דף הבית מס ערך מוסף

מאמרים בנושא מס ערך מוסף

 מאמרים אחרונים בקטגוריה
 
מהו עוסק מורשה ומה מומלץ בעת פתיחת עסק?
30/05/13 |  מאת: ברטה חני | מס ערך מוסף
עוסק מורשה זוהי האלטרנטיבה הנוחה והפשוטה ביותר בעת הקמת עסק. הרבה יותר קל לפתוח עסק כעוסק מורשה מאשר כחברה, גם תהליך הפתיחה קל יותר וגם אם חלילה ייכשל קל מאוד לסגור את העסק. מצד שני, עוסק מורשה הוא הרווח ביותר. לפני פתיחת עסק חשוב מאוד להיוועץ עם יועץ מס ולקבל את ההחלטה הנכונה לפתיחת העסק, עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה.
למאמר המלא...

להתנהל נכון כלכלית
17/10/10 |  מאת: alexis | מס ערך מוסף
כל אחד ואחת מאיתנו רוצים להצליח בעבודה, ובעזרת השילוב של כישורי מנהיגות וניהול, יחסי אנוש טובים, ניסיון, רעיון טוב וקצת מזל, החלום לפתוח עסק עצמאי משגשג יכול להפוך במהירות למציאות.
למאמר המלא...

חשיפה למע"מ במכירת נחלה
רבים המוכרים נחלה אינם מתייחסים לעובדה כי ייתכן ויחול חיוב במע"מ בגין עסקת המכר.

כיום רשויות המס מהוות גוף אחד והמידע לגבי העסקאות זורם בין רשות מס שבח, מס הכנסה ומע"מ. התיקים נבדקים ובכל מקום בו נמצא כי קיים חיוב במע"מ תועבר דרישה בגין כך למוכר והתוצאה היא תשלום נוסף של 16.5% מהתמורה.

חשוב לבצע בדיקות מקדמיות יסודיות לגבי החיוב במיסים במסגרת העסקה ובתוך כך, לבדוק האם קיימת חשיפה לחיוב במע"מ!!!
למאמר המלא...

מהפיכה: קבלנים חייבים מע"מ על פקדונות בבנקים
חברת ח. מיתר לבניין בע"מ בנתה דירות בפרויקט בנה ביתך בשכונת עמישב בפ"ת. במסגרת ההסכם עם הרוכשים מכרה החברה למעשה שירותי בנייה. העסקה נעשתה באמצעות ליווי פיננסי של בנק שם הפקידו הרוכשים את כל הכספים בסך של כ 36 מיליוני ש"ח בתוספת מע"מ, אשר מהם, שולמו לחברה הבונה תשלומים לפי התקדמות הבנייה.
למאמר המלא...

ההסדר המחיל מע"מ על עסקאות נדל"ן בשטחים - האם מידתי או גורף?
סוגיית הטלת מע"מ על עיסקאות נדל"ן בשטחים הינה סוגיה שזכתה להסדר מיוחד בחוק מע"מ. סעיף 1א לחוק מסדיר תחולתו על עסקאות בישראל המערבות יסודות מן ה"איזור" (יהודה ושומרון וחבל עזה)
למאמר המלא...

כיצד נפטרים ממע"מ בלתי כלכלי
מדריך הגנה מול סיכוני המע"מ החבויים בעסקאות מקרקעין
למאמר המלא...
 
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI