דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה עזרה והתנדבות סיוע בבעיות ילדים שונות
סיוע בבעיות ילדים שונות
המגן 31/03/10 |  צפיות: 5142

ילדים עשויים להיקלע לבעיות שונות. המגן, מרכז סיוע לילדים ונוער במצוקה, מיועד להעניק להורים ולילדים מענה מקצועי במגוון בעיות ילדים שונות. המרכז מעניק כלים להורים להתמודדות עם משברים שונים בהם נמצא ילדם ומציע עזרה מקצועית הכוללת גורמי טיפול רבים, בהם גם פסיכולוג ילדים. אחת הבעיות עימן עשויים ילדים להתמודד היא אלימות.

תוקפנות יכולה להיות פיזית ולהתבטא כלפי אנשים אחרים בפגיעה. כמו כן יכולה התוקפנות להיות מילולית ולהתבטא בצעקות וקללות. בנוסף יכולה התוקפנות להיות כלפי חפצים ולהתבטא בשבירת חפצים ורכוש. אלימות ילדים בגיל הרך יכולה לבוא לידי ביטוי בתוקפנות כלפי ילדים אחרים או כלפי מבוגרים בגן, כלפי חפצים ורכוש אשר שייכים לגן או בהתנהגות אשר מסכנת את הילד ואת האחרים מסביבו.

הסיבות בעקבותיהן ילדים מגלים סימני תוקפנות הן שונות ובהן קשיי הסתגלות או מצב לחץ ומשבר במשפחה. ילד אשר נמצא בצד הנפגע כתוצאה מאלימות, עשוי להפוך למסתגר ולהיות מנודה חברתית. כמו כן ילד הנפגע מאלימות עשוי להגיב באלימות גם בבית, לסרב ללכת לגן או לבית הספר, לסבול מסיוטים וכן להביע אי רצון להשתתף בפעילויות חברתיות שונות.

במקרה בו קיים חשד כי הילד נמצא במצב של מצוקה עקב אלימות ילדים, ניתן לפנות אל המגן. פנייה אל המרכז תוכל לסייע להורים להתייעצות ולקבלת מענה מקצועי בנוגע למצוקה בה נמצא ילדם.

המגן, מרכז סיוע לילדים ולנוער במצוקה, הוקם במטרה להעניק מענה מקצועי להורים וילדים בהתמודדות עם בעיות ילדים שונות. במרכז מוקד לקבלת פניות הפועל 24 שעות ביממה, מרכז ייעוץ והכוונה המיועד לסייע לילד ולבנות עבורו תוכנית טיפולית מתאימה, גורמי טיפול מקצועיים מתחומים שונים כמו פסיכולוג ילדים, וכן מרכז לניטור מידע אשר כולל שירותי חוקר פרטי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 המגן


 


מאמרים נוספים מאת המגן
 
סיוע במצב של אלימות ילדים או בני נוער
תוקפנות באה לידי ביטוי בצורות שונות וביכולתה להתבטא באופן פיזי, באופן מילולי וכן כלפי חפצים. אלימות ילדים בגיל הרך יכולה להתבטא כלפי ילדים אחרים, כלפי מבוגרים בגן של הילד וכלפי חפצים השייכים לגן. בנוסף יכולה האלימות לבוא לידי ביטוי בהתנהגות שתסכן את הילד ואת האנשים שמסביבו. הסיבות בעקבותיהן מגלים ילדים סימני תוקפנות הן שונות ובהן מסגרת נוקשה, חוסר יכולת של הילד לראות ולתכנן את תוצאות מעשיו וכן איסורים על הילד.

סיוע לילדים ולבני נוער בסיכון
ילדים ובני נוער עשויים להיקלע אל בעיות שונות ומצבים עימם יתקשו להתמודד בעצמם. על מנת לקבל סיוע בבעיות שונות, ניתן לפנות אל המגן, מרכז סיוע לילדים ונוער במצוקה. המרכז הוקם על מנת להעניק להורים כלים להתמודד עם מצוקות ילדיהם וביכולתו לסייע במגוון מצבים בהם נמצאים ילדים בסיכון או בני נוער בסיכון. המרכז מציע טיפול משולב על ידי גורמי טיפול שונים, בהם פסיכולוג נוער וכן פסיכולוג ילדים.

אלימות ילדים ובני נוער
קיימים סוגים שונים של תוקפנות והם תוקפנות פיזית, מילולית או כלפי חפצים. אלימות ילדים בגיל הרך באה לידי ביטוי בדרכים שונות. אלימות ילדים בגיל הרך עשויה להתבטא כלפי ילדים אחרים, כלפי מבוגרים בגן, כלפי חפצים ורכוש השייך לגן וכן בהתנהגות בדרך המסכנת את הילד ואת הסובבים אותו. הסיבות לגילויי תוקפנות בקרב ילדים הן שונות ובהן קושי לתפקד בסביבה עם גירויים רבים, חוסר יכולת של הילד לתכנן ולראות מה יהיו תוצאות מעשיו וכן מצב לחץ ומשבר משפחתי.

סיוע לילדים ונוער בבעיות שונות
ילדים ובני נוער עשויים להיקלע למצוקות שונות. לעיתים עשויים ילדים לעמוד אל מול קושי עימו לא ידעו כיצד להתמודד לבד. המגן הוא מרכז סיוע לילדים ולנוער במצוקה, אשר מיועד להעניק להורים כלים להתמודדות עם המשבר בו נמצאים ילדיהם. המרכז מציע טיפול משולב ובו גורמי טיפול שונים בתחום הפסיכולוגי, הרגשי, החברתי ובתחום לקויות הלמידה. המרכז מיועד להעניק מענה מקצועי להורים ולילדים במגוון בעיות ומקרים שונים בהם נמצאים בני נוער במצוקה או ילדים בסיכון.

סיוע בבעיות ילדים שונות
ילדים עשויים להיקלע לבעיות שונות. המגן, מרכז סיוע לילדים ונוער במצוקה, מיועד להעניק להורים ולילדים מענה מקצועי במגוון בעיות ילדים שונות. המרכז מעניק כלים להורים להתמודדות עם משברים שונים בהם נמצא ילדם ומציע עזרה מקצועית הכוללת גורמי טיפול רבים, בהם גם פסיכולוג ילדים. אחת הבעיות עימן עשויים ילדים להתמודד היא אלימות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI