דף הבית רוחניות גלגול נשמות אני רוצה ולא יכולה להקים משפחה מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "שחזור גלגולים"
אני רוצה ולא יכולה להקים משפחה מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "שחזור גלגולים"
ד"ר זיו מאיר 27/06/08 |  צפיות: 15061

אני רוצה ולא יכולה להקים משפחה

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "שחזור גלגולים"

 

שרית (שם בדוי), הגיע אליי לאחר שיחת טלפון אנונימית בה שאלה אותי האם אני מטפל גם בדברים חריגים? שאלתה נראתה לי מוזרה ביותר, למה את מתכוונת דברים חריגים? שאלתי בסקרנות. "אני אגיד לך, יש לי חברה שהיית לסבית, היא סיפרה לי כי טיפלת בה ומאז היא נורמלית, השיבה לי בהיסוס", "ואת מאמינה לחברה שלך"? השבתי לה בשאלה, "כן היא חברה טובה שלי ומברכת אותך כל פעם מחדש", סיפרה לי בטלפון עת התחלתי להסמיק. "נו טוב אז אם כך את יודעת שהתשובה חיובית", אמרתי לה. "כן אבל אצלי הבעיה אני חושבת יותר מסובכת", המשיכה ואמרה. "אם תסבירי לי בדיוק מה הבעיה אוכל להשיב לך", השבתי לה כולי מסוקרן מהרפתקה חדשה ומעניינת הנשמעת לי ברקע. "זה לא לטלפון פסקה, אני אבוא אליך", קבענו פגישה, שרית הגיע אליי לפגישה המיוחלת. שרית הייתה בחורה באמצע שנות העשרים לחייה, היא היית מטופחת מאוד, גבוה נאה ודקת גזרה, היא הציגה עצמה כקוסמטיקאית עצמאית. היא הסבירה לי כי לא הולך לה בחיים, היא כל הזמן רוצה להקים משפחה, אולם מצד שני היא לא רוצה בגברים דווקא, "מה זאת אומרת ? את לסבית"? שאלתי אותה, חיוך עלה על שפתיה. "לא אני לא לסבית", השיבה לי ברכות. "אז אם כך מה הבעיה"? שאלתי. "זהו, אני לא רוצה בגברים דווקא אבל אני לא לסבית, אני לפעמים רוצה גברים ולפעמים בחורות", השיבה לי ברכות. "אבל יש לי בעיה שאני לא יכולה להביא ילדים" המשיכה להסביר. "מדוע? את עקרה"? שאלתי אותה. היא השיבה בשלילה, "זה יותר גרוע מזה אמרה, אני גבר". שמעתי את מלותיה והייתי המום. היא נראתה כמו אחת מהדוגמניות צמרת המופיעות במגזינים השונים, מעולם לא הייתי מנחש שהיא גבר, "אני קוקסינל", הסבירה לי ברכות ובמתק שפתיים. לרגע הייתי בטוח שהיא עובדת עלי, היה לה מראה יותר נשי מרוב הנשים שאני מכיר. הדבר נראה כה בלתי סביר שלקח לי זמן לעכל זאת. "ובמה את, אתה התבלבלתי, רוצה שאעזור לך"? לא היה לי ברור האם לפנות אליו בלשון זכר או נקבה. "זה בסדר תקרא לי שרית", אמרה ברכות. "הייתי רוצה להיות נורמלית", פתחה ואמרה. "מה כוונתך נורמלית"? ביקשתי הבהרות. "אני רוצה שתטפל בי כמו שטיפלת בחברתי שהמליצה לי נורא בחום עלייך" השיבה.  "כן אבל חברתך הייתה רק לסבית שרצתה להיות נורמלית, אולם אצלך המצב שונה לחלוטין" הסברתי לה. "נכון זה מה שאמרתי לך עוד בשיחת הטלפון, אני יותר בעייתית ממנה, גם אני רוצה להיות נורמלית ולהקים משפחה בעתיד", השיבה לי כמעט בתחינה.

מעבר לעובדה שהייתי המום, חשתי המון חמלה ורוך כלפיו, ניסיתי להבין למה היא / הוא מתכוון נורמלי, בתור גבר או אישה היא /הוא רוצה להיות? "כאשר את אומרת נורמלי בתור מה את רוצה להיות? גבר או אישה"?  "אני מבחינה פיסיולוגית כיום גבר, אולם אני רוצה להיות אישה ולעבור ניתוח לשינוי המין", השיבה לי  שרית, "אולם אם תעבור ניתוח לשינוי מין הרי לא תוכל ללדת ילדים כך שבכל מקרה לא תוכל להקים משפחה, תוכל להתחתן ואולי לאמץ ילדים", ניסיתי להסביר לו.  "נכון, אז מה אתה מציע"? שאלה בקול רפה, "אם כוונתך להיות נורמלי, זה להקים משפחה על כל הכרוך בכך, הרי שהאפשרות הפיזית הקיימת היא לשוב ולהיות גבר, אין שום אפשרות אחרת, שום ניתוח לשינוי מין הידוע כיום אינו יכול לגרום לכך שתוכלי ללדת ילדים באופן נורמלי, על כן את צריכה ראשית להחליט מה את בוחרת להיות", (כל העת הייתה לי בעיה להחליט האם לדבר אליו בלשון זכר או נקבה). "כן אבל אני לא רוצה להיות גבר" אמרה בהיסוס, "ואישה את כן רוצה להיות"? שאלתי אותה. "אישה אני יותר רוצה להיות, אבל אני לא לגמרי בטוחה שאני רוצה כל הזמן להיות אישה". "מה כוונתך"? זאת אומרת באופן כללי אני מעדיפה להיות אישה, אבל לפעמים בא לי להיות גם גבר, לכן לא ביצעתי עד היום ניתוח לשינוי המין", השיבה לי. "אם כך לדעתי קיימות שתי אפשרויות: הראשונה שתחליטי באופן סופי מה את רוצה להיות,  ואילו השניה האפשרית שאני אתחיל לטפל בך באמצעות שחזור גלגולים ונראה לאן תגיעי, יתכן ובסוף תחליטי להיות אישה, או שתחליטי בסוף להיות גבר" השבתי לה. "אבל קחי בחשבון את הסיכון, שאם בסוף יצא שתרצי להיות גבר, לא תוכלי לחזור בך ולהתחיל מחדש להתלבט ולרקוד על שתי העולמות, מאחר והמשיכה שלך הפנימית תנחה אותך להיות או רק גבר, או רק אישה". בכוונה טרחתי להדגיש זאת, מאחר והיה לי הרושם ששרית רוצה ליהנות משתי העולמות, על כן היא אינה מחליטה על כיוון מסוים. "ואם יצא לי גבר למשל, לא אוכל יותר להימשך לגברים? נגיד להיות הומו"? הקשתה שוב שרית. "לא, אם יצא לך להיות גבר, את תחושי דחייה רבה מקיום יחסים עם גברים" הסברתי לה. "לא יהיו לך שוב אפשרויות להיות וליהנות משתי העולמות, או גברים או נשים בלבד". "אבל אז החיים יהיו לי משעממים" הפטירה כלאחר יד, (רציתי להגיד לה שאם בעייתה תהיה שישעמם לה - שתלך לאסוף ג'וקים). משום מה חשתי כי שרית אינה רוצה באמת להיות נורמלית, אלא יש לה רק דחפים להיות נורמלית כמו חברתה, אך למעשה אינה בשלה עדיין לעזוב את שתי העולמות מהם היא כרגע "נהנית", כאשר כל עניין בואה אליי, אף הוא כדי להשקיט את המצפון שלה במידת מה, אך אין ברצונה באמת לשנות ממנהגה. "שרית אני מציע שנסיים את הפגישה להיום, לכי הביתה וכאשר תחליטי סופית מה ברצונך להיות תשובי אליי ואטפל בך"... כך סיימנו את הפגישה.  למען האמת לא חשבתי שאשמע ממנו בהמשך אולם לא עברו אלא שלושה ימים ושוב קבלתי ממנו שיחת טלפון בו ביקש לבוא לטיפול.

 

לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק 

www.barakcollege.comדירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI