דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה עזרה והתנדבות אלימות ילדים ובני נוער
אלימות ילדים ובני נוער
המגן 29/04/10 |  צפיות: 5461

קיימים סוגים שונים של תוקפנות והם תוקפנות פיזית, מילולית או כלפי חפצים. אלימות ילדים בגיל הרך באה לידי ביטוי בדרכים שונות. אלימות ילדים בגיל הרך עשויה להתבטא כלפי ילדים אחרים, כלפי מבוגרים בגן, כלפי חפצים ורכוש השייך לגן וכן בהתנהגות בדרך המסכנת את הילד ואת הסובבים אותו. הסיבות לגילויי תוקפנות בקרב ילדים הן שונות ובהן קושי לתפקד בסביבה עם גירויים רבים, חוסר יכולת של הילד לתכנן ולראות מה יהיו תוצאות מעשיו וכן מצב לחץ ומשבר משפחתי. ילד הנפגע מאלימות עשוי להסתגר ולהגיב באלימות גם בבית. בנוסף הוא עשוי לסבול מסיוטים ולסרב ללכת לגן או לבית הספר.

מתבגרים עשויים לפנות לאלימות מסיבות שונות, לעיתים עקב מעמד נמוך מבחינה חברתית או הערכה עצמית נמוכה. לעיתים המתבגרים האלימים הם מתבגרים שסבלו מאלימות במשפחה והינם במצב כלכלי קשה. סיבות נוספות לאלימות בקרב מתבגרים עשויות להיות שימוש בסמים ואלכוהול שלעיתים קרובות מובילים לגילויי אלימות. בקרב מתבגר הנמצא בצד הנפגע מאלימות עשויים להופיע סימנים שונים כמו סירוב ללכת לבית הספר, תסמיני דיכאון וחרדה, הסתגרות וכן תגובות אלימות גם בבית.

הורים החוששים כי ילדם נמצא במצוקה, יכולים לפנות אל המגן להתייעצות. המגן הוא מרכז סיוע לילדים ונוער במצוקה והוא מעניק סיוע במגוון מצבים בהם נמצאים ילדים בסיכון או בני נוער בסיכון. במרכז גורמי טיפול שונים, בהם פסיכולוג ילדים, והוא מעניק להורים כלים להתמודד עם משברים ומצבים שונים בהם נמצאים בני נוער בסיכון או ילדים בסיכון.

המגן, מרכז סיוע לילדים ולנוער במצוקה, הוקם במטרה להעניק מענה מקצועי להורים וילדים בהתמודדות עם בעיות שונות. במרכז מוקד לקבלת פניות הפועל 24 שעות ביממה, מרכז ייעוץ והכוונה המיועד לסייע לילד ולבנות עבורו תוכנית טיפולית מתאימה, גורמי טיפול מקצועיים מתחומים שונים, בהם פסיכולוג ילדים וכן מרכז לניטור מידע אשר כולל שירותי חוקר פרטי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 המגן


 


מאמרים נוספים מאת המגן
 
סיוע במצב של אלימות ילדים או בני נוער
תוקפנות באה לידי ביטוי בצורות שונות וביכולתה להתבטא באופן פיזי, באופן מילולי וכן כלפי חפצים. אלימות ילדים בגיל הרך יכולה להתבטא כלפי ילדים אחרים, כלפי מבוגרים בגן של הילד וכלפי חפצים השייכים לגן. בנוסף יכולה האלימות לבוא לידי ביטוי בהתנהגות שתסכן את הילד ואת האנשים שמסביבו. הסיבות בעקבותיהן מגלים ילדים סימני תוקפנות הן שונות ובהן מסגרת נוקשה, חוסר יכולת של הילד לראות ולתכנן את תוצאות מעשיו וכן איסורים על הילד.

סיוע לילדים ולבני נוער בסיכון
ילדים ובני נוער עשויים להיקלע אל בעיות שונות ומצבים עימם יתקשו להתמודד בעצמם. על מנת לקבל סיוע בבעיות שונות, ניתן לפנות אל המגן, מרכז סיוע לילדים ונוער במצוקה. המרכז הוקם על מנת להעניק להורים כלים להתמודד עם מצוקות ילדיהם וביכולתו לסייע במגוון מצבים בהם נמצאים ילדים בסיכון או בני נוער בסיכון. המרכז מציע טיפול משולב על ידי גורמי טיפול שונים, בהם פסיכולוג נוער וכן פסיכולוג ילדים.

אלימות ילדים ובני נוער
קיימים סוגים שונים של תוקפנות והם תוקפנות פיזית, מילולית או כלפי חפצים. אלימות ילדים בגיל הרך באה לידי ביטוי בדרכים שונות. אלימות ילדים בגיל הרך עשויה להתבטא כלפי ילדים אחרים, כלפי מבוגרים בגן, כלפי חפצים ורכוש השייך לגן וכן בהתנהגות בדרך המסכנת את הילד ואת הסובבים אותו. הסיבות לגילויי תוקפנות בקרב ילדים הן שונות ובהן קושי לתפקד בסביבה עם גירויים רבים, חוסר יכולת של הילד לתכנן ולראות מה יהיו תוצאות מעשיו וכן מצב לחץ ומשבר משפחתי.

סיוע לילדים ונוער בבעיות שונות
ילדים ובני נוער עשויים להיקלע למצוקות שונות. לעיתים עשויים ילדים לעמוד אל מול קושי עימו לא ידעו כיצד להתמודד לבד. המגן הוא מרכז סיוע לילדים ולנוער במצוקה, אשר מיועד להעניק להורים כלים להתמודדות עם המשבר בו נמצאים ילדיהם. המרכז מציע טיפול משולב ובו גורמי טיפול שונים בתחום הפסיכולוגי, הרגשי, החברתי ובתחום לקויות הלמידה. המרכז מיועד להעניק מענה מקצועי להורים ולילדים במגוון בעיות ומקרים שונים בהם נמצאים בני נוער במצוקה או ילדים בסיכון.

סיוע בבעיות ילדים שונות
ילדים עשויים להיקלע לבעיות שונות. המגן, מרכז סיוע לילדים ונוער במצוקה, מיועד להעניק להורים ולילדים מענה מקצועי במגוון בעיות ילדים שונות. המרכז מעניק כלים להורים להתמודדות עם משברים שונים בהם נמצא ילדם ומציע עזרה מקצועית הכוללת גורמי טיפול רבים, בהם גם פסיכולוג ילדים. אחת הבעיות עימן עשויים ילדים להתמודד היא אלימות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI