דף הבית מחשבים וטכנולוגיה טכנולוגיות חדשות שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
אריאל 29/07/12 |  צפיות: 8650


את מחשוב הענן יצרו על מנת להעניק לבתי עסק, או אף למסוף המחשב היחיד, אמצעים של חוות מחשבים גדולה ויכולות מתקדמות מגוונות של עיבוד. חברת התוכנה שמציעה את יכולות המחשוב הללו הינה בעצם מפעיל ענן המחשוב שנותן שטח אחסון ותוכן ואף תכנה רלונטית. כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.

ענן מחשוב - אמצעי מיחשוב בשלט רחוק

מחשוב ענן הינו למעשה שם כולל בשביל ניצולת מיחשוב שניתנת לבעלי עסקים ממרחק. באופן זה משתמשי השירות מסוגלים להתאים את היקף וקיבולת מוצרי המחשבים בהתאם לצורך שיש להם. המשתמשים מסוגלים בזמנים ספציפיים למשוך משירות הענן המון תשתיות מחשב ובמועד אחר שירותים צנועים מעט יותר. האופציה לבקשת שינויים בדרישת המשאבים הממוחשבים בכל זמן שהוא הופכת את מחשוב הענן לשירות שמסייע ביצירת חסכוניות והגברת היעילות בבית העסק.

מחשוב ענן לחברה קטנה

קל להניח שכל מי שעושה שימוש בשירותי המחשוב שצויינו הן חברות תוכנה ענקיות עם המוני עובדים. מחשוב ענן מסוגל גם לתת שירות עבור עסק קטן ואף את המחשב הבודד. קיימים הטוענים שבעתיד כלל שירותי המחשבים יועברו ברשת האינטרנט באמצעות ספקים חיצוניים. אפילו בימים אלו ענן מחשוב מהוה עולם צומח ומשתנה שעוד ועוד חברות מפורסמות עושות בו שימוש. למחשוב ענן יש מיני סוגי שימוש כאלה ואחרים. שירות הענן מסוגל להציע אפשרויות כאלה ואחרות, דוגמת שירותים של תוכנות קצה שעולות באתר אינטרנט ללא צורך להתקין - ולאחר מכן האפליקציה שוכנת בענן המידע יחד עם המידע שלה ולאו דווקא במחשב האישי של העובד. לצד השימוש באפליקציות, קיים שימוש בשירות ענן כשטח שמירה וביצוע גיבוי של תוכן ונתונים. קיימים אף שירותים מקיפים נלווים ומתוחכמים יותר מזה.

לפטופ בסיסי הולך להספיק בעתיד הקרוב

בתור בעל עסק, שירותים נוספים שונים ומשונים נמכרים לך ע"י ספקים שונים: שרת VPS לצורך הדוגמה, או שמא שירות ביצוע גיבוי רחב יותר. תהיה יכולת לדרוש שירותים ממעבדים חזקים שיבצעו חישובים סבוכים ויסדרו את המידע בשבילנו. אנחנו במשרד נדרוש אך ורק לפטופ עם תקשורת אינטרנטית. אפשרי להצטייד בקניית לפטופ בסיסי עם חומרה חלשה. נדרש חיבור מהיר לרשת האינטרנט (יכול להיות WI-FI) והמסוף יוכל לעבד תכנים ברמה גבוהה מאוד.
לא צריך לחשוש לביצוע גיבוי של החומרים או איך להתנהל במידה והמסוף שברשותנו לא עובד והתוכן שעליו הלך לאיבוד - כי למעשה לא יותקן בו מצע זיכרון. לפי הדוגמא הבסיסית ביותר שיש - ניסחנו קובץ במעבד תמלילים. קובץ המידע עצמו מועבר דרך האינטרנט למאגר במקום אחר בעולם ושם הוא מאוחסן עד שנפתח אותו שנית.
היבט שלילי שיתוקן בקרוב של ענן מחשוב נעוץ בפתיחות שלו כלפי זרים. היות והכל על גבי האינטרנט, קיים פוטנציאל לחדור לרשת הפנימית ולהעתיק מתוכה את התכנים. יחד עם זאת, חשוב להגיד שמומחים רבים מספור עובדים לחסימת נקודות תורפה ניתנות לניצול - בקצב עבודה זריז בהרבה מתחומים מתחרים, עקב הפופולריות של הטכנולוגיה והערך הכלכלי שיש לה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אריאל


 


מאמרים נוספים מאת אריאל
 
תמונות מצחיקות - כל הצחוקים כל הזמן
מרגישים מעט מדוכדכים או משועממים? בא לכם להרים קצת את מצב הרוח, לחייך או אפילו ליפול מצחוק? לא סתם הפך המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" כה שגור. לא תאמינו מה תמונה אחת מקורית ומצחיקה יכולה לעשות.

משלוחי פרחים - מתנה נהדרת ליולדת
משלוחי פרחים הם מתנה נהדרת ליולדות, לנשים ביום האישה ולחוגגים ימי הולדת. השירות הנפוץ ביותר הוא שמתקשרים לחנויות שעושות משלוחי פרחים, מבררים לגבי עלויות וגדלים של הזרים, ומזמינים טלפונית.

לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת- ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

כל מה שרצית לדעת על לימודי שוק ההון
במהלך לימודי שוק ההון התלמידים בקורס זה רוכשים ידע עצום במקצוע הכלכלה, מנה"ע, החוק והמשפט והשיווק. ההתמחות בלימודים מגוונים בתחום הזה מתפקדת כנקודת מפתח לאנשים ששואפים להתקדם בעולם הזה והיות שכך הם מומלצים אף לאלו שכבר עובדים בתחום.

ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה.

הסמכה בלימודי משפטים לאקדמאיים
בעלי תואר אקדמי במקצועות שונים שמעניין אותם להגדיל את ידיעותיהם באופן שיהיה בו דברים גם מהעולם החוקי מסוגלים להתעניין במסלול אקדמי זה, שנועד לאנשים שכבר מחזיקים תואר אקדמי.

לעשות שיחות מארה"ב לישראל ולא לשלם בהגזמה
השתדרגות מעניינת וזריזה של התשתית ותחרות בין חברות טובה לצרכן בין הרבה ספקיות אמצעי תקשורת, אין יותר סינדיקט של ספקית סלולר יחידה. בימינו אפשר לעשות שיחות לארץ בכל מקום בעולם כולו, בכל שעה בלי פחד ממחירי ביצוע שיחה רמים באופן קיצוני ואינם הגיוניים.

שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI