וגם פתחה שוק שלם של בעלי מקצועות חדשים, אבל אף פעם לא הבנתי את ההסכמה שבשתיקה לגישה השיווקית שלה. את הורדת הראש וקבלת כל התכתיבים שלא ניתנים לערעור, המחירים של כל כפתור וכבל, החפיפניקיות ב-QA.

מבחן שליט
הזדמנות פז עבור התקשורת לתקן עוולות גדולות ובראשן את זו שנגרמה לרונה רמון. הזדמנות לתכנן ולהיערך כבר מעכשיו כיצד לספר ולתעד את חזרתו של גלעד במינימום רמיסה של כבוד האדם, הפרטיות והשקט שמגיע לו

שיעור חינם בניהול משברים
ניהול משברים הוא דבר מאוד פשוט לביצוע. הוא כולל 2 מרכיבים בסיסיים שחייבים להתקיים כדי לנטרל את הביקורת – שקיפות ואחריות.

בקשת פירוק לחברת אושידה בעמ
17 כלות כנראה לא יקבלו את שמלות הכלה שלהן; החוב של החברה לעובדות מוערך בכחצי מיליון ש"ח

פורקס פלייס תובעת חצי מיליון ש"ח מסוחר מט"ח שהונה את בית המשפט והשיג במרמה צו עיקול כנגדה
בכתב התביעה שכנגד מתייחסת פורקס פלייס לפסיקתו של רשם בית המשפט חגי ברנר שהסיר את צו העיקול שנפסק לחובתה ולבחירת המילים בהן השתמש "מעוררת על פניה קשיים במישור המהימנות" ומבקשת מבית המשפט לפסוק לה פיצויים מוגדלים.

פורקס פלייס לבית המשפט: "מאג'ד שייך בודה סיפורים ומנסה להעביר על שכמה של החברה את הפסדיו הכשרים"
החברה מגיבה בכתב תביעה באורך 40 עמודים מנומקים ורווי הוכחות כי תביעתו וצו העיקול שהשיג התובע התבססו על שקרים, רמאויות ומניפולציה על בית המשפט

בית דין רבני שדן בתביעת השתתפות בהפסדים לאור קבלת שטר היתר עסקא פסק כי שטר שכזה אינו מחייב
בדיון, בהשתתפות הדיינים הרב יהודה סילמן, הרב ישראל רוזנברג והרב יעקב פרבשטיין נקבע כי יש ספק אם שטר היתר העסקא אכן מחייב ולכן אין אחד מהצדדים רשאי לתבוע כספים בגין רווחים או הפסדים. עוד קבע בית הדין הרבני כי גם אם השטר תקף ומחייב אין התובע יכול לתבוע בגינו הפסדים ולכן בית הדין בכלל לא אמור לפסוק בנושא. בהחלטה זו ביטל בית הדין הרבני את תביעתו של הרב מנחם סופר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI