דף הבית הודעות לעיתונות בריאות DataSEC נבחרה לייעץ וללוות את 'כללית' בתחום תקינה ובקרות הגנת מידע
DataSEC נבחרה לייעץ וללוות את 'כללית' בתחום תקינה ובקרות הגנת מידע
יעל סער 28/11/12 |  צפיות: 5363

חברת DataSEC מקבוצת SQLink נבחרה ללוות את תהליך ההסמכה ומבדקי העמידה של שירותי בריאות כללית בתקן החדש של אבטחת מידע (27799 ISO), המתייחס להקמת מערכת לניהול אבטחת מידע בגופי בריאות. התקן הינו נגזרת של התקן הוותיק, ISO27001.

DataSEC היא חברת הייעוץ הראשונה בעולם שליוותה גוף בריאות לקראת הסמכה לתקן,  ובין השאר ליוותה את ביה"ח כרמל מקבוצת 'כללית' (ארגון הבריאות הראשון בעולם שהוסמך לתקן החדש) וגופים נוספים. חברת DataSEC תלווה בתהליך ההסמכה את פעילות 'הכללית' במסגרת מרפאות הקהילה, בתי חולים שבבעלותה וחברות הבת  'כללית מושלם' ו'כללית הנדסה רפואית'.  בנוסף, תטמיע החברה בכללית את מערכת easy2Comply מבית צ'קפוינט, המאפשרת ניהול מרוכז של בקרות אבטחת המידע הרלוונטיות לתקן החדש, תוך אבחנה בנקודות התורפה של הארגון, הפערים, הנושאים לטיפול ועוד.

לדברי טליה זמיר, סמנכ"לית מתודולוגיות אבטחת מידע ב- DataSEC, "גופי הבריאות, מטבעם כנותני שירות, נמצאים במגע מתמיד עם ציבור רחב של לקוחות, דבר המחייב אותם להגן על המידע הרפואי והאישי של המטופלים המועבר באמצעות מערכות מידע, בעל-פה בין העובדים או באמצעות  מסכי המחשב וניירת. בנוסף, מעבר רב של מידע בין גורמי המקצוע השונים, תורם לפוטנציאל החשיפה של מידע רגיש. לצד רמת הסיכון הגבוהה הכרוכה באופי העבודה בגופי בריאות, קיימת רגישות גבוהה משום תוכנו של המידע והשלכות חשיפתו בפני גורמים בלתי מורשים. לכן, יש צורך בהיערכות מיוחדת להגנה על המידע בגוף הבריאות, זאת מבלי לפגוע באיכות הטיפול הרפואי ובזמינותו".

"תקן ISO27799 מתווה עקרונות הנוגעים לכלל היבטי אבטחת המידע", ציינה מירב ורד, מנכ"לית DataSEC. "ארגונים רבים טרם הבינו את הצורך בהקמה של מערך מקיף להגנה על המידע ונותרים חשופים לסיכוני אבטחה מהותיים העלולים להוביל לפגיעה קשה ואף הרסנית לארגונם".

איציק כוכב, הממונה על הגנת המידע בשירותי בריאות כללית, הוסיף: "כללית מספקת שירות ללמעלה מ-4 מיליון לקוחות במסגרת מרפאות הקהילה ולמאות-אלפי מטופלים בבתי החולים, מדי שנה. אנו מחויבים לשמירה על פרטיות והגנת המידע האישי, ורואים חשיבות עליונה בשילוב דרישות הגנת מידע בכל התהליכים בארגון.  עצם ביצועו של תהליך תקינה מהווה תשתית קריטית להנחלת תרבות פנים ארגונית המעניקה משקל לנושא של הגנת מידע. התוכנית שגיבשה DataSEC ביחד עם כללית, משלבת פתרונות מחשוביים ותהליכיים להגברת מודעות העובדים לנושא ההגנה על מידע, וזאת כדי לשפר ולשכלל את הכלים להתמודדות עם כל האתגרים הקיימים בתחום הבריאות".

חברת DataSEC המתמחה בשירותי יעוץ בתחום אבטחת מידע, הוקמה בשנת 2000 ונרכשה על-ידי קבוצת SQLink בשנת 2004. DataSEC הינה החברה הראשונה בישראל שהוסמכה ללוות ארגונים לתקן אבטחת מידע ISO17799. עם לקוחותיה נמנים שירותי בריאות כללית, משרד הבריאות, משרד האוצר, משרד המשפטים, משרד ראש הממשלה, בזק, בזק בינלאומי, בתי הזיקוק, חילן, אמדוקס,  מערכת הבטחון,  ממשלת זנזיבר ועוד.

כללית,  ארגון הבריאות הגדול והמתקדם בישראל, מעניקה שירותים רפואיים ליותר מ-4 מיליון לקוחות. כללית מציעה את פריסת השירותים הרפואיים הרחבה ביותר באמצעות 1,400מרפאות, 14 בתי חולים,כ־400 בתי מרקחת,מאות מכונים ומעבדות.

אודות SQLink

קבוצת SQLink, המעסיקה כ- 1,000 מומחי IT, מונה 6 חברות: SQLink עצמה, המתמחה בשירותי IT, DataSEC המתמחה בשירותי יעוץ ופרויקטים בתחום אבטחת המידע, Yside המתמחה בתשתיות מיקרוסופט לארגונים גדולים, לרבות ה- System Center, תבונה מילניום המתמחה במערכות ניהול מידע וידע, Wintex המעניקה שירותי תמיכת IT למגזר ה- SMB,  ו- GotFriends המתמחה בשירותי השמה למקצועות ההייטק.

SQLink הוקמה ב-1994.  בין לקוחותיה: בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק הפועלים, מגדל, הפניקס, אינטל, אמדוקס, מיקרוסופט, קומברס, סיסקו, צה"ל, משרד המשפטים, משרד האוצר, בזק, חברת חשמל, טבע ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יעל סער


 


מאמרים נוספים מאת יעל סער
 
Lightapp הישראלית פתחה סניף באטלנטנה ג'ורג'יה וחתמה על שיתוף פעולה עם חברת PowerGateway
חברת Lightapp, המפתחת ומיישמת פתרון מתקדם לצמצום ניכר של עלויות האנרגיה בארגונים ובמפעלים בארץ, פתחה סניף חדש באטלנטה ג'ורג'יה, ארה"ב וחתמה על שיתוף פעולה עם חברת PowerGateway, המתמחה ביעוץ ופרוייקטים בתחום האנרגיה.

תבונה מילניום מקבוצת SQLink הקימה מערכת לניהול ידע בביה"ח רמב"ם, בהיקף כספי של כ- 350 אלף שקל
משך החפיפה של עובדים חדשים התקצר מחודשיים לשבועיים

רכבת ישראל חונכת עמדת הנצחה חדשנית במוזיאון הרכבת
השבוע תחנוך רכבת ישראל עמדת הנצחה חדשנית- 'גלעד לזכרם ', פרי פיתוח של תבונה מילניום מקבוצת SQLink, לזכר עובדי החברה שנפלו בעת מילוי תפקידם

אורי לוין, מייסד ויו"ר WAZE: "כדי לקבל מימון מקרן הון-סיכון, היזם צריך לשכנע כבר בשלושת השקפים הראשונים"
17/12/12 | לימודים
אורי לוין, יו"ר ומייסד WAZE, סקר בפני סטודנטים במרכז אקדמי דן את העקרונות שמאחורי WAZE וחלק עם הסטודנטים טיפים להצלחה ביזמות טכנולוגית לוין: אפליקצית WAZE חוסכת 15% מזמן הנסיעה הקבוע של אנשים בישראל. במצטבר היא חוסכת גודל כמיליון וחצי שעות עבודה בחודש בישראל"

סרגון מותחת את חסמי הפיזיקה: משיקה מוצר חדשני המאפשר קיבולת גדולה פי 4 מפתרונות מתחרים
סרגון מותחת את חסמי הפיזיקה: משיקה מוצר חדשני המאפשר קיבולת גדולה פי 4 מפתרונות מתחרים רון קליין, אנליסט בכיר ב- OVUM: "ספק ציוד מיקרוגל שיוכל להציע זינוק של ממש בקיבולת, ללא עלות נוספת, יזכה לבידול משמעותי בשוק"

תבונה מילניום מגייסת 25 עובדים חדשים במגוון תחומים, בעקבות זכייה במספר פרויקטים חדשים
חברת תבונה-מילניום, מקבוצת SQLink, המתמחה במערכות ניהול מידע פנים ארגוניות וביישום אתרי אינטרנט ורשתות חברתיות, תפרסם בתקופה הקרובה עשרות הצעות עבודה.

DataSEC נבחרה לייעץ וללוות את 'כללית' בתחום תקינה ובקרות הגנת מידע
28/11/12 | בריאות
חברת DataSEC מקבוצת SQLink נבחרה ללוות את תהליך ההסמכה ומבדקי העמידה של שירותי בריאות כללית בתקן החדש של אבטחת מידע (27799 ISO), המתייחס להקמת מערכת לניהול אבטחת מידע בגופי בריאות. התקן הינו נגזרת של התקן הוותיק, ISO27001.

שתי עסקאות ענק לסרגון באפריקה: סרגון נטוורקס מרחיבה את השליטה בשוק הרשתות האלחוטיות באפריקה ומדווחת על שתי עסקאות ענק בהיקף של 28 מיליון דולרים
סרגון נטוורקס מרחיבה את השליטה בשוק הרשתות האלחוטיות באפריקה ומדווחת על שתי עסקאות ענק בהיקף של 28 מיליון דולרים אפריקה שמדרום לסהרה היא השוק הסלולרי בעל הצמיחה המהירה בעולם, עם גידול שנתי ממוצע בשיעור של 44% מאז שנת 2000

סרגון נטוורקס זכתה בפרויקט בשווי 6.5 מיליון דולרים, להטמעת Wireless Backhaul ב'מוזמביק סלולר'
סרגון תספק למוזמביק סלולר את כל מגוון פתרונותיה, כוללlong haul , short haul ו- turnkey

נועם וקסר הצטרף לסגל המרצים במרכז אקדמי דן
12/11/12 | לימודים
נועם וקסר (43) הצטרף לסגל המרצים במרכז אקדמי דן, האקדמיה של חברות ההייטק. וקסר, המרצה בנושאי ניהול, סחר אלקטרוני, מערכות מידע, שיווק מוצרים עתירי טכנולוגיה וחדשנות, יזמות פנים ארגונית ומכירות במיזמים חדשים, יעביר השנה את הקורס "יסודות היזמות" לתלמידי שנה ב' במסלול מדעי המחשב ומערכות מידע.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI