דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
[email protected] 30/05/15 |  צפיות: 15712

ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה וכחלק מכך התפתח באופן משמעותי כל התחום של אבחון ליקויי למידה וטיפול רגשי לילדים

ניתן לבצע אבחון כבר אצל ילדים בגילאים צעירים יחסית, אך גם כאלו שליקויים אלו לא התגלו אצלם בגילאים הצעירים יוכלו לעבור את אותם אבחונים בגילאים מאוחרים יותר ועל ידי כך לשפר את איכות חייהם.
חשוב לציין, שגם במקרים בהם מתגלים ליקויים שונים בלמידה, לא מדובר ב"סוף העולם" - כיום, קיימות מגוון רחב של דרכים מתקדמות להתמודדות עם הבעיה, ושיטות שונות אשר ייעודן להקל על אותם ילדים, בני נוער ומבוגרים אשר סובלים מליקויים אלו.

הדרך לקבלת אבחון ליקויי למידה
בדרך כלל האנשים אשר מבחינים בעובדה כי יש צורך לשלוח ילד מסוים לתהליך של אבחון ליקויי למידה הם או ההורים של הילד או המורים שלו.
כמובן, שאנשים אלו אינם בעלי הסמכה לקבוע באופן חד משמעי שזאת הבעיה או לבצע את האבחון בעצמם ולצורך כך יש לפנות לאנשי מקצוע המוסמכים לבצע את אותם אבחונים.
במקרים רבים, יכול להתגלות שהקושי של הילדים אינו נובע בהכרח מקיומם של ליקויים אלו, אלא בעקבות בעיות שמיעה, ראייה או בעיות אחרות שאינן קשורות לקיומו של ליקוי בלמידה , אפילו דרגות שונות של אוטיזם שלא אובחן כראוי – מהסיבה הזאת, חשוב להקפיד ולבחור בצורה מושכלת את אותו בעל מקצוע מוסמך אשר יבצע את האבחון אצל הילד.

הליך של אבחון ליקויי למידה
תהליך האבחון של ליקויים בלמידה כולל בדיקות שונות אשר אמורות לשים את הדגש על הקשיים השונים מהם הוא סובל. בהתאם לקשיים אשר יתגלו, תהיה אפשרות להתאים את שיטת הטיפול הטובה ביותר עבור אותו המאובחן.
חשוב לקחת בחשבון, שעבור ילד צעיר התהליך הזה עלול להיתפס כמבלבל או קשה ולכן, קיימת חשיבות גבוהה לגלות רגישות למצבו ולהסביר לו בשפה שהוא יבין מה זה התהליך הזה אותו הוא עובר, מה המטרות שלו ואיך זה אמור להועיל לו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 [email protected]


 


מאמרים נוספים מאת [email protected]
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI