דף הבית מיסים מס ערך מוסף מהו עוסק מורשה ומה מומלץ בעת פתיחת עסק?
מהו עוסק מורשה ומה מומלץ בעת פתיחת עסק?
ברטה חני 30/05/13 |  צפיות: 13611

כל פתיחת עסק דורשת בחינת אלמנטים רבים, בעיקר מילוי טפסים אשר קשורים בהקמת העסק. התנהלות אחראית ומסודרת תאפשר לעבור תהליך זה באופן מהיר. תחילה כל פתיחת עסק דורשת לבחון האם נדרש לפתוח תיק עוסק מורשה או אולי תיק עוסק פטור. בחירה בכל אחת מאופציות אלו נעשית על ידי רישום במע"מ. ישנם הבדלים מהותיים בין שניסיווגי עסק אלו.

 

ראשית, עסק מורשה הוא עסק מוכר כבעל הכנסות גבוהות דבר אשר מסייע בתדמית העסק כלפי חוץ. זאת בניגוד לעסק פטור אשר אינו משלם מע"מ ועל כן מוכר כעסק קטן. עם זאת, לעסק מורשה יש חובות שאין לעוסק פטור כמו למשל הגשת דוחות לפי מחזור העסקים שבו עובד, לדוגמה אחת לחודשיים. כמו כן, לעוסק מורשה יש את הזכות להחזר כספי מע"מ ששילם במהלך עבודתו בעסק.

 

הקמת עסק מורשה מתחילה במשרדי המע"מ הממוקמים בסניפים בכל רחבי הארץ. שם ניתן להירשם כעסק מורשה ולקבל את טופס 821 אשר מגדיר את העסק בסיווג זה. חשוב לזכור ולשים לב כי יש להגיע עם מסמכים מזהים למשרדי המע"מ, מסמכים כגון אישור חשבון בנק, תעודת זהות או צילום שלו. שלב שני הינו הצורך בהגדרת העסק כעוסק מורשה במס הכנסה, דיווח זה דורש כמו כן הגעה עם מסמכים מזהים, שם יש למלא את טופס מספר 5329. שלב אחרון הינו דיווח לביטוח לאומי אודות פתיחת העוסק מורשה ומילוי פרטים בטופס שמספרו 6101. מומלץ להגיע מוכנים לכל אחד משלושת מוסדות אלו עם נתונים אודות אופי העבודה, כמות שעות העבודה בממוצע אותם תעבדו וההכנסות הצפויות לעסק.

 

פתיחת עסק מורשה דורשת לבצע פעולות אלו ישר עם תחילת העבודה של העסק, אין להמתין במילוי הטפסים תקופה ארוכה. דיווח המיסוי הנכון למוסדות אלו יכול למנוע מצבים לא נעימים ומאפשר לעבוד באופי חוקי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ברטה חני


 


מאמרים נוספים מאת ברטה חני
 
ייעוץ עסקי הכרחי לטובת העסק
הקמת עסק היא החלום של אנשים רבים, אשר מרגישים מסיבות שונות שזהו המקום שלהם להתפתח ולצמוח ממנו, אך העובדה כי הנכם בעלי בטחון בידע מקצועי בתחום שלכם ומלאי אמביציה – לא אומר בהכרח כי אתם יודעים לנהל את העסק. ייעוץ עסקי הוא דבר הכרחי לכל עסק, בכל תחום ובכל גודל, על מנת ללמוד על החולשות של המקום, לטפל בעניינים הכספיים, לטפל בחלוקת התפקידים בחברה ועוד, וכך לצאת לדרך חדשה ויציבה.

עוברים דירה עם עבודות מנוף
07/11/14 | תעשייה
פעולת העברת דירה, בית עסק או מפעל היא פעולה מורכבת ואתם צריכים לידכם חברה מקצועית אשר תבצע את העבודה בבטיחות, ביעילות ובמקצוענות. בנוסף, היא צריכה לתת את הדעת על זמני העברה ולתת פתרונות בשטח לעבודות מנוף במידה ומדובר בציוד כבד לנשיאה או הרמה לגובה רב.

משאבות חום אינוורטור
משאבות חום אינוורטור הן כיום אמצעי החימום המתקדם ביותר בעולם והדבר לא מפתיע אודות וליכולתן. הן מספקות אוויר חם / קר בצורה נעימה תוך איוורור לשמירה על סביבה נעימה ולא יבשה כמו מערכות חימום אחרות, ובנוסף בעל יכולות לספק גם מים חמים ללא המתנה וללא הגבלה.

כלי עבודה חשמליים – בעלי חיבור חשמלי או נטענים?
עולם הכלי עבודה השתנה מאוד בשנים האחרונות, והיום ניתן למצוא יותר ויותר מכשירים אשר פועלים על ידי הטענה במקום חיבור לנקודת חשמל עם כבלים מארכים וללא הפעלת מאמץ כפי שהכרנו עם מכשירים מכניים.

נהנים בקיץ עם מיזוג אוויר צ'ילרים
עולם הקירור והחימום עבר מהפכות רבות וכיום לא קיים המקום בו אין משתמשים במיזוג אוויר, ועקב השימוש התכוף במערכות לקירור עלו בהתאם גם הוצאות החשמל ובזבוז האנרגיות. צ'ילרים הם האופציה החסכונית ביותר הקיימת היום והם שינו את עולם הקירור כפי שהכרנו אותו עד כה.

מעמיס טלסקופי – למה הוא משמש
17/07/13 | רכב
מעמיס טלסקופי נועד לשאת משקלים כבדים ומכאן שמו. למעמסי זרוע שנעה בצורה אופקית ואנכית. להפעלת מעמיס טלסקופי נדרשת תעודת הכשרה לכך. משמש לעבודות הנדסיות שונות, עבודות בניין, חקלאות ועוד.

כסאות גלגלים ממונעים מהם ולמי הם מיועדים?
כסאות גלגלים ממנועים הם קלים יותר לתפעול עקב המנוע אשר מניע אותם. בכסאות מזג זה המשתמש לא מפעיל לחץ על הידיים. בעזרתם ניתן לנוע בדרכים משובשות יותר ולאו דווקא במשטחים ישרים, מאפשרים למשתמש לטייל ולקיים אורך חיים רגיל.

מנעולנים – מתי אנו זקוקים להם?
מנעולנים מקצועיים ואמינים מאוד קשה למצוא. חשוב מאוד לבדוק את בעל המקצוע ולקבל המלצות על המנעולן אשר אנו מזמינים לבתינו. אסור לשכוח שהמנעול אשר בדלת הכניסה שלנו הוא הגורם המפריד בינינו לבין בחוץ והמנעול הוא זה שמשרה בנו ביטחון לשהות בבתינו ללא חשש. מנעולן מיומן ואמין יספק את השרות במהירות כשכל הכלים הנדרשים עומדים לרשותו. זכרו – בדקו וקבלו המלצות על מנעולנים אמינים אשר עושים את עבודתם במקצוענות!

מהו עוסק מורשה ומה מומלץ בעת פתיחת עסק?
עוסק מורשה זוהי האלטרנטיבה הנוחה והפשוטה ביותר בעת הקמת עסק. הרבה יותר קל לפתוח עסק כעוסק מורשה מאשר כחברה, גם תהליך הפתיחה קל יותר וגם אם חלילה ייכשל קל מאוד לסגור את העסק. מצד שני, עוסק מורשה הוא הרווח ביותר. לפני פתיחת עסק חשוב מאוד להיוועץ עם יועץ מס ולקבל את ההחלטה הנכונה לפתיחת העסק, עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה.

כל מה שרציתם לדעת על מעמיסים טלסקופיים
29/05/13 | רכב
מעמיסים טלסקופיים מהווים חלק מציוד מכני הנדסי. תקפידו של המעמיס הטלסקופי הוא לשאת עומדים גדולים ומיועד לאתרי בניה, לעבודות עפר וכל העבודות ההנדסיות למניהן. למעמיס זרוע טלסקופית אשר נועה בשני מישורים, אופקי ואנכי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI