דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה איכות הסביבה מיחזור אלומיניום דורש אנרגיה קטנה מאוד לעומת ייצור חדש של אלומיניום
מיחזור אלומיניום דורש אנרגיה קטנה מאוד לעומת ייצור חדש של אלומיניום
dadon 21/04/15 |  צפיות: 13369

חומר האלומיניום נקרא בעברית חמרן אך נדיר לשמוע את המילה הזו לתיאור החומר. השימוש באלומיניום הוא מהנפוצים בעולם. הוא חלק ממוצרים רבים ויום יומיים בהם אנו משתמשים באופן קבוע. לדוגמא, פחיות המשקה עשויות ממתכת האלומיניום. לשם עיבוד החומר נדרשת השקעת אנרגיה רבה. בשל סיבות אלה קיימת חשיבות גדולה מאוד למתכת זו וכן מיחזור אלומיניום הוא מהחומרים המבוקשים ביותר.

מהו מיחזור אלומיניום

מיחזור זה הוא לקיחת חומר של פסולת אלומיניום, עיבוד חומר זה בדרך שמאפשר לעשות שימוש חוזר בחומר כחומר גלם חדש. פלסטיק הוא אחד החומרים בהם המיחזור הנפוץ ביותר אך גם אלומיניום הוא חומר מבוקש למיחזור. כיצד יודעים אם חומר ניתן למיחזור? קיים סימון מיוחד המראה כי ניתן למחזר חומר. סימון זה נראה כמשולש העשוי שלושה חיצים.

יתרון ענק למיחזור

מיחזור של אלומיניום דורש השקעת אנרגיה קטנה מאוד לעומת ייצור אלומיניום חדש. למעשה צריך רק 5% מהאנרגיה הנדרשת לייצור אלומיניום ממוחזר מתוך כמות האנרגיה הנדרשת לייצור אלומיניום חדש. פער זה הוא אדיר והוא מראה על החשיבות, היתרון והמשמעות של מיחזור לעומת הפקה חדשה של חומר. כמו כן בתהליך המיחזור נעשה פחות נזק לסביבה מאשר בייצור החומר מחדש.

אילו מוצרים ממחזרים

המוצר ממנו נעשה צר ממנו נעשה מיחזור חומר האלומיניום הנפוץ ביותר הוא פחיות משקה. בדרך כלל פחיות אלה עוברות תהליך מיחזור ליצירת פחיות משקה חדשות. מלבד פחיות המשקה מוצרים נוספים הממוחזרים לחומר גלם האלומיניום הם תריסים העשוים אלומיניום, מוצרים טכנולוגים, חלקי מכונות העשוים אלומיניום ואלומיניום מפרופילי חלונות.

כיצד נעשה המיחזור

תהליך מיחזור אלומיניום נעשה ראשית על ידי הפרדת מרכיב האלומיניום ממרכיבים אחרים במוצר אותו רוצים למחזר. מרכיבים אחרים כוללים חומרי פלסטיק, גומי, זכוכית ועוד. לאחר זאת מיחזור מתכת האלומיניום דורש ניקוי המוצר, כמו פחיות המשקה הקל. השלב הבא כולל מעיכת האלומיניום כך שיהיה נוח יותר לעיבוד, התכת האלומיניום בחום גבוה מאוד ושימוש בחומר ליצירת מוצרים חדשים על ידי תבניות יציקה מתאימות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
גסמין קוקטייל - לדעת לבחור נכון
מעוניינים להזמין גסמין קוקטייל וזאת כדי ליהנות מחוויית אלכוהול מפנקת במיוחד שתסב לכם הנאה יוצאת מגדר הרגיל? דעו לכם כי תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים בכל הנוגע לכך וללא שום בעיה. רק תרצו לוודא כי אתם מודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה זמינות לכם בכל הקשור לעניין הזה. אך ורק כך תמצאו מענה הולם אשר יביא לשביעות רצונכם ובצורה המלאה ביותר שרק אפשר להעלות על הדעת. אז אל תשכחו זאת.

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI