דף הבית ביטוח ביטוח רכב ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
neri bennun 11/03/12 |  צפיות: 6075

הסוג הראשון, ביטוח חובה, מחייב את כל בעלי הרכבים, ללא יוצא מן הכלל. נהג אשר נוהג ברכב ללא ביטוח חובה, מבצע עבירה חמורה על החוק. ביטוח חובה מכסה כל נזק גופני או נפשי אשר נגרם כתוצאה מתאונת דרכים, לנהג הרכב, נוסעיו, הולכי רגל או נהגים אחרים. מפאת חשיבותו הרבה של ביטוח זה, הוא נקבע כביטוח חובה.

סוג הביטוח השני הוא כאמור ביטוח מקיף. ביטוח מקיף הוא ביטוח שמטרתו לכסות כל נזק הנגרם לרכב, כתוצאה מתאונות דרכים, חבלה ברכב, פריצה, גניבה, שרפה, אסון טבע ועוד. הסוג השלישי של ביטוחי הרכב הוא ביטוח צד ג לרכב. ביטוח צד ג נועד לכסות נזקי רכוש אשר נגרמו לרכב או רכוש של צד שלישי, כתוצאה מתאונה עם הרכב המבוטח. ברוב המקרים, בתאונת דרכים מעורבים מספר רכבים. אם נגרם נזק כלשהו לאחד הרכבים, הנהג האחראי לתאונה ייאלץ לשאת בהוצאות. ביטוח רכב צד ג יכסה את הנזק הכספי. חשוב לציין, כי רכב המבוטח בביטוח מקיף מבוטח אוטומטית גם בפוליסת ביטוח צד ג, ואין צורך לרכוש כזו באופן נפרד. עוד חשוב לציין, כי במקרים בהם היה הנהג תחת השפעת אלכוהול או סמים או שנהג ברכב בצורה חריגה וכתוצאה מכך גרם לתאונה ולנזק לרכב אחר, פוליסת ביטוח צד ג לרכב לא תהיה תקפה.

למי מתאימה פוליסת ביטוח צד ג'?

כל מי שמחליט לא לבטח את רכבו בביטוח מקיף, חשוב כי ירכוש פוליסת ביטוח צד ג. בדרך כלל מדובר במקרים בהם הרכב ישן ואין זה משתלם לבטח אותו בביטוח מקיף. במקרה כזה, חשוב מאוד כי בעל הרכב יבטח את רכבו בביטוח צד ג', לכל מקרה בו חלילה יהיה מעורב בתאונה עם רכב אחר ויידרש לשלם עבור הנזקים. מחירו של ביטוח רכב צד ג' משתנה מחברה לחברה. מומלץ לבטח את הרכב באחת מחברות הביטוח הגדולות, אשר יוצאות פעמים רבות במבצעים אטרקטיביים ומשתלמים מאוד. חשוב מאוד לבדוק אלו כיסויים מעניקה פוליסת ביטוח צד ג לרכב אותה אתם מתכוונים לרכוש. יש פוליסות הכוללות כיסויים בסיסיים ויש חברות אשר במחיר דומה יציעו כיסויים נוספים, חשובים לא פחות. גם גילו של הרכב, מצבו וגורמים נוספים הקשורים בו, ישפיעו על גובה הפרמיה. בכל מקרה, אין מדובר בהוצאה גדולה, אך אין ספק שהיא הכרחית עבור כל בעלי הרכבים באשר הם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI