דף הבית עסקים ניהול ידע מערכת BI - בינה עסקית
מערכת BI - בינה עסקית
nati bentov 08/05/12 |  צפיות: 14029

להצליח בעסקים - לפתוח חברה חדשה בכל דרך שהיא, היא לא משימה פשוטה, בינינו, אפילו לא קרוב, מעבר להשקעה הכספית היא מצריכה הבנה של התחום אליו שייך העסק, מיומנות ניהולית ואיך אפשר בלי, נסיון וידע. מעבר לזה החלק שעוד יותר מעצבן, הוא ההכרה שגם לאחר חמש שנים שהעסקים בשמיים, הסיכון הכלכלי נשאר.

למה, אתם שואלים? בגלל הסיבה הפשוטה שלא מספיק שהקמת החברה שורדת את התקופה הראשונית, זה לא נגמר בזה - כי אנו מעוניינים להרוויח ולגדול עוד יותר. בכל מקרה מהותי להפנים שככל שהחברה גדלה, אפשרות השליטה צונחת. אז איך ומה יכול לעזור להנהלה לנהל טוב יותר?

טכנולוגיות מידע - התחלה לא רעה!

לעסקים קטנים בדומה לאטליז הנושא הניהולי הוא ללא ספק פשוט יותר מאשר לפירמות גדולות, ובדר"כ לא מחייב שימוש בפתרונות טכנולוגיים מיוחדים. אבל חברות ועסקים גדולים שמחזורם עד 150 מיליון, בדרך כלל צריכים גם כדי להתנהל ולנהל טוב את המתרחש בעסק וכמובן בשביל למנף את הרווחים, קצת "סיוע חיצוני".

איזה אמצעים טכנולוגיים קיימים

תחום טכנולוגי מופלא שתופס תאוצה משנות ה-2000, תחילה בחוץ לארץ, הוא התחום המרתק של תוכנות וכלי בינה עסקית; כלל הכלים והמערכות ששיכים לתחום זה נועדו לעזור למנהלי העסק בתהליך קבלת ההחלטות ובהגעה לתובנות משמעותיות בנוגע למתרחש בחברה שלהם.

שימוש באמצעים כמומערכת BI, מסדי נתונים מפלצתיים או אמצעי ניתוח מערכות, הם רק חלק מהאופציות העומדות לרשות ההנהלה של העסק או הפירמה. בכל אביזר או פתרון אחר שתבחרו בו מעולם של הבינה העסקית תיהנו מיכולות מהותיות כגון כריית מידע, התמודדות טובה עם נתונים רבים במקביל, שילוב בין נתונים ממקורות שונים בחברה ועוד ועוד, ככה שמשימת הניהול משתפרת, וכמובן ניתן עם היגיון בריא וחשיבה מושכלת לשפר תהליכים בפירמה.

בהתאם לכתוב לעיל, יש המון אמצעים ודרכים לשפר תהליכים בחברה שלכם, כך מה שנותר זה להחליט שמתחילים ולהתייעץ עם מומחים בתחום הזה, שיכולים למפות ולאפיין בדרך מקצועית את נקודות התורפה בעסק ולהתאים לו את האמצעים הטובים ביותר.

לשאלות ופרטים נוספים אני מזמין אתכם להגיב.

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 nati bentov


 


מאמרים נוספים מאת nati bentov
 
,בר משקאות לאירועים וחתונות
באילו דרכים יוצרים רושם חיובי בחתונה או בבת מצווה? ללא כל ספק זו אחת ההתלבטויות החשובות שכל מארגן ארוע מחפש מידע לגביה בזמן ארגון המסיבה שלו. לקושיה זו אין מענה אחד, אבל בשנים האחרונות לא חסרות דרכים יצירתיות שבאמצעותן ניתן למתג את הערב ולעשות אותו לאגדי וליותר מרק אירוע שיגרתי.

חברת אריזה למעבר לבית חדש
06/06/12 | מעבר דירה
בשביל רובנו המעבר זה שלב משמח. זהו שלב טוב מאוד לבצע סדר בדברים, לעבור על הקיים, לסדר את הקיים ולאפשר מקום לחדש. למרות זאת, כאשר עוברים לבית חדש חשוב להקפיד ולבחור חברה אמינה שתעביר בשבילנו את החפצים והזכרונות , שבזכותה יהיה לנו מעבר קל ונוח ככל הניתן.

מגנטים לאירועים במרכז - עבור יום הולדת
כיצד יוצרים אקסטזה בחתונה או בבר מצווה? זאת בהחלט אחת מהנקודות הרציניות שכל אחד ואחד תוהה לגביה לפני שמתחיל לתכנן את האירוע המשמעותי שלו. לנקודה זו אין פתרון אחד, אולם כעת לא חסרות דרכים יצירתיות שאפשר באמצעותן למתג את הערב המיוחד ולהפוך אותו לייחודי וליותר מסתם אירוע רגיל.

ריסוס אורגני למכרסמים
כל אחד מאיתנו שמע על החוויה המלחיצה הבאה, אתם נכנסים באישון ליל לדירה ורואים תיקנים עצבניים. הג'וקים הם מפגע רציני, ואף מעבר לאי נעימות, לעיתים הם עשויים לסכן את בריאותנו. אז איך לפעול במקרים בהם יש נחשים בביתנו?

קליפים לאירועים לימי הולדת
באירועים גדולים – אין ספק שזה השירות הכי נפוץ אשר מאפשר לנו לזכור את האירועים המשמעותיים ביותר בדיוק. התחתנתם? חוגגים ברית לבן? בעולם המודרני אנו לא יכולים להמנע מצוות צילום לשם תיעוד כל שנייה חשובה מהערב הגדול שלכם. בעתיד כשתרגישו נוסטלגיים תוכלו להכניס את הסרט ב-DVD וכך תוכלו לראות את הרגעים המרגשים.

הזמנת הובלת מקרר בשכיבה
06/06/12 | מעבר דירה
בשביל רובנו העברת העסק זה שלב מרגש. מדובר בשלב טוב לעשות סדר בדברים, לעבור על חפצים שאגרנו, לעשות סדר ולהכניס את החדש. עם זאת, כשעומדים לפני מעבר דירה מומלץ לבחור בקפידה חברה בעלת ניסיון שתעביר לנו את הרכוש שאספנו כל חיינו ושתאפשר לנו מעבר נעים וקל ככל האפשר.

אולם אירועים יפו מהמם
הפקה של ארועים היא לא עבודה קלה. כל ארוע משפחתי כולל חלקים קטנים, כאשר כל אחד מחייב חשיבות אינדיבידואלית. בסוף המסלול אתם קוצרים את הפירות, בגלל שאתם ארגנתם ארוע אדיר!

קליפ יום הולדת וחתונה
צלמי אירועים – כולם נהנים מהשירות המקל עלינו להיזכר בימים הגדולים ביותר בחיינו בדיוק כפי שהיו. הייתה לכם חתונה יפהפיה? סבא חוגג תשעים? כיום אין אפילו אפשרות שלא לקחת צלם מקצועי שיוכל לצלם הכל של הערב. בהמשך תוכלו להכניס את הסרט בדיוידי ותוכלו לראות את האירוע מחדש.

הובלות מרכז עם מנוף
05/06/12 | מעבר דירה
עבור רובנו המעבר זה הליך כיפי ומרגש. מדובר על זמן מעולה לערוך סדר בחפצים, לעבור על הקיים, לעשות קצת סדר ולהתחדש. על אף הכל, כשעוברים לבית חדש חשוב לבחור בקפידה חברת הובלות שתארוז לנו את כל החפצים , שבזכותה יהיה לנו מעבר נעים וזריז ככל הניתן.

גני אירועים בפתח תקווה לימי הולדת
תכנון מסיבות הוא סוגייה לא קלה. כל ארוע חברתי מורכב מפרמטרים שונים, כשכל אחד מהם חייב חשיבות אישית. בערב הארוע כולם שמחים, אחרי שהרמתם את המסיבה המושלמת!
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI