דף הבית פיננסים וכספים משכנתא משכנתא – כל המידע על מסלולים וריביות
משכנתא – כל המידע על מסלולים וריביות
moti4321 06/08/12 |  צפיות: 5013

אחת ההחלטות הכלכליות החשובות בחיינו היא רכישת דירה. לאור המחירים הגבוהים של הדירות והצורך ברכישת דירה, עסקת רכישת הדירה היא הפעולה הפיננסית המורכבת והחשובה ביותר בחייהם של זוגות צעירים או בודדים המבקשים לגור בדירה משלהם. נכון להיום רכישת דירה בישראל אינה מתאפשרת ללא קבלת משכנתא באמצעות אחד הבנקים למשכנתאות. משכנתא היא הלוואה בסדר גודל התואם את מרבית שוויה של בדירה בתמורה למשכון הנכס לטובת הבנק המלווה על לסיום ההלוואה.

הבנקים למשכנתאות המעניקים הלוואות משכנתא ללקוחות המעוניינים לרכוש דירה מעניקים משכנתאות במסלולי תשלומים שונים ובריביות מגוונות לפי בחירתו וצרכיו של הלקוח וכן לפי מצב המשק. מהם המסלולים הנהוגים היום בבנקים למשכנתאות ואילו סוגי ריביות קיימים? כל התשובות בכתבה הבאה.

מסלולי משכנתאות

מאחר והלוואת משכנתא ניתנת לתקופה ארוכה במיוחד שיכולה להסתכם בעשרות שנים, נהוג להצמיד את סכום ההלוואה על מנת לשמור על ערך הכסף המשתנה במהלך השנים. דוגמאות למסלולים צמודים הן: הלוואות צמודות למדד המחירים לצרכן. בהלוואה זו, מוצמד סכום ההלוואה למדד המחירים לצרכן המשתנה בהתאם למצב השוק בישראל. סכום ההלוואה הצמוד למדד המחירים לצרכן עשוי להשתנות בהתאם לתנודות במדד המחירים.

הלוואות צמודות לדולר, במסלול זה, מוצמד סכום ההלוואה לשער הדולר האמריקאי והריבית אשר נקבעת להלוואה נגזרת מריבית הלייבור אשר נקבעת בלונדון מדי יום. מסלול צמוד לדולר מתאים למי שהכנסותיו נקובות בדולרים ופחות מתאים למי שהכנסותיו בשקלים.

מסלולים משולבים, מסלול זה נקבע על ידי הבנקים למשכנתאות ומוצע ללקוחות מסוימים בהתאם לצרכיהם ולנתוניהם האישיים. מסלול זה מתאים לפלח אוכלוסייה ספציפי ולא מתאים לכל האוכלוסייה המבקשת משכנתאות.

ריביות

הריבית על משכנתא היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בהלוואה. מרבים הריביות בארץ נגזרות מריבית בנק ישראל. בנק ישראל מפרסם את ריבית הפריים ומתנה קבלת משכנתא בגובה ריבית פריים בסכום של עד שלושים אחוזים מגובה הנכס. בנוסף לריבית הפריים, הבנקים השונים נוקבים ריביות הנגזרות מריבית הפריים פלוס מרווח שגובהו נקבע על ידי הבנק המלווה. גובה הריביות משתנה מאוד מבנק לבנק והבנקים השונים מציעים ריביות במסלולים משתנים על פי התנאים של הלקוח ובהתאם לצרכיו.

השוואת ריביות בין הבנקים השונים וחישוב הריביות המתאימות ביותר ללקוח על פי תחזיותיו הפיננסיות עשויות להוזיל משמעותית את התשלומים הכוללים על משכנתא.

לסיכום, המסלולים השונים והריביות הנקובות בעבור משכנתא משתנות מבנק לבנק ונקבעות התחשב בפרמטרים שונים כמו גובה ההלוואה, גובה ההון העצמי, צרכיו של הלקוח וכדומה.דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 moti4321


 


מאמרים נוספים מאת moti4321
 
איכות מים מסוננים של תמי 4
אנשים שונים מתעניינים באיכות של מים מסוננים של בר מים תמי 4. הם שואלים את עצמם אם מים שמגיעים ממכשירי תמי 4 הם מים שבטוח לשתות אותם בבית. על כך ענו רבים כי באופן חד משמעי המים של מסנני מים תמי 4 הם מים בטוחים לשתיה. מים של מסנני תמי 4 הם מים מסוננים באיכות גבוהה מאוד. זאת איכות מים גבוהה שכדאי ומומלץ להציע למשפחתכם.

פיקדון בבנק כתכנית חיסכון לכל מטרה
הבנקים מציעים היום מגוון פיקדונות בתנאים מגוונים, כאשר פותחים פיקדון בבנק יש שני שיקולים מרכזיים שמנחים את המפקידים או המשקיעים. במסגרת השיקולים ברכישת פיקדון שוקלים את גובה...

כל המידע על מחזור משכנתא
15/11/12 | משכנתא
מחזור משכנתא הינה פעולה אותה יש לבצע כאשר ישנו שינוי משמעותי במצב הכלכלי שלכם או במצב השוק לעומת היום בו נטלתם את המשכנתא. לדוגמא, במצב בו הריבית בשוק ירדה בצורה משמעותית מאוד או במצב בו ההכנסה שלכם גבוהה יותר ואתם יכולים להגדיל את ההחזר החודשי כדי שתוכלו לסיים עם המשכנתא הרבה יותר מהר.

איך לבחור אדריכלים ?
בעלי מקצוע שהם אדריכלים הלו בעלי מקצוע אשר בסופו של דבר יקבעו כיצד יראה הבית שלכם ולכן עליכם לקחת בחשבון כי בחירה של בעלי מקצוע אלו מוכרחת להתבצע בצורה נכונה ובצורה חכמה.

זר לך
הם מלווים אותנו מרגע הלידה ועד הרגע המכריע ההוא, בו אנו פוסעים אל עולם שכולו טוב. הם נמצאים שם בכל אירוע משמעותי בחיינו, בעיקר באם מדובר על אירוע משמח. בנוהג היהודי, הם נמצאים בכל יום שישי בבית. הם הדרך האולטימטיבית לבקש סליחה, להעביר תשוקה, אהבה או להביע ניחומים- פרחים. איך יכולנו לחיות בלעדיהם? אבל אל תתפתו להאמין שמאחורי הצבע והריח התמימים עומד רק הטבע.

ילד שמן
24/10/12 | דיאטה
בשנות האלפיים לא מדובר על תרחיש דמיוני: הילד שלך, המתוק החמוד שלך, הוא הילד השמן ביותר בכיתה. ילדים שמנים סובלים לעיתים קרובות למדי מחוסר בטחון עצמי, ירידה בביצועים בבית הספר, נסיגה חברתית ומצב מעגלי בו הם פעילים פחות ואוכלים יותר ככל שהם מרגישים דחויים יותר וההפך. הנטייה הטבעית של האימא לפטם את הקטן שלה, הופכת בשלב מסוים לבעיה אמיתית ועכשיו עליו להתמודד עמה. עכשיו הגיע הזמן למילה הגסה ההיא- דיאטה.

כל המידע על הזמנת שירות חשמלאים
חשמלאים מוסמכים הם מצרך מבוקש ביותר על ידי בעלי בתים או בעלי משרדים אשר נתקלים בבעיה בחשמל. טיפול באופן עצמי במערכת החשמל בבית עלול להיות מסוכן ביותר למי שאינו מבין בטיפול בחשמל ואינו נוקט באמצעי הזהירות הדרושים לעבודה עם חשמל.

משכנתא – כל המידע על מסלולים וריביות
06/08/12 | משכנתא
אחת ההחלטות הכלכליות החשובות בחיינו היא רכישת דירה. לאור המחירים הגבוהים של הדירות והצורך ברכישת דירה, עסקת רכישת הדירה היא הפעולה הפיננסית המורכבת והחשובה ביותר בחייהם של זוגות צעירים או בודדים המבקשים לגור בדירה משלהם.

הדברות- כמה עצות שימושיות על בעלי מקצוע בתחום
הקיץ מביא עמו מדי שנה כל מיני בשורות. חלק מהבשורות הם מזיקים שונים כמו תיקנים, עכברים, נמלים ויתושים.

למה חשוב לקבל יעוץ מטעם יועץ משכנתא?
05/07/12 | משכנתא
מצב המשק בישראל הביא לכך שכשבעים וחמישה אחוזים מכלל האוכלוסייה נאלצים לקחת משכנתא כדי לרכוש דירה שתהיה בבעלותם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI