דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר מעלון – שלל הסוגים והשינויים ביניהם
מעלון – שלל הסוגים והשינויים ביניהם
yakovco51 19/04/13 |  צפיות: 4144

מעלון – שלל הסוגים והשינויים ביניהם
מעלון כשמו כן הוא – כלי עזר ש מטרתו הינה בעצם לבטל אחר המוגבלות של האדם הנכה, הקשיש, הסיעודי או התשוש ככה שהמדרגות בבית ממש לא יהיו כפקטור כנגדו. על ידי שימוש ב המעלון יוכלו מרבית אלה ש מתקשים לטפס במדרגות להמשיך ולגור בדירתם בלי שיעלה אצלם הצורך להמשיך לדירה עם מפלס אחד, דירת קרקע או לחילופין כל סוויץ' למסגרת טובה אחרת. המעלון זהה עד מאוד בפעילותו למעלית שכולנו מזהים, אך כפי שתראו בהמשך, מצויים מספר סוגי מעלונים, כש כמעט כל סגנון מסוים של של מעלון מתאים לסוג אוכלוסיה שונה.

מעלון מדרגות אנכי
ונתחיל בסוג המעלון אשר פועל בדיוק כמו מעלית. מעלון זה עולה מעלה ולמטה בצורה אנכית ומתאים בדיוק לאנשים הזקוקים לכסא הגלגלים שלהם בכדי לנוע. המעלון האנכי מועיל מאוד בתור אלמנט חיצוני באופן זה הוא מותקן בתור מעלית פרטית בעבור כל אדם נכה שגר בתוך בית קומות ללא מעלית או אולי שדרך הגישה למעלית היא לא אפשרית עבורו. מעלון אנכי מיועד לשימוש גם בתוך ביתכם, אך ורק שאפשר ליצור מקום מתאים לפיר קטן וששתי הקומות לא מופרדות בתקרה.

מעלוני המדרגות
בארץ ישראל נפוץ מאוד לגלות דירות למכירה בעלות שתי קומות (דופלקס) ועוד בהרבה יותר נפוץ למצוא דרכי גישה לבתי מגורים הכוללות מדרגות. מעלון מדרגות נוצר בכדי לבטל את אותו הפער בין העדר יכולתו מטעם האיש הנכה לנוע במדרגות לבין המשך השהייה בבית וכל זאת בלי נחיצות במעבר או עריכת שיפוצים אגרסיביים ויקרים מידי. מעלון מדרגות הנו מתקן אשר מסיע את האדם הנכה במעלה ובמורד המדרגות וכל זה ע"י לחיצה על שלט או על בקר לחיצים מובנה. אתם יכולים למצוא 2 צורות של מעלוני מדרגות :
·מעלון מדרגות בישיבה – המעלון עצמו מורכב מכיסא. סגנון זה מתאים לאסקולה של בני האדם אשר סובלים מקשיי התניידות אבל יכולים ללכת בגפם ולהתיישב לבד על גבי הכיסא.
·מעלון לכיסא גלגלים – בדומה למעלון האנכי, מעלון זה בוודאי מכיל משטח לכסא הגלגלים ועקב כך מתאים ל אוכלוסיית הנכים אשר אינם עתידים לעמוד על גבי רגליהם בכלל.

את מעלוני המדרגות אפשר לחלק לסוגים שונים כדוגמת אלו העולים בקו ישר ואלו שיכולים להתמודד עם מבנה מדרגות מעוקלות. ככה שאין זה חשוב מה הם תנאי השטח במעונכם, בזמננו אנו אפשרי להתאים לכל בית מעלון איכותי ולהמשיך לחיות בנוחות הביתית המוכרת לנו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 yakovco51


 


מאמרים נוספים מאת yakovco51
 
מעגל מתופפים ליום הולדת – קסם אפריקאי בלב ליבה של החגיגה
19/06/13 | מוסיקה
מקובל לחשוב שכאשר מדובר בחגיגות יום הולדת, יש הפעלות נהדרות לזאטוטים, ואחרות שמתאימות לאנשים מבוגרים. אך קיים משהו אחד שמתאים לכולם. קיימת אפשרות אחת שגורמת לכולם לשמוח, לשמוח ולהשתולל. מעגל מתופפים ליום הולדת מיועד עבור כל מי שרוצה ערך מוסף עבור יום החג שלו, נוני מאלה שכולם ייהנו ממנו... הלהיט האפריקאי / דרום אמריקאי שכבש את תחום החתונות בישראל ובעולם לפני שנים רבות, כבר החל להתפשט על שאר עולמות החגיגות, השמחה והחגיגות בשנתיים – שלוש בעת האחרונה. כיום, עשרות רבות של הרכבים של מתופפים מגוונות ממ

מעגל מתופפים לצעירים – שמחה מכל הלב
19/06/13 | מוסיקה
לאחר שנים רבות שניתן היה לפגוש להקות מעגלי מתופפים בייחוד בחתונות, בזמן האחרון התרחבה האטרקציה המעולה אף לתחומים אחרים, ובעיקר לימי הולדת לילדים. את אותו הקסם והיופי של מעגל מתופפים לילדים קשה לפספס וכעת מדובר באטרקציה שעושה אחר כמעט כל ההבדל בדרך לחגיגה מהנה ומוצלחת.

מתופפים לבר מצווה – ההבדל בין אירוע לחגיגה
07/05/13 | מוסיקה
הם ככל הנראה מצליחים לסחוף את כל האנשים בריקודים ואושר. הם מוסיפים מקצב בכל רגע נתון. הם מקפיצים את האירוע ומעלים חיוכים אצל ראשון ועד אחרון האורחים שלכם. מתופפים לבר מצווה – מה צריך לספר לגבי הלהיט שעושה הכי מהנה שרק ניתן? הדבר שהחל בשבטים

מדוע קמינים כבשו את לב תושבי הארץ?
קמין מהווה כלי אפקטיבי לחימום חלל המגורים ואפשרי לאתר עדויות רבות להשתמשות בקמינים מאז שחר ההתפתחות בציורי מערות וממצאים ארכיאולוגיים קדומים. למרות ש בעבר קמינים היו נפוצים בייחוד במדינות אירופה הקרות בהרבה יותר ואילו במדינה העדיפו להסתייע במזגנים, רדיאטורים ותנורי ספיראלה, הרי

קמין בנוי – הרמוניה חמימה בחלל הבית
קמין בנוי (או גם אח מובנה) הינו קמין אשר מותקן בלב בית קיים והופך לחלק בלתי נפרד ממנו וכל זאת בניגוד אל הקמין העצמאי הסטנדרטי. הקמין עצמו הוא לא ניצב לבדו במרחב כי אם הוא מוקף במבנה אחר מכל צדדיו, מלבד הצד אשר פונה ישר אל מרחב פנים הדירה. הקמין הבנוי לפעמים ממוקם בתוך קיר הסלון, קיר שעשוי מגבס או אפילו קיר בלוקים נוסף כש התנאי הבסיסי הינו

מתופפים לאירועים שונים- מרשים כמה שזה שמח
01/05/13 | תחביבים
ממש כפי שאף אחד לא יכול לדמיין ישיבה במסעדה מבלי לאכול, ככה בלתי אפשרי לחשוב על מאורע ללא כל מוסיקה. אולם למוסיקה שאנחנו מכירים מומלץ להוסיף ערך נלווה שכולם עומדים לספר אודותיו. קבלו במקצב סוחף והרבה מחיאות כפיים את הלהיט החם ב- ענף האירועים והשמחות – מתופפים לאירועים.

מעגלי מתופפים – מעגלים המלאים ב- מקצב ושמחה
01/05/13 | תחביבים
מכירים את אותה האפיזודה שבה אנו מתרגלים למשהו ממש איכותי, עד שקשה לך להיזכר באיזו דרך הסתדרתם לפני זמן מה בלעדיו? מעולה. אז אמור להיות עבורכם נוח מעט יותר להתחבר לקסם של מעגלי מתופפים – הלהיט הרשמי של השנים האחרונות בחתונות, ימי הולדת ושמחות נוספות. כי כשלוקחים את אותה החגיגה ומכניסים בה מעט קצב, התוצאה ללא כל ספק נפלאה

מיטה סיעודית – פרמטרים מומלצים
בשביל אנשים בריאים, המיטה היא מקום לנוח, שטח בתוכו מבלים את שנת הלילה ואפילו במידה ו ישנו מזל, גם את שנת הצהריים. אולם עבור מטופלים סיעודיים, המיטה מהווה את כל סביבת החיים שבה הם מעבירים את מירב שעות היום ומשום כך מן הראוי יהיה ש מיטתם היא מיטה סיעודית שתתאים עבור כל צרכיהם החשובים.

מעלון – שלל הסוגים והשינויים ביניהם
מעלון כשמו כן הוא – כלי עזר ש מטרתו הינה בעצם לבטל אחר המוגבלות של האדם הנכה, הקשיש, הסיעודי או התשוש ככה שהמדרגות בבית ממש לא יהיו כפקטור כנגדו. על ידי שימוש ב המעלון יוכלו מרבית אלה ש מתקשים לטפס במדרגות להמשיך ולגור בדירתם בלי שיעלה אצלם הצורך להמשיך לדירה עם

סדנאות תיפוף – גדול, כובש, מעשיר
19/04/13 | מכירות
ישנו משהו בתיפוף שגורם לנו לחוויה חושית ועל חושית מרתקת, סוחף כל אחד למחוזות רחוקים ומלמד כל אחד רבות מאוד על גבי עצמנו. סדנאות תיפוף נעשו לאחרונה למוקד עניין מהותי, אפשרות מלהיבה לפיתוח תחביב או אולי הנאה חד- פעמית במסיבות. הצליל ממכר, הנטייה שיש לנו לנגן ולתופף יותר טוב משתפרת מדקה לדקה ובסך הכל מדובר כאן באקט חיובי ומאזן מכל הבחינות, גופנית ונפשית אפילו יחד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI