דף הבית ביטוח ביטוח רכב סוגים שונים של ביטוח רכב
סוגים שונים של ביטוח רכב
neri bennun 03/06/12 |  צפיות: 6007

 

במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד. הפיצויים ניתנים על ידי חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב של הנוסע או הנהג הפוגע בביטוח מסוג ביטוח חובה.

כיום, כל בעל רכב מחויב לרכוש ביטוח חובה, אך רוב הנהגים בוחרים לרכוש לא רק את ביטוח החובה לרכב אלא ביטוחים נוספים, כמו למשל ביטוח צד שלישי וביטוח מקיף. מאמר זה יסביר מהי הסיבה לצעד זה ומהם יתרונותיהם של הביטוחים המקיפים לרכב.

מהי פוליסת ביטוח רכב

פוליסה היא ההסכם בין האדם לחברת הביטוח הכולל את הכיסויים הביטוחים בגינם התחייבה החברה להעניק למבוטח פיצוי כספי כתוצאה מנזקים שנגרמו לו או לצד  שלישי. רוב הנהגים אינם מעוניינים לקחת סיכון ולרכוש ביטוח חובה בלבד, אלא מחליטים לרכוש ביטוח מקיף וביטוח מקיף לרכב אשר מבטיחים להם כיסוי מקיף במקרים של תאונות דרכים, פריצה לרכב, טוטאל לוס ועוד. כל פוליסה מכילה את אותם כיסויים אשר נבחרו על ידי המבוטח ואשר אושרו על ידי חברת הביטוח וצוינו בפוליסה. הביטוחים המקיפים לרכב וביטוחי צד ג' משתנים מחברה לחברה וממבוטח למבוטח.

קיימים שלושה סוגים של ביטוחי רכב:

ביטוח חובה בו מחויב כל בעל רכב במדינת ישראל. ביטוח זה יספק הגנה במקרים של נזקי גוף. חשוב לציין כי ביטוח רכב זה אינו מעניק כיסוי ביטוחי (פיצוי כספי) במקרים בהם נגרם נזק לרכב של הנהג או במקרה בו הנהג פגע ברכב של מישהו אחר. ביטוח מקיף אשר מעניק היצע רחב יותר של כיסויים ביטוחיים, כמו למשל כיסוי לרכבו של המבוטח במקרה בו הוא היה מעורב בתאונת דרכים ונגרם לו נזק, במקרים של פגיעה במכוון ברכב, גניבה ומצבים נוספים אשר נכללים בפוליסה. ביטוח תאונות צד ג' המטיח כיסוי למקרים בהם התרחשה תאונת דרכים בה נפגע רכב אחר, רכוש של צד שלישי, הולך רגל או נהג אחר. ביטוח צד ג' וביטוח מקיף הינם ביטוחי רשות.

לסיכום, אמנם מדינת ישראל מחייבת כל נהג רכב בביטוח חובה לרכבו וקבעה כי כל מצב בו נגרמו נזקי גוף לבעל הרכב או הנוסעים ברכב, מעניקים להם זכאות לתבוע פיצויים בגין נזקי גוף, אך דבר זה אינו עוזר לנהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים אשר גרמה לרכבו נזקים או לרכוש של צד שלישי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI