דף הבית עסקים יחסי ציבור בית מנומס ואידילי לא מביא 40 אחוזי רייטינג
בית מנומס ואידילי לא מביא 40 אחוזי רייטינג
עינת מירון 11/03/12 |  צפיות: 5360

עצרו הכל, קשת במשבר תקשורתי ואין לה מושג איך מתמודדים איתו. קשת הגדולה והמתוחכמת, שמנהלת ביד רמה את כל מהלכי יחסי הציבור האפשריים כדי לשפר ולחדד את מעמדה כשליטה הכל יכולה, נמצאת עכשיו במגרש שאין לה מושג איך להתנהל בו.

כן, קביעה קצת בוטה מצידי הקטנה למול המעצמה המשומנת והמנוסה, אבל כשבוחנים בעין מקצועית את מה שעשתה קשת בימים האחרונים, מאז הפילה מח' השיווק של ידיעות אחרונות את הפצצה השבועית שלה, מבינים שקשת בפאניקה וכולנו יודעים, כשנמצאים בפאניקה לא מתפקדים טוב.

בעגה המקצועית ההתמודדות שקשת נדרשת לה בימים האלה נקראת ניהול משברים. משבר מהטעם הפשוט שנוצר קרע בין התדמית הנקייה והערוכה והמהודקת שהגישה קשת לצופים 3 ימים בשבוע ובין הציבור שככל הנראה מרגיש שרומה.

בפועל, אין לנו כצופים סיבה להתלונן. שיתפנו פעולה עם מכונת הרייטינג המוכשרת של קשת גם בימים שבהם שידרה כלום מוחלט. אנשים כעסו ושלחו מכתבים לרשות השנייה והתלוננו על התכנים ועל האלימות ועל הסמים ועל עוד המון דברים, אבל ברגע האמת, כשנדרשו לבחור בין תוכנית תחקירים בערוץ 10 או שעשועון טריוויה, הם בחרו באח הגדול. אלה העובדות וצריך להכיר בהן.

אבל אז בא סער שיינפיין, שאם מתסכול אישי ואם מדאגה כנה לשלום הדיירים בעונה הנוכחית, סיפר שנייה ורבע אחרי שתם החוזה המגביל שלו עם הזכיינית, שההפקה דוחפת כדורים פסיכיאטריים. כאכסיומה אני רוצה להגיד שאלא אם אתם סיינטולוגיים, מתן טיפול בכדורים פסיכיאטריים לא אמור באמת להפריע או לזעזע אתכם. כל אדם שני לוקח היום ציפרלקס או ריטלין או שניהם ואף אחד מכם לא חושב שהוא לא בסדר. להפך, אתם מפרגנים לו על העובדה שהוא מטפל בעצמו. מכיר בבעיה. ומה שסער אומר, מלבד ענין הכדורים, הוא מה שכולנו יודעים כבר המון זמן – בריאליטי מופעלות מניפולציות על המשתתפים. לעיתים אלה מניפולציות מחוייכות, קלות לעיכול ולעיתים הן בוטות, קשות ואולי אפילו אכזריות.

אז מה עושה קשת כדי להתמודד עם המשבר שנקלעה אליו? מנצלת את זמן האוויר היקר מאוד שעומד לרשותה ומקריאה לצופים תגובה מביכה, מתלהמת ומנותקת מהמציאות. יודעים מה, אפילו מכללי האצבע של ניהול משברים.

איפה הטעות? הטעות היא קודם כל בגישה. כשאדם מפנה אצבע מאשימה הוא מפנה 4 אצבעות כלפי עצמו. כל הסבר ונימוק שהקריאו ארז טל ואסי עזר יכול להסתר באופן מיידי באמצעות קטעים מהתוכנית עצמה. ארז ואסי אמרו שכל אחד יכול לצאת מהבית כשהוא רוצה. באמת? מי לא זוכר את עדנה קנטי מאבדת את עצמה כשהיא מטפסת במדרגות הלוך ושוב בתחינה לצאת מהבית? הרי למה דודו קפרא וברי סימון מיהרו לצאת עם מי שהודחו? הם ידעו שהדלת ננעלת ושוב לא תפתח, אז ניצלו את ההזדמנות. המנחים המשיכו: הפקת התוכנית אינה עושה מניפולציות על הדיירים. באמת? מי לא יודע להסביר לעצמו בשניה אחת מדוע במשימת הזוגות סער ואיילה צוותו אחד לשני במדי אסיר ואזיקים?

בניהול משברים הבסיס הקבוע והבלתי מתפשר הוא אמת דברתי. תתמודדו עם הטענות שהוטחו בכם בהגינות. בהסברה. מותר גם להגיד עשינו טעויות, נפיק את הלקחים.

לטעון במהלך תגובה כי המרואיין איים עליכם ודרש דמי שתיקה, זו התנהלות שתעבור מצוין בסרט קולנוע שבו השליטה על הצופה מוחלטת. לא בריאליטי האמיתי שבו אין מצלמות ותסריט שמתוזמן על השנייה.

בניהול משברים קושי גדול של הארגון המתמודד הוא בגיוס המדיה שתספר את סיפורו. והנה, אם למישהו היה ספק בקשרים המסחריים שפועלים ורוחשים בעולם התקשורת הישראלי, הרי שהיום הוא כבר יכול להתרווח בכורסה שלו ולהירגע. יש קשר והוא הדוק והוא תומך והוא מגויס.

רשת מצידה, כמו ערוץ10, ממלאה מסך טלוויזיה מים, אבל חברת החדשות אפשרה ראיון צמרגפני מפנק ואוהד עם המון מחמאות לגדולתו וכישרונו של המפיק אלעד קופרמן שבו שיתף בתסכול האישי שלו מצביעותו של המתלונן מבלי להישאל שאלה אחת קשה. מבלי להישאל שאלה אחת עניינית על מידת המעורבות והנוכחות של הפסיכיאטר בישיבות ההפקה. והוא הרי חייב לשבת בהן. שכן בישיבות האלה מדברים על המתמודדים, על מצבם ואם לא ישמעו את הפסיכיאטר אז מה בעצם תפקידו שם? את הפסיכיאטר אגב, גם את זה למדנו מהתגובה, הם מיהרו לזרוק מתחת לפסי הרכבת. עוד מהלך, שלמרות שהפסיכיאטר עצמו לא במיוחד אהוד בציבור, מעיד על הרבה מאוד דברים לא טובים..

במקביל התראיין קופרמן ארוכות לישראל היום. ראיון שנוצר מעכשיו לעכשיו, בטח למול אילוצי סגירה קשים כפי שנהוג בסגירת כל מוסף שישי. גם בראיון הזה קיבל קופרמן במה אוהדת לספר על כאבו האישי, על הנתינה ועל ההשקעה במתמודדים. ולא, אני לרגע לא חושדת בקופרמן שטובת המתמודדים אינה לנגד עיניו. אבל בית אידילי ורגוע שבו כולם אומרים שלום ובוקר טוב ומנומסים אחד לשני, הוא לא בית שמביא 40% רייטינג.

משבר תקשורתי צריך לנהל בשקיפות. לא בואקום. לא בפאניקה. דף מסרים הוא חשוב אבל כשהמסרים לא נתפסים כהגיוניים אי אפשר לצפות ששטיפת המוח תעבוד ובסופו של דבר הציבור יאמין. כלומר לצפות אפשר, אבל האם זה גם יקרה? לקשת יש עוצמה גדולה שאסור לזלזל בה, אבל דווקא הפעם נדמה שהציבור תופס את העוצמה הזו כזלזול בו ובשכל הישר שלו ואם קשת לא תתאים את עצמה מהר מאוד למשבר הנוכחי, היא עוד עלולה למצוא את עצמה במשבר מתגלגל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עינת מירון

מירון תקשורת משווקת - http://www.meyron-mc.com/ 


מאמרים נוספים מאת עינת מירון
 
בית מנומס ואידילי לא מביא 40 אחוזי רייטינג
לקשת עוצמה גדולה שאסור לזלזל בה, אבל הפעם נדמה שהציבור תופס את העוצמה הזו כזלזול בו ובשכל הישר שלו וקשת עלולה למצוא את עצמה במשבר מתגלגל

לראשונה קמפיין פרסום דיגיטלי המנוהל בהתאם להתנהגות הגולשים
Acuvue מותג עדשות המגע מבית ג'ונסון&ג'ונסון מגיש, קמפיין פרסומי באמצעות דאבלקליק, מבית גוגל הקמפיין כולל 23 סרטוני וידיאו שחשיפתם מבוקרת ומנוהלת בכלים טכנולוגיים מתקדמים

המרוץ לגולן
נהוג ומקובל להתחיל פעילות יחסי ציבור כחודשיים-שלושה לפני תאריך ההשקה הרשמי. אז למה גולן טלקום בוחרת בבליץ תקשורתי חצי שנה לפני תחילת הפעילות שלה?

ריאליטי או Apple?
יכולה להבין ולהודות לאפל על שפישטה את הטכנולוגיה, הנגישה אותה וגם פתחה שוק שלם של בעלי מקצועות חדשים, אבל אף פעם לא הבנתי את ההסכמה שבשתיקה לגישה השיווקית שלה. את הורדת הראש וקבלת כל התכתיבים שלא ניתנים לערעור, המחירים של כל כפתור וכבל, החפיפניקיות ב-QA.

מבחן שליט
הזדמנות פז עבור התקשורת לתקן עוולות גדולות ובראשן את זו שנגרמה לרונה רמון. הזדמנות לתכנן ולהיערך כבר מעכשיו כיצד לספר ולתעד את חזרתו של גלעד במינימום רמיסה של כבוד האדם, הפרטיות והשקט שמגיע לו

שיעור חינם בניהול משברים
ניהול משברים הוא דבר מאוד פשוט לביצוע. הוא כולל 2 מרכיבים בסיסיים שחייבים להתקיים כדי לנטרל את הביקורת – שקיפות ואחריות.

בקשת פירוק לחברת אושידה בעמ
17 כלות כנראה לא יקבלו את שמלות הכלה שלהן; החוב של החברה לעובדות מוערך בכחצי מיליון ש"ח

פורקס פלייס תובעת חצי מיליון ש"ח מסוחר מט"ח שהונה את בית המשפט והשיג במרמה צו עיקול כנגדה
בכתב התביעה שכנגד מתייחסת פורקס פלייס לפסיקתו של רשם בית המשפט חגי ברנר שהסיר את צו העיקול שנפסק לחובתה ולבחירת המילים בהן השתמש "מעוררת על פניה קשיים במישור המהימנות" ומבקשת מבית המשפט לפסוק לה פיצויים מוגדלים.

פורקס פלייס לבית המשפט: "מאג'ד שייך בודה סיפורים ומנסה להעביר על שכמה של החברה את הפסדיו הכשרים"
החברה מגיבה בכתב תביעה באורך 40 עמודים מנומקים ורווי הוכחות כי תביעתו וצו העיקול שהשיג התובע התבססו על שקרים, רמאויות ומניפולציה על בית המשפט

בית דין רבני שדן בתביעת השתתפות בהפסדים לאור קבלת שטר היתר עסקא פסק כי שטר שכזה אינו מחייב
בדיון, בהשתתפות הדיינים הרב יהודה סילמן, הרב ישראל רוזנברג והרב יעקב פרבשטיין נקבע כי יש ספק אם שטר היתר העסקא אכן מחייב ולכן אין אחד מהצדדים רשאי לתבוע כספים בגין רווחים או הפסדים. עוד קבע בית הדין הרבני כי גם אם השטר תקף ומחייב אין התובע יכול לתבוע בגינו הפסדים ולכן בית הדין בכלל לא אמור לפסוק בנושא. בהחלטה זו ביטל בית הדין הרבני את תביעתו של הרב מנחם סופר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI