דף הבית אינטרנט והחיים ברשת אינטרנט ועסקים מקוונים לוגו הוא המצפן הגרפי של העסק
לוגו הוא המצפן הגרפי של העסק
totach kidum 14/12/15 |  צפיות: 13769

מאת: משה שמש

 

יועץ אסטרטגי ומלווה שיווקי צמיחה פיתוח עסקי

 

איזה מטען צריך לוגו להציג?

עיצוב לוגו הוא המצפן הגרפי של כל חברה, עסק או נותן שירות. קיימים 4 אבות טיפוס ללוגו.

לוגו הוא אייקון רב השפעה, המסייע בזיהוי מוצר או שירות על פני המתחרים.

הלוגו הוא כרטיס הביקור המידי של כל פירמה, הוא הזרקור המאיר על כל ערוצי המסרים של החברה בזירת המכירה הפיזית, בזירת המכירה הדיגיטאלית ביחסי ציבור, בסרטי הפרסום, בפרסום בעיתונות באינטרנט ובדיגטל .

לוגו הוא כלי אסטרטגי, לכן גיבוש הזהות של העסק/ חברה מתבצע מומחה אסטרטגי לשיווק ומיתוג עסקי שפועל מול המעצב הגרפי בייצוג הלקוח , כשמעצבים לוגו מעצבים זהות ודמות לחברה, אירגון ועסק על כן יש לקחת בחשבון את המרכיבים הבאים:

- הגדרת הפירמה/המוצר.

- קהל היעד.

- היתרונות.

- החולשות.

- החסמים.

- ההזדמנויות.

- צבעוניות החברה.

- ערכיה.

- אישיותה.

- חזונה.

- האבולוציה של הפירמה

קהל היעד הוא המעצב את הלוגו

בחיוך ניתן לומר שקהל היעד הוא המעצב את הלוגו ולא רק המעצב הגרפי שעושה זאת באופן פיזי הלוא צריך לקחת בחשבון מי יצרוך את השירות או המוצר, האם זה אנשי עסקים? או נוער? האם זה פנסיונרים? אמהות? מה הם מחפשים? איזה חוויה הם רוצים לעצמם?

בלוגו יש מגוון רחב של מרכיבים:

- סולדיות, שמרנות או הרפתקנות ונועזות.

- דינמי, קצבי הרפתקני.

- ממוקד ומפוקס

- לפי פרמטרים אלה יקבעו הצבעים, הקומפוזיציה, המטען האמוציונלי של הלוגו.

עיצוב לוגו הוא המצפן הגרפי של כל חברה/עסק/נותן שירות. קיימים 4 אבות טיפוס ללוגו:

- לוגו ללא פרשנות – לוגואים אלה של ענפים מושרשים וותיקים, לוגו ללא פרשנות הוא לוגו מוחשי בו מציגים בציור את מהות הפירמה לדוגמא: משתלה – יהיה איור של עציץ, חנות פרחים – ציור של פרח, חנות תאורה – תמונה של נברשת. מפעל לייצור מטבחים – איור של מטבח. מתווך – איור של בית עם גג אדום. לוגו ללא פרשנות הוא מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל ללא פרשנות או יכולת להתרחב.

- לוגו השראה – לוגו השראה אבסטרקטי מאוד מתאים לחברות גדולות וכן חברות בעסקי ידע וייעוץ כגון לוגו של בית השקעות, לוגו של חברות ייעוץ בתחומים שונים כגון: פרסום, הנדסה, לוגיסטיקה, תאגידים גדולים כגון: אפל, פומה וכו'.

- לוגו טקסטואלי – הסוג השלישי הוא לוגו טקסטואלי טיפוגרפי בלי הרבה הסברים לדוגמא מקדונלס, קוקה קולה, גוגל, סנו, FOX, הוניגמן, רנואר, קסטרו וכו'.

- לוגו משולב – לוגו המשלב תמונה/איור + טקסט לדוגמא: סלקום עם הכוכב הסגול, פלפון עם אייקון, בנק הפועלים עם המלבן האדום, עלית, שטראוס עם פרח ונוצות, יטבתה עם סמל הדקלים, פמפרס עם הלב וכו'.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 totach kidum


 


מאמרים נוספים מאת totach kidum
 
Учеба старше 50 лет
Многие университеты и колледжи в Израиле, наряду с профессионально-техническими школами и учебным

סוגי תוספות שיער
03/06/19 | הכרויות
לא כל אישה מרוצה ממה שהטבע נתן לה וזו הסיבה העיקרית לכך שנשים עושות ניתוחים פלסטיים, עוברות שינויים שונים של צביעת שיער, שימוש בעדשות צבעוניות ועוד. אם יש משהו שיחסית קל לשנות כשלא מרוצים ממנו זה השיער, ואם גם את רוצה לעשות שינוי בשיער שלך הגעת לכתובת הנכונה.

מציאת משרד עורך דין
30/10/18 | ביטוח
לא פשוט בימינו לבחור משרד עורכי דין איכותי: השוק מוצף במשרדי עורכי דין בכל תחומי ההתמחות הקיימים ולמעשה, אי אפשר לעבור רחוב סואן מבלי להיתקל לפחות במשרד אחד של עורכי דין.

מציאת משרד עורך דין
30/10/18 | ביטוח
לא פשוט בימינו לבחור משרד עורכי דין איכותי: השוק מוצף במשרדי עורכי דין בכל תחומי ההתמחות הקיימים ולמעשה, אי אפשר לעבור רחוב סואן מבלי להיתקל לפחות במשרד אחד של עורכי דין.

תביעות רשלנות רפואית - למי פונים?
במידה ויש לך חשש לרשלנות רפואית והתגלה אצלך סרטן צוואר הרחם, כנסי לפורטל המידע עוסק על כל דרי ההתמודדות וכיצד את יכולה למצות את הזכויות לך עקב הרלנות.

משרד עו"ד תביעות ביטוח שישיג לכם את הפיצוי שמגיע לכם
30/10/18 | ביטוח
משרד עו"ד פייל ושות' בעל נבחרת מנצחת של עורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח נגד החברות הגדולות במטרה לתת לכל מבוטח את ההזדמנות לקבל את הפיצוי המלא שמגיע לו.

יועץ בטיחות בעבודה
בעסקים המעסיקים עובדים חשוב מאוד לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות בעבודה, זאת על מנת להימנע מתאונות ומפגעים העשויים לגרור את העסק לנזקים משמעותיים. מנהלים בעסקים פועלים בדרך כלל ב-2 גישות אפשריות

3,000 ישראלים מוכרים ב"אטסי" איך זה עובד? ומהם סודות ההצלחה?
etsy אתר האינטרנט המוביל, הקניון הוירטואלי הידוע המכיל כ – 20,000 חנויות מקוונות של יצירות אופנה תכשיטים, עבודות אמנות, פרטי אספנות, וינטאז', עבודות יד של יוצרים מכל רחבי העולם.

לוגו הוא המצפן הגרפי של העסק
עיצוב לוגו הוא המצפן הגרפי של כל חברה, עסק או נותן שירות. קיימים 4 אבות טיפוס ללוגו. לוגו הוא אייקון רב השפעה, המסייע בזיהוי מוצר או שירות על פני המתחרים.

ייעוץ זוגי - בגדר זכות, לא חובה
כיצד ייעוץ וטיפול זוגי נכון יכול לסייע כמעט לכל זוג, מה לומדים לאורך התהליך ואיך בסופו של יום הוא מסייע להמציא את הזוגיות מחדש - התשובות לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI