דף הבית הודעות לעיתונות אינטרנט ומחשבים מחקר גלובלי של F5 Labs: חמישית מבקשות האימות הן זדוניות
מחקר גלובלי של F5 Labs: חמישית מבקשות האימות הן זדוניות
איריס וינשטיין 27/11/23 |  צפיות: 734

19.4% מבקשות האימות מונעות על ידי התקפות credential stuffing

יירוט ההתקפות מצמצם את שכיחותן ביותר משני שלישים אך מגביר את תחכום ההתקפות הבאות

75% מהאישורים הגנובים מגיעים ממקורות לא ידועים

מחקר חדש של F5 Labs חושף כי זהויות דיגיטליות הפכו לשדה קרב בזירת הסייבר, כאשר חמישית מבקשות האימות מגיעות ממערכות אוטומטיות זדוניות.

דוח 2023 Identity Threat Report: The Unpatchablesניתח 320 מיליארד טרנזקציות של נתונים, המתרחשות במערכות של 159 ארגונים בין מרץ 2022 לאפריל 2023.

כאשר ההתקפות אינן מיורטות, שיעור האוטומציה הממוצע, המהווה אינדיקטור להתקפות credential stuffing, עמד על 19.4%. שיעור זה ירד ביותר משני שליש, ל-6%, כאשר יורטה הפעילות הזדונית באופן יזום.

במהלך התקפות credential stuffing, שחקנים זדוניים מנצלים שמות משתמש וסיסמאות גנובים ממערכת אחת כדי לפרוץ לאחרות, לרוב תוך שימוש בכלים אוטומטיים, המאפשרים להם למקסם את מספר הניסיונות.

"זהויות דיגיטליות נמצאות בראש סדר העדיפות של התוקפים, והאיום הולך וגדל ככל שעולה השכיחות של זהויות לא אנושיות", אמר סנדר וינברג, מומחה לחקר איומים במעבדות F5. "המחקר שלנו משקף את המידה שבה זהויות דיגיטליות מותקפות, ואת החשיבות של יירוט יעיל שלהן. השימוש באוטומציה זדונית ירד מיד לרמה נמוכה יותר כאשר מותקנות הגנות, שכן תוקפים נוטים לוותר ולחפש אחר מטרות קלות יותר".

יירוט ההתקפות: לפני ואחרי

המחקר מצביע על כך כי יירוט התקפות credential stuffingמשנה את התנהגות התוקפים וגורם לצמצום השימוש באוטומציה זדונית. ללא יירוט, חלו התקפות רבות יותר נגד ממשקי API של אפליקציות מובייל לעומת ממשקי API של מערכותweb . אם התבצע יירוט, הצטמצם מספר המתקפות נגד ממשקי API של אפליקציות מובייל, אך כתוצאה מכך חלו יותר התקפות דרך ממשקי API של מערכות web.

ליירוט הייתה השפעה גם על תחכום ההתקפות. מול נקודות קצה לא מוגנות, 64.5% מהפעילויות הזדוניות כללו התקפות שסווגו כ"בסיסיות", כלומר לא היה בהן ניסיון לחקות התנהגות אנושית או לנטרל את הגנת הבוט. שיעור התקפות אלו ירד באופן משמעותי ל-44% לאחר שהוקמו הגנות.

לעומת זאת, התקפות 'ביניים', שעושות מאמצים מסוימים לשבש פתרונות אנטי-בוט, הפכו נפוצות הרבה יותר עם היירוטים ועלו מ-12% ל-27% לאחר פריסת פתרונות ההגנה. התקפות מתקדמות, המשתמשות בכלים שיכולים לחקות גלישה של משתמש אנושי (כולל תנועת עכבר, הקשות וממדי מסך), עלו מ-20% ל-23%.

"תוקפים רבים פשוט ממשיכים קדימה, גם כשההגנות מיושמות", אומר סורין בויאנגיו, Solution Architect לדרום אירופה ב-F5. "התוקפים שממשיכים לטרגט מטרות בעלות יכולות יירוט, הם נחושים ומתוחכמים יותר, והם רותמים כלים המאפשרים להם לחקות התנהגות אנושית ועובדים קשה יותר כדי להסתיר את פעילותם. מתקפה אחת חיקתה 513,000 אינטראקציות משתמש ייחודיות על פני 516,000 בקשות – כלומר התבצע מיחזור של תכונות ניתנות לזיהוי בפחות מ-1% מהמקרים. בהתקפות המתוחכמות ביותר, לעיתים נדרשת בדיקה ידנית כדי לזהות התנהגות זדונית וליצור חתימה חדשה".

האתגרים מתגברים

F5 Labs בחנה גם את שרשרת האספקה של זהויות דיגיטליות שנפגעו ונראה שלארגונים יש הרבה פחות נראות מכפי שהם סבורים. עד 75% מהזהויות הדיגיטליות  שהיו בשימוש במהלך ההתקפות לא היו ידועות ככאלו שנגנבו.

יתרה מכך, ארגונים נדרשים להגיב לאיומים המתוכננים להתגבר על מערכות הגנה. לדוגמה, ארגונים עשויים לעקוב אחר התקפות credential stuffing על ידי חיפוש אחר שיעור הצלחה נמוך במיוחד של בקשות אימות. המחקר מצא שתוקפים הסתגלו לכך עם חשבונות 'קנריים' (canary). לאלו ניתן לגשת באופן רציף כדי להגביר באופן מלאכותי את שיעור ההצלחה הכולל. באחד המקרים, התקפת credential stuffing נכנסה לאותו חשבון קנרי 37 מיליון פעמים באותו שבוע למטרה זו.

בגזרת התקפות הפישינג, החוקרים מצאו עדויות ברורות כי התוקפים מגבירים את המאמצים לעקיפת פתרונות הגנה. יש לציין שהשימוש המוגבר באימות רב-גורמי הביא לעליה בהתקפות פישינג פרוקסי הפוך (reverse proxy), במהלכן תוקפים מקימים דפי כניסה מזויפים המעודדים משתמשים להזין בהם את האישורים שלהם.

בנוסף, תוקפים עושים יותר ויותר שימוש ביכולות התחמקות כמו AntiRed. זהו כלי Javascript שנועד להתגבר על ניתוח פישינג מבוסס דפדפן, כגוןGoogle Safe Browsing(המספק למשתמש הודעת דגל אדום כאשר הוא נתקל באתר לא בטוח).

איומים חדשים באופק

מעבדות F5 Labs חושפות תחזית לדור חדש של איומים. לדוגמה, באוגוסט 2022 נצפתה מודעה ברשת האפלה שמקדמת מערכת פישינג קולית, שתשתמש בבינה מלאכותית כדי להפוך שיחות פישינג לאוטומטיות. התחכום הגובר והירידה בעלויות של בינה מלאכותית מאפשרים להתקפות כאלה להפוך לנפוצות ויעילות יותר.

"במבט קדימה, ארגונים צריכים להשתמש בפתרון אנטי-בוט כדי לצמצם אוטומציה זדונית כמו credential stuffing. אפילו פתרונות אנטי-בוט פשוטים יכולים לצמצם את עיקר ההתקפות הלא מתוחכמת", הוסיף וינברג. "ניתן לחזק אף יותר את ההגנה באמצעות שימוש בפתרונות MFA מבוססי קריפטוגרפיה, כגון אלה המבוססים על פרוקוטולי WebAUthn או FIDO2. בסופו של דבר, אין פתרון אחד למלחמה בהתקפות מבוססות זהות. על ארגונים לנטר ולזהות התקפות, לכמת את שיעור השגיאות של גילוין ולהתאים את עצמם לשינויים. ככל שנלמד יותר על ההתקפות הללו והאופי המשתנה שלהן, נוכל לנהל טוב יותר את הסיכון הכרוך בחולשות האבטחה הנמצאות בכל מערכת אליה משתמשים ניגשים עם אימות זהות".


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
חברת F5 ממנה את ארז הסה ל- Sales Specialist באירופה המזרח התיכון ואפריקה
חברת F5 ממנה את ארז הסה ל- Sales Specialist EMEA. במסגרת תפקידו יהיה הסה אחראי על מכירת פתרון ה-Distributed Cloud, פתרון הSAAS - והסקיוריטי של F5 , בשיתוף עם אנשי מכירות ושותפים עסקיים של F5 ברוב מדינות EMEA על מנת לאתר, למצב ולמקד את פתרון הענן של F5 ללקוחות חדשים וקיימים של החברה.

חברת Snyk , המובילה העולמית לאבטחת פלטפורמות פיתוח, חתמה על הסכם שותפות עם COMMITלשוק הישראלי
חברת Snyk , המובילה העולמית לאבטחת פלטפורמות פיתוח , חתמה על הסכם שותפות עם COMMIT. הסכם זה יאפשר ללקוחות COMMIT להנות מפלטפורמת אבטחה המיועדת למפתחים וישמש גם את הפעילות הענפה, של זרוע הפיתוח במיקור חוץ, שלה.

שלמה יונה מונה למנהל החטיבה העסקית של F5 בישראל ויוון
שלמה יונה (51), מונה למנהל החטיבה העסקית של F5 בישראל ויוון. במסגרת תפקידו יוביל יונה את קבוצת המכירות ללקוחות אנטרפרייז ולארגונים מובילים בעולמות הטלקו, ההייטק והבריאות. בין היתר, ינהל יונה את צוותי המכירות בענפים אלו ויפעל להעמקת פתרונות החברה ולפיתוח שווקים חדשים, כמו גם לקידום פתרונות טכנולוגיים חדשים באזור.

אביב ששוני מונה למנהל החטיבה הביטחונית והציבורית של F5 בישראל וקפריסין
אביב ששוני (49, נ+4), מונה למנהל החטיבה הביטחונית והציבורית של F5 בישראל וקפריסין. במסגרת תפקידו ששוני יפעל להעמקת הפעילות והגדלת המכירות באזור. בנוסף, ששוני יהיה מנוי על גיבוש תכנית אסטרטגית להרחבת פעילות החברה ומערך המכירות בקפריסין ויישומה, תוך יצירת ערוצי שיווק חדשים והעמקת ערוצים קיימים, וקידום יוזמות לפיתוח שותפים מקומיים.

חברת F5 מספקת טכנולוגיה לצמצום עלויות ושיפור ביצועים באמצעות תמיכה בפרויקט טלמטריה בקוד פתוח
חברת F5 (NASDAQ: FFIV) מכריזה על המשך תמיכתה ב-OpenTelemetry של Cloud Native Computing Foundation - מסגרת קוד פתוח, המספקת כלים סטנדרטיים להפקה וייצוא של נתוני טלמטריה, המסייעים לנתח טוב יותר ביצועים ופעילות של פתרונות טכנולוגיים בסביבת מערכות המידע.

מחקר גלובלי של F5 Labs: חמישית מבקשות האימות הן זדוניות
מחקר חדש של F5 Labs חושף כי זהויות דיגיטליות הפכו לשדה קרב בזירת הסייבר, כאשר חמישית מבקשות האימות מגיעות ממערכות אוטומטיות זדוניות. דוח 2023 Identity Threat Report: The Unpatchablesניתח 320 מיליארד טרנזקציות של נתונים, המתרחשות במערכות של 159 ארגונים בין מרץ 2022 לאפריל 2023. כאשר ההתקפות אינן מיורטות, שיעור האוטומציה הממוצע, המהווה אינדיקטור להתקפות credential stuffing, עמד על 19.4%. שיעור זה ירד ביותר משני שליש, ל-6%, כאשר יורטה הפעילות הזדונית באופן יזום.

קבוצת אמן תשווק ותטמיע את פתרונות ה-ERP הענניים של Infor בישראל
קבוצת אמן חתמה על הסכם שיתוף פעולה לשיווק והטמעה של פתרונות ה-ERP הענניים של חברת Infor לארגוני תעשייה. במסגרת השותפות, קבוצת אמן תהיה אמונה על פעילות פתרונות Infor CloudSuite בישראל ותספק שירותים מקצה לקצה לארגוני תעשייה, החל משלב המכירה, דרך ביצוע פרויקטי הטמעה וכלה במתן תמיכה ושירות שוטף. ההסכם בין החברות קובע עוד כי חברת Infor תבצע לוקליזציה של הפתרונות לשפה העברית, לרגולציה ולחוקי המיסוי הישראליים.

חברת F5 משיקה מטה חדשני בישראל למחקר ופיתוח, לפעילות העסקית ולאקדמיה הטכנולוגית
חברת F5 משיקה מטה חדשני בישראל למחקר ופיתוח, לפעילות העסקית ולאקדמיה הטכנולוגית. המטה, הממוקם במגדל One Tower רוגובין אקרו במוקד העסקים השוקק של רמת גן, מתפרס על פני שלוש קומות בהיקף של 4,500 מ"ר. פרויקט הקמת המטה בוצע על ידי סתר אדריכלים.

מחקר של F5 חושף את דרגת הבשלות הדיגיטלית של ארגונים ביחס לקצב השינוי
מדד הבשלות הדיגיטלית, Digital Maturity Index1, הראשון של F5, כולל 300 תגובות מדוח State of Application Strategy Report לשנת 2023, שהוערכו על פי סט של שש יכולות טכניות2. תשתית, העברת אפליקציות, נתונים, הנדסת אמינות אתרים (SRE), נראות ואוטומציה, ואבטחה.

גילת טלקום משיקה פלטפורמת שירותים חדשה לספקי אינטרנט המבוססת על פתרונות F5
גילת טלקום משיקה פלטפורמת שירותים חדשה לספקי האינטרנט הישראליים, המבוססת על הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים של חברת F5. הפלטפורמה מאפשרת לספקי השירות להציע למשתמשים חבילות מוזלות, מהירות וביצועים גבוהים יותר. היקף פרויקט הטמעת פתרונות F5 בפלטפורמה של גילת מוערך במעל מיליון שקלים. הפלטפורמה סופקה בימים אלו למספר ספקי שירות גדולים ומובילים בישראל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI