דף הבית רפואה ובריאות קוסמטיקה וטיפוח מהם החצ"קונים?
מהם החצ"קונים?
להב מעודה 21/10/12 |  צפיות: 3789

חצ'קונים הוא השם הפופולארי והמוכר לפצעי הבגרות. מדובר בפצעונים מוגלתיים בעלי ראש לבן הצצים מעל עור הפנים. המוגלה הינה תוצר של חלב עודף המופק בבסיס של השערה. כאשר החלב מופרש בשיעור הנכון הוא הכרחי להתנהלות התקנית של עור הפנים. הפצעונים נוצרים בשל הפרשה יתרה של בלוטות החלב בזקיקי השערות, שמטרתן הוא שימון השערות והעור. הגורמים להפרשת יתר מן בלוטות הינם במרבית המקרים משולבים: היעדר איזון הורמונאלי, קריאטין עודף, חיידקים, אי הקפדה על טיפוח עור ומתח נפשי. טיפול בפצעי בגרות שכיחה בגילאי ההתבגרות, בעיקר בשל התנודות ההורמונאלית החדות והלחץ הנפשי השכיח בגיל הזה. התופעה אינה בלעדית למתבגרים בלבד. הפצעונים עשויים להתפרץ בכל הגילאים ואף אם ניצלתם מהם בגיל ההתבגרות אין זה מבטיח שאתם חסינים מהם גם בעתיד. הגורמים לכך הם התנודות ההורמונאליות ושינוים במצבי הרוח המתקיימים במהלך החיים המושפעים גם מהמזון אותו אנו מכניסים אל פינו, וגם מבריאותנו באופן כללי. במידה וגופנו נמצא בסיטואציה בה הוא מתקשה לסלק רעלים, קיימת סבירות גבוהה להופעת הפצעונים.

דרכי הטיפול בחצ"קונים

על מנת לטפל באופן יעיל בחצ"קונים יש לטפל בגורמים שלהם באמצעות צמצום יצור השומן מהבלוטות, הקטנת ההצטברות של תאי העור המתים מעל פני העור ובנקבובית, וטיפול בחיידק הגורם לדלקת. הדרך היעילה לטיפול בחצ"קונים היא תקיפת הבעיה מכל הכיוונים כלומר,

בטיפול באקנה יש צורך לטפל הן בתסמינים והן במקור הבעיה. טיפול פנים חיצוני בחצ"קוניםכולל ניקוי העור עם חומר מסיס מים שאינו מכיל חומרים העלולים לסתום את נקבוביות העור או לגרות את העור. ניקוי הפנים מסייע להקטין את הגירוי העתידי העלול להחמיר את מצב החצ"קונים. עוד טיפול בסדרת טיפולי פנים חיצוני הוא הסרת תאי העור המתים של העור, הן בשטח העור החיצוני והן בנקבובית על מנת לסייע לקילוף העור באופן תקין. בדרך זו קיימת גם ספיגה או שומן עודף, על מנת לצמצם את הגורם המרכזי של הנקבוביות החסומות. טיפול באנטיביוטיקה על מנת לקטול את החיידק שמהווה את המקור לדלקת ולהופעת החצ"קונים. טיפול תרופתי נוסף במרשם רופא הוא גלולות לוויסות הורמונאלי ואקוטן.
החצ"קונים והטפול בצלקות

טיפול באקנה מהוותבעיה אסתטית חמורה, מטרידה לא מעט אנשים במהלך חייהם כבוגרים. התהליך מתחיל בהתפרצות דלקת חריפה בעת התקלפות החצ"קונים, ובעקבות כך נותר פיגמנט על הרבדים העליונים של העור. צלקות האקנה מופיעות כחטטים קטנים על הפנים, ומשפיעים ישירות על הדימוי העצמי. דרך הטיפול הטובה ביותר היא המניעה. השיטה היעילה ביותר היא ההימנעות מהחשיפה אל קרני השמש. בנוסף, מומלץ להשתמש במשחות המורכבות מחומרים המאיצים את התהליך של החלמת עור הפנים, ומסכלים את התפתחות הצלקת. הטיפול הנפוץ להסרת צלקות אקנה הוא טיפול פילינג לקילוף רובד העור העליון, מסייע בהדרגתיות

להיעלמות הצלקת. דרך נוספת היא שימוש בקרני לייזר שמטרתו להרוס את שכבת העור החיצונית ולחשוף עור חדש. מומלץ כי הטיפולים יבוצעו בידי קוסמטיקאית רפואית אשר עברה הכשרה קלינית רפואית בתחום. במידה ואתם מחפשים קוסמטיקאית בתל אביב, בעלת גישה מקצועית וניסיון עתיר שנים בתחום, קוסמטיקאית בעלת ידע רפואי קליני המשלבת יחס אישי עם קשת רחבה של טיפולי איכות, אזי הגעתם אל המקום הנכון. אנא השאירו את פרטיכם ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 להב מעודה

להב חקירות - חוקר פרטי המתמחה בחקירות כלכליות ומודיעין עסקי. 


מאמרים נוספים מאת להב מעודה
 
חוקר פרטי בתביעות ביטוח
19/05/13 | חקירות
חברות ביטוח הן בראש ובראשונה גופים כלכליים שפועלים למטרת רווח. החברות משלמות את תגמולי הביטוח רק לאחר בדיקות חבות מדוקדקות.

חוקר פרטי- עולם לאמיצים בלבד
08/04/13 | חקירות
חוקר פרטי- חושב שאתה מתאים? בניגוד למה שחושבים רבים ולמה שמופיע בסרטים, בכדי להיות חוקר פרטי יש ללמוד ולעבוד קשה.

חקירות כלכליות- מידע פנימי
05/02/13 | חקירות
חקירות כלכליות- לא קלים הם חיי החוקר על קיר משרדו של ג'ורג' ריצד המשפט "הצדק מנצח" בצבעי אדום, לבן ושחור. ג'ורג' האמין בכל ליבו כי בעזרת מערכת מתוכננת ומשומנת אשר מכילה תוכנית מסודרת, פעולות, טקטיקות, עובדים מיומנים, מחושבים, מנוסים ואמצעים טכנולוגיים חדישים, ניתן יהיה לטפל בכל אירוע ולהחזיר חובות לכל בעלי העסקים הפרטיים או החברות.

חוקר פרטי- יעזור לך במישור האישי
05/02/13 | חקירות
חוקר פרטי- כי אני רוצה לדעת את יושבת על הכורסא לעת ערב ומרגישה אחרת. כמו זמן מה שאת מרגישה שינויים באוויר ומנסה להתעלם מהם. את לא יכולה לטאטא את האבק מתחת לשולחן. נשבר לך.

מהם החצ"קונים?
חצ'קונים הוא השם הפופולארי והמוכר לפצעי הבגרות. מדובר בפצעונים מוגלתיים בעלי ראש לבן הצצים מעל עור הפנים.

יתרון שבסיוע במודיעין עסקי
17/10/12 | חקירות
הרבה שאלים מהו מודיעין עסקי. בזירה העסקית קיים קושי לשרוד ללא ההתחקות אחר המתחרים בזירה העסקית, במצב של קרב על כל פלח שוק.

חוקר פרטי – חקירות אישות
25/06/12 | חקירות
אין ספק כי כל אחד מאתנו רוצה להיות סמוך ובטוח שבן/בת הזוג שומרים לנו אמונים, שהבית שבנינו יציב, שהארוס/ה אכן נאמנים לנו גם לפני החופה ושאנו יכולים להיות שקטים ורגועים בחיינו הזוגיים. לצערנו, המציאות מלמדת אותנו שהדר לא תמיד כך, שבני/בנות זוג עלולים לבגוד, להסתיר ולהעלים מידע. במקרא בו מתעורר חשד, הדרך הטובה ביותר לאמת או להפריח אותו היא על ידי חקירת אישות. חקירת אישות תתבצע על ידי חוקר פרטי מקצועי שיאסוף אינפורמציה רלוונטית, יבחן את החשדות ויאיר את האמת.

חקירות כלכליות – רב הנסתר על הגלוי
"רב הנסתר על הגלוי...", פתגם זה תקף להרבה מאוד תחומים בחיינו ולעיתים רבות נדמה לנו שכמה שאנו יודעים יותר, אנו בעצם גם יודעים פחות. וכיצד כל זאת מתקשר אל חקירות כלכליות? לעיתים אנשים שחייבים לנו כספים, אנשים פרטיים או גורמים עסקיים מתחמקים מהנושים שלהם בטענה שאין הם יכולים לשלם את הכספים מסיבות אלו ואחרות. איך נדע אם אמת היא?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI