דף הבית הודעות לעיתונות אינטרנט ומחשבים מחקר של F5 חושף את דרגת הבשלות הדיגיטלית של ארגונים ביחס לקצב השינוי
מחקר של F5 חושף את דרגת הבשלות הדיגיטלית של ארגונים ביחס לקצב השינוי
איריס וינשטיין 24/08/23 |  צפיות: 897

הניתוח מודד היכולת של ארגונים למנף את היתרונות שלהם כשהם מתמקדים בטכנולוגיות פורצות דרך. 69% מהארגונים קיבלו ציונים גבוהים בחלק נכבד מתוך שש יכולות טכניות שנמדדו או בכולן

מדד הבשלות הדיגיטלית, Digital Maturity Index1, הראשון של F5, כולל 300 תגובות מדוח State of Application Strategy Report לשנת 2023, שהוערכו על פי סט של שש יכולות טכניות2. תשתית, העברת אפליקציות, נתונים, הנדסת אמינות אתרים (SRE), נראות ואוטומציה, ואבטחה.

מנתוני המחקר עולה כי רוב הארגונים (69%) זוכים לציונים גבוהים בחלק נכבד מהיכולות הטכניות שנמדדו או בכולן. ארגונים שאימצו ושילבו טכנולוגיה דיגיטלית בליבה העסקית סווגו על ידי הדוח כ"מובילים" (4% מכלל הארגונים שנבדקו). ארגונים אלו מינפו נתונים ואנליטיקה לקבלת החלטות, ספקו שירותים דיגיטליים ורתמו טכנולוגיות מתפתחות כדי להיכנס לשווקים חדשים ולהשיג יתרון תחרותי. רוב הארגונים (כ-65%)קיבלו ציון גבוה בחלק נכבד מהיכולות הטכניות שהוערכו, והוגדרו כ"מתנסים". והנותרים (כ-31%) הם ארגונים ה"מאחרים" באימוץ טכנולוגיה בששת המדדים.

אסף סהר, מהנדס פתרונות ב-F5 אמר כי: "הניתוח מראה באופן וודאי כי קיימת עדיין דרך ארוכה למימוש טרנספורמציה דיגיטלית בארגונים, במגזרים מסוימים יותר מאחרים. גם ארגונים בישראל נמצאים בשלבים שונים של בשלות בתחום, אך ברור לכולם כי התהליך קריטי לקידום חדשנות, שירותים מתקדמים ולהפקת הכנסות".

"בתקופה שבה קיימת התמקדות בכוחן של טכנולוגיות פורצות דרך, הניתוח מודד את היכולת של ארגונים למנף את היתרונות שלהם", אמרה לורי מקוויטי, מהנדסת בכירה ב-F5. " המחקר מדגיש את המורכבות של השינוי ואת הרוחב והעומק העצום של היכולות הטכניות הנדרשות כדי להצליח. גם לאחר מסעות ארוכים של טרנספורמציה דיגיטלית, נותרה עבודה רבה עבור ארגונים רבים".

אוטומציה וענן ציבורי מספרים סיפור

עקומת האימוץ של טכנולוגיות מפתח מציירת תמונה ברורה לגבי ההבדל בין הארגונים המובילים דיגיטלית לבין המאחרים. בעוד ש-100% מהמובילים תיארו את הארגונים שלהם כאוטומטיים, רק 30% מהארגונים המתנסים ו-6% מהמאחרים ציינו זאת.

כשמדובר בשימוש בבינה מלאכותית ולמידת מכונה (ML), נרשמה התכנסות בין המובילים טכנולוגית לבין המתנסים: בשני המקרים 35% אמרו שהם משתמשים או מתכננים להשתמש בטכנולוגיות אלו באבטחת מידע ו-29% מכל אחד מהם בתחום בו עוסק הארגון. מאחרים בלטו בכך, למרות ש-27% מהם עשו זאת בתפעול ואבטחת מידע.

ענן ציבורי הוא אינדיקטור מרכזי נוסף לבשלות דיגיטלית. בעוד שלפחות חמישית מהארגונים בכל הקטגוריות משתמשים בו בהמשכיות עסקית ופיתוח, הייתה קבוצה בולטת של ארגונים מקטגורית המאחרים (39%) שלא השתמשו בו. הגישה לנושא אבטחת המידע מעידה גם היא על בשלות: בעוד שהרוב המכריע של הארגונים המובילים דיגיטלית משתמש בפלטפורמה לאבטחת הארגון שלהם (91%), התשתית (82%) והיישומים/APIs (74%), המספרים הללו נמוכים בקרב הארגונים המתנסים – 13% מהם אינם משתמשים כלל.

גם ארגונים מתקדמים דיגיטלית מתמודדים עם אתגרים

המחקר של F5 מצא שגם הארגונים המתקדמים ביותר דיגיטלית עדיין מתמודדים עם אתגרים בתחומים מסוימים, במיוחד כשמדובר בהפקת תובנות פרקטיות מנתונים. 75% מהארגונים המובילים באימוץ טכנולוגיה דיגיטלית ציינו חוסר נראות בכל הנוגע להשגת תובנות. עבור הרוב – המתנסים בטכנולוגיה - הבעיה הגדולה ביותר הייתה חוסר נראות.

"טרנספורמציה דיגיטלית היא מרתון ולא ספרינט, והמחקר שלנו אומר יותר על היקף האתגר מאשר על היכולת של חברות להצליח או להיכשל", אמרה מקוויטי. "אפילו אלה המסווגים כארגונים המאחרים באימוץ הטכנולוגיות מראים סימני בגרות בתחום אחד או שניים: מה שחסר להם הוא עקביות באימוץ טכנולוגיות ושילוב גישות דיגיטליות בין הארגון, התשתיות והאפליקציות".

"חשוב לציין שתעשיות מסוימות צפויות לנוע לאט יותר מאחרות בשל אופי הרגולציה, בעיקר שירותים פיננסיים ושירותי בריאות. זה לא מרוץ וכל ארגון חייב למצוא את הדרך שלו לשינוי, בקצב שלו", הוסיפה מקוויטי. "באותה מידה, אין ספק לגבי חשיבות התהליך. בשלות דיגיטלית נמצאת בהתאמה חזקה לפרודוקטיביות, שביעות רצון של לקוחות, ייצור הכנסות וחוסן. העתיד של כל תעשייה תלוי בטרנספורמציה דיגיטלית. המחקר מראה שהגישה נדרשת להיות מקיפה אם ארגון רוצה לנצל ולממש את ההזדמנויות שמביאות טכנולוגיות פורצות דרך".


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
חברת F5 ממנה את ארז הסה ל- Sales Specialist באירופה המזרח התיכון ואפריקה
חברת F5 ממנה את ארז הסה ל- Sales Specialist EMEA. במסגרת תפקידו יהיה הסה אחראי על מכירת פתרון ה-Distributed Cloud, פתרון הSAAS - והסקיוריטי של F5 , בשיתוף עם אנשי מכירות ושותפים עסקיים של F5 ברוב מדינות EMEA על מנת לאתר, למצב ולמקד את פתרון הענן של F5 ללקוחות חדשים וקיימים של החברה.

חברת Snyk , המובילה העולמית לאבטחת פלטפורמות פיתוח, חתמה על הסכם שותפות עם COMMITלשוק הישראלי
חברת Snyk , המובילה העולמית לאבטחת פלטפורמות פיתוח , חתמה על הסכם שותפות עם COMMIT. הסכם זה יאפשר ללקוחות COMMIT להנות מפלטפורמת אבטחה המיועדת למפתחים וישמש גם את הפעילות הענפה, של זרוע הפיתוח במיקור חוץ, שלה.

שלמה יונה מונה למנהל החטיבה העסקית של F5 בישראל ויוון
שלמה יונה (51), מונה למנהל החטיבה העסקית של F5 בישראל ויוון. במסגרת תפקידו יוביל יונה את קבוצת המכירות ללקוחות אנטרפרייז ולארגונים מובילים בעולמות הטלקו, ההייטק והבריאות. בין היתר, ינהל יונה את צוותי המכירות בענפים אלו ויפעל להעמקת פתרונות החברה ולפיתוח שווקים חדשים, כמו גם לקידום פתרונות טכנולוגיים חדשים באזור.

אביב ששוני מונה למנהל החטיבה הביטחונית והציבורית של F5 בישראל וקפריסין
אביב ששוני (49, נ+4), מונה למנהל החטיבה הביטחונית והציבורית של F5 בישראל וקפריסין. במסגרת תפקידו ששוני יפעל להעמקת הפעילות והגדלת המכירות באזור. בנוסף, ששוני יהיה מנוי על גיבוש תכנית אסטרטגית להרחבת פעילות החברה ומערך המכירות בקפריסין ויישומה, תוך יצירת ערוצי שיווק חדשים והעמקת ערוצים קיימים, וקידום יוזמות לפיתוח שותפים מקומיים.

חברת F5 מספקת טכנולוגיה לצמצום עלויות ושיפור ביצועים באמצעות תמיכה בפרויקט טלמטריה בקוד פתוח
חברת F5 (NASDAQ: FFIV) מכריזה על המשך תמיכתה ב-OpenTelemetry של Cloud Native Computing Foundation - מסגרת קוד פתוח, המספקת כלים סטנדרטיים להפקה וייצוא של נתוני טלמטריה, המסייעים לנתח טוב יותר ביצועים ופעילות של פתרונות טכנולוגיים בסביבת מערכות המידע.

מחקר גלובלי של F5 Labs: חמישית מבקשות האימות הן זדוניות
מחקר חדש של F5 Labs חושף כי זהויות דיגיטליות הפכו לשדה קרב בזירת הסייבר, כאשר חמישית מבקשות האימות מגיעות ממערכות אוטומטיות זדוניות. דוח 2023 Identity Threat Report: The Unpatchablesניתח 320 מיליארד טרנזקציות של נתונים, המתרחשות במערכות של 159 ארגונים בין מרץ 2022 לאפריל 2023. כאשר ההתקפות אינן מיורטות, שיעור האוטומציה הממוצע, המהווה אינדיקטור להתקפות credential stuffing, עמד על 19.4%. שיעור זה ירד ביותר משני שליש, ל-6%, כאשר יורטה הפעילות הזדונית באופן יזום.

קבוצת אמן תשווק ותטמיע את פתרונות ה-ERP הענניים של Infor בישראל
קבוצת אמן חתמה על הסכם שיתוף פעולה לשיווק והטמעה של פתרונות ה-ERP הענניים של חברת Infor לארגוני תעשייה. במסגרת השותפות, קבוצת אמן תהיה אמונה על פעילות פתרונות Infor CloudSuite בישראל ותספק שירותים מקצה לקצה לארגוני תעשייה, החל משלב המכירה, דרך ביצוע פרויקטי הטמעה וכלה במתן תמיכה ושירות שוטף. ההסכם בין החברות קובע עוד כי חברת Infor תבצע לוקליזציה של הפתרונות לשפה העברית, לרגולציה ולחוקי המיסוי הישראליים.

חברת F5 משיקה מטה חדשני בישראל למחקר ופיתוח, לפעילות העסקית ולאקדמיה הטכנולוגית
חברת F5 משיקה מטה חדשני בישראל למחקר ופיתוח, לפעילות העסקית ולאקדמיה הטכנולוגית. המטה, הממוקם במגדל One Tower רוגובין אקרו במוקד העסקים השוקק של רמת גן, מתפרס על פני שלוש קומות בהיקף של 4,500 מ"ר. פרויקט הקמת המטה בוצע על ידי סתר אדריכלים.

מחקר של F5 חושף את דרגת הבשלות הדיגיטלית של ארגונים ביחס לקצב השינוי
מדד הבשלות הדיגיטלית, Digital Maturity Index1, הראשון של F5, כולל 300 תגובות מדוח State of Application Strategy Report לשנת 2023, שהוערכו על פי סט של שש יכולות טכניות2. תשתית, העברת אפליקציות, נתונים, הנדסת אמינות אתרים (SRE), נראות ואוטומציה, ואבטחה.

גילת טלקום משיקה פלטפורמת שירותים חדשה לספקי אינטרנט המבוססת על פתרונות F5
גילת טלקום משיקה פלטפורמת שירותים חדשה לספקי האינטרנט הישראליים, המבוססת על הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים של חברת F5. הפלטפורמה מאפשרת לספקי השירות להציע למשתמשים חבילות מוזלות, מהירות וביצועים גבוהים יותר. היקף פרויקט הטמעת פתרונות F5 בפלטפורמה של גילת מוערך במעל מיליון שקלים. הפלטפורמה סופקה בימים אלו למספר ספקי שירות גדולים ומובילים בישראל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI