דף הבית בניין ואחזקה בתים משותפים עליית הבתים החכמים: כיצד חברות ניהול נכסים מאמצות את האינטרנט של הדברים כדי ליצור בתים נוחים ויעילים יות
עליית הבתים החכמים: כיצד חברות ניהול נכסים מאמצות את האינטרנט של הדברים כדי ליצור בתים נוחים ויעילים יות
פורטל בתים 04/04/23 |  צפיות: 1414

במהלך השנים האחרונות, האינטרנט של הדברים (IoT) שינה את המפה מקצה לקצה, והשפיע רבות על תחום הנדל"ן, כאשר אחד היישומים המשמעותיים ביותר שלו, הרלוונטיים לענף זה, הוא הבית החכם. בית חכם משתמש במכשירים חכמים ובתוכנת ניהול כדי לבצע אוטומציה ואופטימיזציה של פונקציות שונות, כולל תאורה, טמפרטורה, אבטחה ובידור, והוא מציע אינספור יתרונות לבעלי דירות ולחברות ניהול.

גם חברות ניהול מאמצות את היתרונות החכמים

בתים חכמים הפכו פופולריים יותר ויותר לאחר שמספר לא מבוטל של חברות ניהול נכסים החליטו לאמץ את היתרונות החכמים שמציעים, לצד שלל טכנולוגיות חכמות נוספות אשר תורמות המון לחברה, למבנה ולדיירים.

נוחות גבוהה יותר

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר הנובעים מעליית הבתים חכמים הוא הגברת הנוחות. הבית החכם מאפשר לשלוט בטמפרטורה, בתאורה ובמערכות אחרות באופן אוטומטי, מה שמבטיח נוחות מקסימלית והתאמה אישית. הטכנולוגיה החכמה משמשת לא רק בתים פרטיים, כי אם מבנים שלמים אשר מעוניינים להתבסס על עקרונות ירוקים ומתחשבים בסביבה יותר.

יעילות אנרגטית

יתרון נוסף של בתים חכמים בא לידי ביטוי ביעילות אנרגטית גבוהה יותר. טכנולוגיית הבית החכם מאפשרת לנטר את צריכת האנרגיה ולמטב מערכות כדי להפחית את צריכת האנרגיה. לדוגמה, מערכות תאורה חכמות יכולות לכבות אורות בחללים שאינם מאוכלסים, ומערכות חכמות אחרות יכולות להתאים את הטמפרטורה של החלל בהתאם לצרכים ספציפיים.

אבטחה מוגברת

בתים חכמים מציעים גם רמת אבטחה מוגברת. ניתן להשתמש במכשירים כגון מצלמות אבטחה, מנעולים חכמים וחיישני תנועה, מערכות תקשורת מתקדמות, כניסת מורשים לבניין ועוד, כדי להתריע על כל פעילות חשודה ולשמור על אבטחה ובטיחות הנכסים בבית המשותף. בנוסף, מנעולים חכמים אשר ניתן לפתוח באמצעות קוד או סורק, מאפשרים לבעלי בתים להחליט למי לתת גישה לבתיהם.

הפחתה בעלויות התחזוקה

השימוש בטכנולוגיה חכמה גם יכול להפחית את עלויות התחזוקה. ניתן להשתמש במערכות מתקדמות כדי לנטר את הביצועים של מערכות שונות בבניין, כך שהמערכות יתריעו בפני חברות ניהול נכסים או בעלי בתים על כל תקלה שעולה, לפני שהיא תהפוך לבעיה משמעותית. גישה פרואקטיבית זו של תחזוקה יכולה לחסוך כסף בטווח הארוך על ידי מניעת תיקונים יקרים.

כיצד תכנה לניהול וועד בית משתלבת בתמונה?

כדי להשתמש בטכנולוגיה חכמה, חברות ניהול נכסים וועדי בתים משתמשים בתוכנת ניהול מבנים כדי לנטר ולשלוט במערכות השונות ולקבל תמונת מצב רחבה יותר. תוכנה לניהול מבנים מאפשרת לחברות ניהול נכסים לנהל ולייעל מערכות שונות בבית המשותף גם מרחוק, מה שמהווה יתרון עוד יותר גדול, ולקבל תמונת מצב של המבנה, גם כאשר לא נמצאים במשרד.

בשורה התחתונה, טכנולוגיית הבית החכם יחד עם תוכנה לניהול וועד בית ובניינים מאפשרת ליצור בתים נוחים ויעילים יותר עבור הדיירים. והיא מחוללת מהפכה באופן שבו כולנו חיים ומתנהלים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פורטל בתים

המאמר נכתב ע"י פורטל בתים, המרכז מאמרים ואנשי מקצוע בתחום ניהול בתים משותפים



 


מאמרים נוספים מאת פורטל בתים
 
עליית הבתים החכמים: כיצד חברות ניהול נכסים מאמצות את האינטרנט של הדברים כדי ליצור בתים נוחים ויעילים יות
במהלך השנים האחרונות, האינטרנט של הדברים (IoT) שינה את המפה מקצה לקצה, והשפיע רבות על תחום הנדל"ן, כאשר אחד היישומים המשמעותיים ביותר שלו, הרלוונטיים לענף זה, הוא הבית החכם. בית חכם משתמש במכשירים חכמים ובתוכנת ניהול כדי לבצע אוטומציה ואופטימיזציה של פונקציות שונות, כולל תאורה, טמפרטורה, אבטחה ובידור, והוא מציע אינספור יתרונות לבעלי דירות ולחברות ניהול.

ההשפעה של משבר הקורונה על תחום ניהול ואחזקת מבנים
בתקופת הקורונה, היתרון של חברת ניהול ואחזקת מבנים רק הפך לבולט יותר, וחברות ניהול הניצבות מול אתגרים חדשים, נדרשו לעבור בעל כורחן לשלב הבא, ולעדכן את סל המוצרים שלהן בהתאם למציאות המשתנה.

כיצד להבטיח שבעלי חיים לא רצויים ישמרו מרחק מהבית המשותף?
בעת החיפוש אחר חום, מזון, מחסה ותנאים נוחים, בעלי חיים ומזיקים יכולים למצוא את דרכם לבניין שלכם, ללא כל קשר לעונת השנה. כדי שתוכלו להימנע מכל ההשלכות הכרוכות בביקור התמים, עליכם לנקוט באמצעי המניעה הנחוצים

השיטות היעילות ביותר לגביית ועד בית
השימוש בשיטה יעילה לגביית וועד בית תקל על העבודה שלכם בצורה משמעותית. למרבה המזל, כיום יש שפע של פתרונות המאפשרים לכם לגבות בקלות את דמי ועד הבית מהדיירים, אחת מהן היא תכנה לניהול בניינים.

אתגרי התחזוקה של מבנים גבוהים בת"א
קצב הבנייה של בניינים גבוהים בישראל הולך וגובר ומדי שנה קמים מבני מגורים חדשים. מנגד, אין בישראל קו מובנה ומספק של חקיקה העוסקת באחזקת מבנים, מה שמוביל לתחזוקה לא ראויה והזנחה של מבנים רבים לאורך השנים.

שכרתם חברת ניהול? אלו 3 דברים שהיא צריכה לעשות לפני הכל
30/11/20 | נדל"ן
בין אם שכרתם חברת ניהול בתים משותפים בת"א ובין אם חברת אחזקת בתים ברמת השרון, הדרישות לניהול יעיל של המבנה טבעיות ומשותפות לכולם. החל ממתן שירות מעולה ועד לשמירה על המבנה כולו במצב אופטימלי, אחריותה של חברת הניהול גדולה ומגוונת, ודורשת כישורים רבים. היכולת לגשת לעבודה כבר מהרגע הראשון, היא זו שמעידה על כך שמדובר בחברת אחזקת בתים משותפים מקצועית. לכן אם רק לפני רגע ממש שכרתם חברת ניהול מקצועית, הנה 3 דברים שעליה לעשות כבר בימי העבודה הראשונים.

ניהול בתים משותפים: איך לבחור חברת ניהול בתים
תחום ניהול בתים עבר בשנים האחרונות שינויים משמעותיים ביותר. מה שהיה בעבר בתור מהלך קבוע שנעשה באמצעות דיירים שבחרו בועד בית פנימי לכל אורך השנה. כזה שהורכב בדרך כלל מדייר אחד או משפחה אחת, הפך להיות מהלך נפוץ של העדפת התקשרות עם חברו המתמחות בתחום ניהול במאמר זה נבחן את השלבים בבחירת חברת ניהול בתים

אלו שירותים מספקת חברת ניהול ואחזקת מבנים
חברת ניהול ואחזקת בתים היא כיום חזיון נפוץ בבנייני מגורים רבים בישראל. בכל רחבי הארץ מרבית הבניינים החדשים מנהלים את ענייני הבניין שלא באמצעות ועד בית פנימי אלא אך ורק באמצעות חברת ניהול חיצונית. מהם השירותים שמציעות חברות ניהול ואחזקת מבנים? מה היתרון הגדול בניהול מבנים חיצוני?

פתרונות חימום אפשריים להפקת אירועים בחורף
איך מפיקים אירועים בטבע בחורף? איך ניתן לספק תנאי נוחות, מיגון מגשם רוחות וקור ועדיין ליצור אווירה של אירוע בטבע? כל הפרטים על הפקת אירועים בטבע בחורף כאן.

ניקוי שמנים וקרקע מזוהמת
28/04/13 | תעשייה
בשנים האחרונות גדלה מאוד המודעות בקרב מפעלי תעשיה, חברות ציבוריות, ונותני שירותים שונים בתחום המסחר לנושאים הקשורים לשמירה והגנה על סביבת הייצור והשירות שלהם. הגורמים לכך הם בין השאר ריבוי התוצרת התעשייתית שיש בה חומרים מכילי דלק סולר ושמן או כאלה העלולים לזהם את הקרקע. לכן ניקוי שמנים וקרקע הוא הכרח בלתי נמנע כיום מבחינתם של עסקים רבים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI