דף הבית עסקים יזמות עסקית יעל הסו | תרגום סינית מקצועי - תבלין להצלחה עסקית ?!
יעל הסו | תרגום סינית מקצועי - תבלין להצלחה עסקית ?!
יעל הסו 24/07/13 |  צפיות: 3809
הטכנולוגיה, התעשייה והמוצרים הישראליים הנם מוקד משיכה לחברות ענק מכל העולם. חברות טכנולוגיה ישראליות נקנות בסכומי עתק ע"י משקעים זרים, חברות בת וסניפי מחקר טכנולוגיים זרים קיימים מזה מספר עשורים. אולם רובם המוחלט של הרכישות ושיתוף הפעולה העסקי בתחום מתבצע עדיין מול חברות מארה"ב. חלומה של כל חברה ישראלית הוא לייצא את מוצריה או שירותיה לחברות במזרח הרחוק, ליתר דיוק סין. בפועל רק 30% מהחברות הבינוניות מצליחות לבצע דריסת רגל, מדוע?  

בעיה זהה מתאפיינת אצל חברות סיניות המחפשות מוצרים או שירותים בישראל. אמנם בתצוגות הבינלאומיות ישנה התעניינות רבה אך בפועל קיום קשרי מסחר בריאים היא נחלת ברי המזל, האומנם?

 

את זאת ניסה להבין מנכ"ל חברת ענק מטיוואן, חברתו ניסתה ליזום פגישה עסקית עם מספר חברות ישראליות במשך שנה תמימה. לאחר שנואש פנה למשרדה של יעל הסו לניסיון אחרון. על המשרד הוטלו שלוש משימות עיקריות:

 

- יצירת קשר ראשוני עם מקבלי ההחלטות והצגת החברה הטיוואנית

- קיום פגישה עסקית בארץ והמשך דיון בנושא.

- בחירת החברה הישראלית המתאימה ביותר וחתימת חוזה עסקי לרישיון הפצה בטיוואן.

 

בסיכומו של יום נענו כל החברות להיפגש, כאשר מתוכן נבחרה חברה ישראלית אחת.

המשימות בוצעו במלואן לתדהמתו של המנכ"ל אשר הבין לראשונה שתרגום מקצועי מסינית לעברית, ומעברית לסינית תוך גישור בהבדלי התרבויות השונים יכולים לעשות את כל ההבדל בין הצלחה לכישלון.

 

"תבנית זו חוזרת על עצמה בכל מהלך הקריירה שלי" אומרת יעל הסו. ידוע סיפורה של המתורגמנית הסינית ליסה וונג אשר  עזרה לאחת מחברות התוכנה הגדולות בעולם לקבל את כספה ממפיצי התוכנה הסיניים, מי שבתחום יודע על מה אני מדברת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יעל הסו

יעל הסו - מומחית סינית לפיתוח עסקי בסין ומזרח אסיה, מלווה חברות הייטק ותעשיה בישראל משנת 2005.בגיל 29 מונתה למנהלת בכירה בחברת הענק Teco הסינית כאשר בתחום אחריותה שווקי סין, טיוואן ויפן.לאחר עליתה לארץ, מספק משרדה של יעל הסו את מכלול השרותים הדרושים לפעילות עסקית בסין, מימוש הזדמנויות עסקיות, והרחבת שיתוף פעולה עסקי עם חברות מובילות בסין. השרותים ניתנים בסינית שפת אם וברמה מקצועית בינלאומית. בין הפרויקטים שאותם ליוותה יעל הסו ניתן למנות את הפרטת נמל אילת, פיתוח שוק הסלולאר עם ספקים מסין, יישום טכנולוגיות של חברות הייטק ישראליות בסין ומזרח אסיה ותחומים רבים נוספים. לפרטים נוספים: אתר החברה   www.yaelhsu.com 


מאמרים נוספים מאת יעל הסו
 
כיצד חברות הייטק ותעשייה מישראל מאבדות את המטרה בסין $$$ | עסקי בסין - יעל הסו
מה מפריד חברות הייטק ותעשייה בישראל מחוזים עסקיים של מאות מליוני דולרים בסין? התשובה נעוצה ביזמות והטכנולוגיה הישראלית אשר עדיין לא הצליחה לשים את האצבע על הגורם המכריע והחשוב ביותר שמעכב את צמיחתן.

חברות טכנולוגיה ותעשייה,עסקים ויצואנים רבים מישראל אינם משתמשים ב- "גלגלים". החברות מפתחות "מכונית פרארי" ומנסות למכור אותה עם בלוקים של איטונג - זה לא עובד בסין. אם עדיין לא ירדתם לסוף דעתי זוהי בדיוק הבעייה....


ה - "מתורגמן לסינית" שסוגר עסקאות עם חברות מסין - עסקי סין
הבנת התרבות העסקית בסין, סינית שפת אם ונסיון עסקי הם יתרון אדיר להצלחה עסקית בסין המאמר הבא ממחיש זאת היטב...

כיצד חברות הייטק ותעשייה מישראל "נעקצות" בסין | עסקי סין - יעל הסו
יותר מדי חברות ואנשי עסקים מישראל מפסידים את כספם בסין, התופעה אינה חדשה אולם דרכי התחבולה והתחכום עולים מדרגה מדי שנה ובהתאם רמות ההפסדים. רבים מהחברות מלקקות את הפצעים בשקט, אחרות מבקשות עזרה מגורמים רשמיים שספק רב אם ביכולתם לעזור, ואילו האחרונות פונות לייעוץ עסקי מקצועי במטרה להציל את כספם....

ליווי עסקי בסין - הדרך הנכונה לליווי עסקי בסין | יעל הסו
מהו ליווי עסקי נכון בסין שחוסך לחברות ועסקים מישראל $$$ ו - ¥¥¥ רבים ...

יעל הסו | מדוע חברות ישראליות אינן מצליחות כמצופה בסין
המאמר מציין את נקודות חולשה במשאים ומתנים של חברות ישראליות מול הגורמים העסקיים בסין ומזרח אסיה, ומספק מספר עצות מעשיות לדרך צלחה ובטוחה.

יעל הסו | תרגום סינית מקצועי - תבלין להצלחה עסקית ?!
המאמר מציין את הקשר ההדוק בין הצלחה עסקית עם חברות בסין ומזרח אסיה לשירותי התרגום והתרבות העסקית המתבקשת מהגורמים המעורבים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI