דף הבית רפואה ובריאות נשירת שיער התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
[email protected] 30/05/15 |  צפיות: 13703

תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים. כדי להבין כיצד ניתן להתמודד עם נושא כמו התקרחות גברית יש לרדת לשורש הבעיה תרתי משמע. ממה מורכב השיער שנמצא על גופנו, למה הוא נושא וכיצד ניתן לטפל בהיווצרות קרחות.

מה זה בעצם שיער?

השיער הינו סיב חלבון הצומח מזקיק אשר נמצא בשכבת הדרמיס. השיער עשוי מחלבון בשם קריאטין וממספר מינרלים נוספים. לשיער מספר תפקידים בגוף האדם כגון קירור והגנה וכמו כן הוא מופיע בצורות שונות ברחבי הגוף – שיער הגוף שונה מהשיער שעל הראש. לשיער מחזור חיים של שלוש שנים ושלושה חודשים. השערה גדלה במשך כשלוש שנים, מתנוונת במשך חודש ולאחר מכן לוקח לה לנשור בערך כחודשיים נוספים. הידעתם כי שערו של גבר הינו ברוב המקרים עבה יותר משיער של אישה.

התקרחות גברית – הסיבות

הסיבה המרכזית לתופעה הינה גנטית, כלומר אם אביך התקרח בשלב מוקדם של חייו כנראה שגם אתה תחווה את אותה התופעה. ישנן סיבות נוספות להיווצרות קרחת כגון מחסור בוויטמינים ומחלות אשר גורמים לשינויים הורמונליים בגוף ובעיקר לשינוי ברמות ההורמון הגברי – טסטוסטרון ובעיקר בתוצר הלוואי שלו הדיהידרוטסטוסטרון. גברים בעלי רמה גבוהה של הורמון זה התקרחו ופתחו קרחת. איבוד השיער בקרב גברים מורכב לרוב משני שלבים – הראשון הינו נסיגת קו השיער הקדמי והשני הינו איבוד שיער במרכז הקרקפת.

מה ניתן לעשות נגד?

התקרחות גברית אינה מכה משמיים וניתן לבצע צעדי מנע. כיום קיימים שלושה טיפולים עיקריים לגבר אשר סובל מהתקרחות. הראשון הינו תרסיס מינוקסידיל – אשר הוכח מדעית כתורם לגדילת שיער ועיבויו. השני הינו טיפול תרופתי אשר מגביל את יצור הדיהידרוטסטוסטרון. והשלישי הינו פתרון של השתלת שיער, בעיקר כדי להסתיר את איבוד השיער בקו הקדמי. בכל שימוש באחד מפתרונות אלו יש להיוועץ עם רופא ולהיות במעקב על ידי גורם מקצוע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 [email protected]


 


מאמרים נוספים מאת [email protected]
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI