דף הבית עסקים תעשייה פרגולות מעץ או אלומיניום
פרגולות מעץ או אלומיניום
רפי 20/10/14 |  צפיות: 3554

החלטתם שאתם רוצים פרגולה למרפסת ועומדת בפניכם דילמה - פרגולות מעץ או פרגולות מאלומיניום?

פרגולה היא התשובה לשהות בחוץ בקרב הבית או בגן אירועים. השאלה היא באיזה חומר לבחור, כאשר עץ ואלומיניום מתחרים על שני המקומות הפופולאריים ביותר. יש להקדים ולומר שלא ניתן להכריע באופן גורף עבור כל הסיטואציות, ועל כן יש לקחת בחשבון שיקולים שונים כגון עלות, אופי התחזוקה, מיקום, נראות ואף סגנון, וכל זאת לצד העדפה אישית. רוב הפרגולות בהן נתקלים בבתים הפרטים יהיו מעץ. השאלה אם זה עניין של טרנד הינה שאלה חשובה, כיוון שכשבוחרים פרגולות, יש לבחור מה שנכון לכם ולא מה שנכון לאחרים.

יתרונות העץ

אז כך, ייתכן שפרגולות מעץ היא אכן טרנד, אך יחד עם זאת הן עונות על לא מעט פרמטרים פרקטיים. כך למשל חומר העץ לרוב יתאים לסובב אותו, (במיוחד כשהוא נמצא בחוץ בסמיכות לצמחייה והוא עומד הרבה פעמים על רצפת דשא או עץ), הוא יחסית זול, (תלוי באיזו אופציה של פרגולות עץ בוחרים), והוא עמיד ויציב. עם זאת אופציה זו מצריכה תחזוקה כגון צביעה, אך סה"כ יש צורך בצביעה אחת לחמש שנים, כך שסה"כ התחזוקה לא אמורה להוות שיקול.

יתרונות האלומיניום

בחירה באלומיניום מהווה בחירה מעט פחות שכיחה, אך אין להמעיט ביתרונות שלה. פרגולות מאלומיניום ראשית כל מבטיחה עמידות לאורך זמן כיוון שהחומר אלומיניום אינו רגיש לתנאי מזג האוויר המשתנים ובטח שאינו מחליד. שנית כל אופציה זו מאפשרת התקנה של סוכך חשמלי, כך שניתן ליהנות מנפלאות הקידמה גם בטריטוריה זו- עובדה שמאפשרת  ליהנות באופן אידאלי מכמות החשיפה או ההסתרה מהשמש, הרוח והגשם, דבר שמוביל למסקנה שמדובר על פתרון הרמטי ונוח.

שילוב

למי שמבקש להבטיח עמידות ארוכת טווח, למי שמבקש להבטיח לעצמו מוצר שלא מצריך לתפעל ולשמר, יכול לבחור באופציית האלומיניום, אך יש לבחור את האלומיניום בצבע שמדמה עץ, כך שניתן לשלב בין המראה הרצוי לבין תחזוקה אידאלית. עם זאת יש לדעת שאופציה זו אינה מאפשרת את ההרגשה הטבעית וההרמונית שפרגולת עץ מציעה, ועל כן יש לדעת שלא ניתן להשיג את הכול, כך שעל כל אחד לענות לעצמו מה עדיף לו, מה עומד בתקציב שלו ומה מייצר את המראה המבוקש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רפי


 


מאמרים נוספים מאת רפי
 
פרגולות אלומיניום למרפסת
04/01/15 | תעשייה
פרגולות הן פתרון אידאלי להצללת החצר. גינה עם פרגולה שימושית יותר משום שמגנה על השוהים בה מהשמש היוקדת והופכת את הישיבה לנעימה. כשבחצר מותקנת פרגולה האווירה נעימה יותר ואפשר ללגום מהקפה או לקרוא ספר בכיף ללא מטרד השמש.

סוככים לחלונות הראווה
04/01/15 | תעשייה
סוככים מיועדים למגוון מטרות הם יכולים לשמש להצללת המפרסת או הגינה. תפקיד נוסף שהסוככים יכולים למלא הוא הצללת חלון הראווה של החנות שלכם. חלונות הראווה של חנויות הוא פרט חשוב משום שזה מושך את תשומת לב העוברים והשבים. הסוכך הוא פתרון הצללה שמגן על חלונות הראווה וגם מאפשר לעוברי אורח להתעניין במוצרים בצורה נינוחה כך שהשמש היוקדת לא תפריע

סוככים לגינה ולבית
23/10/14 | אדריכלות
ישראל הינה ארץ חמה והיא נושקת לאזורים עם אקלים מדברי. תושבים רבים שלה שוכנים בחבלי ארץ מדבריים שכמות קרני השמש בהם רבה כל העת, והם מחפשים פתרונות הצללה כדי לווסת את כמות האור, החום והקרינה החודרים לבית, לעסק ולכל מבנה אחר. סוככים הם פתרונות מעולים למטרות אלו, אינם יקרים, יחסית, והתקנתם אינה מסובכת. יש סוככים מדגמים שונים וניתן לבחור את אלו שמתאימים לכל אחד. יש סוככי חלון, סוככי זרועות ועוד.

סוככים, פרגולות ומפרשי הצללה - אפשרויות הצללה לבית
22/10/14 | שיפוצים
סוככים ופרגולות הם דרכי הצללה והגנה על המרפסת ממזג האוויר המשתנה. סוככים נוחים לתפעול ותחזוקה. צריך לשים לב שהתקנת הסוככים והפרגולות נעשה על ידי בעל מקצוע בצורה הנכונה כדי לא לגרום לסיכון מיותר.

פרגולות מעץ או אלומיניום
20/10/14 | תעשייה
פרגולות מתאימות לשימושים במקומות שונים כמו גנים או מרפסות. צריך להתאים את החומר ממנה עשויה הפרגולה בהתאם לשימוש ובאזור בה היא תותקן. כל הפרטים על הפרגולות השונות במאמר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI