דף הבית חינוך ולימודים לימוד עצמי מתי ילדים קטנים צריכים הכנה לכיתה א'?
מתי ילדים קטנים צריכים הכנה לכיתה א'?
דפי-צביעה 22/01/13 |  צפיות: 14263

לעלות לכיתה א' זה ללא כל ספק צעד מאוד מרגש בחיים. בין הגן ובין כיתה א' יש הבדל גדול, ובעיקר בגלל שמכיתה א' הילדים נדרשים ללמוד לקרוא ולכתוב, וכתוצאה מכך עולם שלם של עניין נחשף בפניהם. בשנים האחרונות אנחנו רואים שיותר ויותר הורים עושים לילדים שלהם הכנה לכיתה א', ויש בכך היגיון רב.
ילד שעובר הכנה לכיתה א' יכול להרגיש בתחילת כיתה א' הרבה יותר ביטחון, כי הוא כבר יכול להכיר את האותיות ויכול לדעת פחות או יותר לקרוא ולכתוב. מעבר לכך, חשוב להבין שבכיתה א' הילדים כבר נדרשים לרמת חשיבה מפותחת, ולכן, ברור מאוד כדאי לפתח את החשיבה של הילדים ולעשות להם הכנה לכיתה א' בכל מיני דרכים.

איך להכין אותם לכיתה א'?

ילדים קטנים צריכים הכנה לקראת כיתה א' לא רק במקרים שבהם ישנו קושי ברור, אלא גם במצבים שבהם ההתפתחות היא רגילה ונורמטיבית לחלוטין. רוב הילדים מקבלים הכנות שונות לכיתה א' כבר בשנה האחרונה של הגן, כך שכאשר הם מתחילים ללכת לבית הספר, הם כבר מרגישים יותר בטוחים. כל מי שרוצה להכין את הילד שלו בצורה טובה, יכול להשתמש בכל מיני דפי עבודה לילדים, כי דפי עבודה לילדים יכולים ללמד הרבה מאוד דברים את הילדים. חשוב לדעת שיש הרבה סוגים של דפי עבודה לילדים, כי יש דפים שעובדים יותר על חשבון, ולעומת זאת, יש כאלה שעובדים יותר על הכרת האותיות.

מתי הכי כדאי להתחיל?

יש שלבים שונים שבהם אפשר להתחיל להכין את הילדים לקראת כיתה א', ויש חוברות מסודרות שכדאי להתחיל איתן. בכל חוברת, בין אם מדובר על דפי צביעה, על הכרת האותיות או על תרגילים של מספרים, יש הסברים מה הילד צריך לעשות, כך שזו דרך הכנה מאוד נוחה. כבר בשנה האחרונה של הגן רוב הילדים מתחילים להכיר מעט את האותיות, כך שהם יכולים להרגיש הרבה יותר בטוחים ונינוחים בשיעורים של כיתה א'.
חשוב מאוד ליצור לילדים בסיס טוב ויציב של ביטחון והבנה, כי על הבסיס הזה תיבנה מאוחר יותר כל הלמידה שלהם וכל החוויה שלהם בבית הספר. ילד שמרגיש שהוא מבין ושולט בעניינים הוא ילד שמרגיש חזק ובטוח בעצמו, מה שאומר שהוא יהיה מאוחר יותר אדם פרודוקטיבי בחברה. להשקיע בילדים בעזרת כל מיני דפי עבודה והכנה לקראת כיתה א' זה לא מסובך וגם לא יקר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דפי-צביעה


 


מאמרים נוספים מאת דפי-צביעה
 
משחקי חשיבה לילדים להמשך תהליך הלימוד גם בבית
במסגרות החינוך מושקעים מאמצים רבים על מנת להעשיר את חוויית הלמידה של הילדים. על ההורים מוטלת האחריות להמשיך את תהליך הלימוד גם בשעות שבהן הילדים מבלים בבית. על מנת להעניק להורים את הכלים החינוכיים הדרושים לשם כך, פותחו אתרים מיוחדים לגיל הרך שמכילים משחקי חשיבה לילדים. משחקי חשיבה אלה, הם חלק בלתי נפרד ממסגרת החינוך הפורמאלית ובאמצעותם הילדים מתפתחים בסביבה הידידות עבורם. מה שעומד בבסיס רוב משחקי החשיבה לילדים, היא השאיפה להקנות לילדים את הכלים הדרושים להצלחה בלימודים.

לימוד בעזרת יצירה לילדים
29/04/13 | חינוך אחר
לימודים אינם חייבים להיות מטלה, חובה, או סתם פעילות בלתי מהנה. ילדים יכולים ללמוד ולאהוב את זה. למעשה כאשר משלבים בין פעילויות מהנות, למשל באמצעות דפי עבודה לגיל הרך, לבין מטרות לימודיות או חינוכיות, משיגים מטרה כפולה – גם לימודים וגם הנאה. דפי עבודה ופעילויות יצירה ניתן למצוא גם באינטרנט, אבל החוכמה היא למצוא את האתרים הנכונים.

פיתוח החשיבה- משחקים לילדים בני 4
ילדים הם משחקיים מטבעם. גם בלי יותר מדי גירויים הם מוצאים בדרך כלל דרך לשחק, להשתמש במה שנמצא בסביבה הקרובה, לדמיין, ולשחק סיטואציות מורכבות ותפקידים שונים.

מתי ילדים קטנים צריכים הכנה לכיתה א'?
לעלות לכיתה א' זה ללא כל ספק צעד מאוד מרגש בחיים. בין הגן ובין כיתה א' יש הבדל גדול, ובעיקר בגלל שמכיתה א' הילדים נדרשים ללמוד לקרוא ולכתוב, וכתוצאה מכך עולם שלם של עניין נחשף בפניהם.

לפתח לילדים את הדמיון והחשיבה עם דפי צביעה
יש הרבה דרכים שבהן אפשר להעסיק ילדים קטנים, וזה לא משנה אם מדובר על ילדים בני 4 או שמדובר על ילדים בני 6. אם גם לכם יש ילדים קטנים בבית, או שאתם שומרים על ילדים קטנים של אחרים, אתם בטח יודעים עד כמה זה לא פשוט להגיע למצב שבו הילדים יושבים במשך זמן רב מרוכזים ומשחקים במשהו, או עושים משהו מועיל.

הילד עולה מהגן לביה"ס? הוא צריך הכנה לכיתה א'
אם הילד שלכם גדל והוא עתיד בקרוב להתחיל את כיתה א', אין ספק שאתם בטח מאוד מתרגשים יחד איתו. יש משהו מאוד מרגש בכך שהילדים שלנו מתחילים את בית הספר, כי שם למעשה הם עתידים להכיר הרבה מאוד חברים חדשים, ומעבר לכך, שם הם עתידים להתחיל את החיים שלהם בתור אנשים בוגרים.

דפי צביעה - הפתרון הקל והזול לתעסוקה ופיתוח הילד
אין ספק שלהיות הורים זה עניין מאוד מאתגר. לא תמיד אנחנו יודעים איך לחנך את הילדים שלנו, ולא תמיד אנחנו יודעים איך לגרום להם להעביר את הזמן בכיף. האמת היא, שילדים מאוד אוהבים לשחק, אך הם משחקים חייבים להיות לא חינוכיים או מלמדים?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI