דף הבית דר' אלתר ושות' עורכי דין

דר' אלתר ושות' עורכי דין

 מאמרים אחרונים של הכותב
חברה:
אתר אינטרנט:  altertax.co.il
טלפון: 03-6966633
צור קשר עם הכותב: צור קשר
אודות הכותב:

למשרד דר' אלתר ושות' פונים לקוחות ידועי שם, מהארץ ומהעולם, הכוללים גם משרדי ממשלה ונציגויות למיניהן, בנקים בארץ ובעולם, תאגידים בינלאומיים, חברות היי-טק, חברות ביטוח, קבלנים, בעלי הון.
המשרד נותן ייעוץ מס (תכנון מס) לעסקאות בהיקפים גדולים ביותר במשק הישראלי, כולל השקעות בחו"ל והשקעות זרים בישראל.
המשרד מטפל בהקמת חברות בחו"ל, כולל בניית מבנה מיסוי בינ"ל, בתאום עם פירמות בחו"ל, ולרבות הוצאת אישורים מרשויות מס בחו"ל ובישראל. המשרד דוגל בדרך פעולה ייחודית בכל האמור במדיניות הפעולה מול הרשויות השונות. תפיסת העולם של המשרד, הינה מתן טיפול מס כולל, ופתרונות שמטרתם העקרונית הינה הגעה להסדר עם רשויות המס השונות, המבוסס על גילוי מלא. המשרד מדורג במדריכים המתפרסמים בישראל ובעולם במהלך שנים רבות בצמרת המשרדים בתחום המס בישראל, כמוביל בתחום ייעוץ מס בישראל במשרד מושם גם דגש מיוחד בכל הקשור בכתיבה ומחקר משפטי. כך, נכתבו ע"י עובדי המשרד בשנים האחרונות למעלה מ-10 ספרים בתחומי מס שונים, ביניהם אנציקלופדית אמנות מס וספרים בנושאי מע"מ ומס בולים.

המשרד מספק ייעוץ מס ללקוחות בארץ ובעולם, ומתמחה בייעוץ, ליווי וייצוג משפטי בפני רשויות המס בישראל ובימ"ש, לרבות בנושאים הבאים:
מיסוי מקומי ובינלאומי של חברות ויחידים, תכנוני מס במשטרי on-shore & off-shore, מיסוי ישיר ומיסוי עקיף (מע"מ), אישורי מס מקדמיים (pre-ruling) בישראל ובחו"ל, יצוג מול רשויות המס בדיוני שומות, מס על מיזוגים ופיצולים, מיסוי תאגידים, מיסוי יחידים, אופציות בישראל ובארה"ב (esop & espp) מיסוי חברות היי-טק ומעסיקים, תביעות מס (tax litigation), נאמנויות (trusts), מיסוי מקרקעין, ריטים (קרנות נדל"ן), אמנות מס, (tax treaties) וכן מתן חוו"ד מקצועיות.

 
מאמרים נוספים מאת דר' אלתר ושות' עורכי דין
 
גבולות חופש המידע בדיני המס : חובת הגילוי חלה גם על מידע פנימי
19/08/08 | מיסים
"אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר" - כך קבע השופט ברנדייס מבית המשפט העליון של ארה"ב בראשית המאה שעברה.
למאמר המלא...

מוכרים דירת מגורים ? היזהרו מהפטור
19/08/08 | מיסים
ירת המגורים המשפחתית נתפסת כנכס אישי המשמש למגורי המשפחה ולא כנכס השקעה, ומכאן הכלל הגדול שמכירתה פטורה בדרך כלל ממס שבח (במיוחד ידוע הפטור אחת ל- 4 שנים).
למאמר המלא...

הסוכריה שבגלולה: על אף העלאת המס על ני"ע סחירים לעיתים ישולם פחות מס בעקבות הרפורמה
19/08/08 | מיסים
במסגרת הרפורמה בשוק ההון החל מיום 1.1.06 הועלה שיעור מס רווח הון על מכירת ני"ע סחירים מ- 15% ל- 20% במרבית האפיקים ומ - 10% ל - 15% ביחס לאפיקים השקליים הלא צמודים.
למאמר המלא...

חובת הגשת דו"ח לשכירים
19/08/08 | מיסים
רבים סוברים כי בהיותם שכירים, אינם חייבים להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה. מסקנה זו איננה מדוייקת. כפי שיפורט להלן, קיימים לא מעט מקרים בהם גם שכירים חייבים להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה ובו לפרט את הכנסותיהם.
למאמר המלא...

מיסוי הגרלות, הימורים ופרסים
19/08/08 | מיסים
בעבר, הכנסות מהגרלות, הימורים ומפעילות נושאת פרסים היו בדרך כלל פטורות ממס לפי שיטת המס בישראל, זאת מאחר והכנסות מסוג זה נחשבו כמתת שמים, ללא פוטנציאל ריאלי לחזור על עצמן וללא אפשרות לסווגן למקור הכנסה.בעבר, הכנסות מהגרלות, הימורים ומפעילות נושאת פרסים היו בדרך כלל פטורות ממס לפי שיטת המס בישראל, זאת מאחר והכנסות מסוג זה נחשבו כמתת שמים, ללא פוטנציאל ריאלי לחזור על עצמן וללא אפשרות לסווגן למקור הכנסה.
למאמר המלא...

נקודות זיכוי בגין ילדים נטולי יכולת - גם עבור בגירים
19/08/08 | מיסים
מזה זמן נתקלים הורים לילדים משותקים, עיוורים או מפגרים (להלן - נטולי יכולת), בקשיים רבים בקבלת שתי נקודות הזיכוי המגיעות להם על-פי חוק. מזה זמן נתקלים הורים לילדים משותקים, עיוורים או מפגרים (להלן - נטולי יכולת), בקשיים רבים בקבלת שתי נקודות הזיכוי המגיעות להם על-פי חוק.
למאמר המלא...

בניית השוכר כהכנסת המשכיר. אימתי? (חלק ג')
19/08/08 | מיסוי מקרקעין
בשבועות הקודמים סקרנו את הילכתו החדשנית של כב' השופט אלטוביה. לסיום סקירה זו חייבים אני להתייחס גם לפסקי דין עליהם הסתמך וגם לפסקי דין אותם לא הזכיר.בשבועות הקודמים סקרנו את הילכתו החדשנית של כב' השופט אלטוביה. לסיום סקירה זו חייבים אני להתייחס גם לפסקי דין עליהם הסתמך וגם לפסקי דין אותם לא הזכיר.
למאמר המלא...

בניית השוכר כהכנסת המשכיר. אימתי? (חלק ב')
19/08/08 | מיסים
דנו בשבוע שעבר בהלכה החדשנית והמורכבת מאוד של כבוד השופט מ. אלטוביה, לפיה עלות הבניה היום, בניכוי פחת שנתי (כפול מספר שנות החכירה הצפויה) ובניכוי הוצאות עתידיות (מהוונות לערך נוכחי) מהווה הכנסה חייבת של החוכר כבר היום.
למאמר המלא...

בניית השוכר כהכנסת המשכיר. אימתי? (חלק א')
19/08/08 | מיסוי מקרקעין
שאלת חיובו במס של המשכיר על בניה שבונה השוכר במקרקעין השכורים עולה מדי פעם בהקשרים שונים.שאלת חיובו במס של המשכיר על בניה שבונה השוכר במקרקעין השכורים עולה מדי פעם בהקשרים שונים.
למאמר המלא...

ביטלתם הסכם מכר עם קבלן? אל תיכנסו לדירה
13/08/08 | נדל"ן ומקרקעין
רוכש דירה המבקש לבטל רכישתה לאחר ששילם את מרבית תמורתה נמצא במלכודת: אם ישלים את הרכישה ישפר את עמדת המיקוח מול הקבלן, אך הוא עלול לאבד את החזר מס הרכישהרוכש דירה המבקש לבטל רכישתה לאחר ששילם את מרבית תמורתה נמצא במלכודת: אם ישלים את הרכישה ישפר את עמדת המיקוח מול הקבלן, אך הוא עלול לאבד את החזר מס הרכישה
למאמר המלא...
1 2 3 4 5 עמוד הבא >
    
שיווק באינטרנט על ידי WSI