דף הבית בניין ואחזקה ריהוט מזרונים – במה לבחור ולמה?
מזרונים – במה לבחור ולמה?
ד"ר גב 28/06/11 |  צפיות: 2855

מזרון הוא אחד מפריטי הריהוט החשובים בבית, יש לקנות מזרונים כאשרלוקחים בחשבון בעיות גב ושלד שקיימות אצלנו או אצל בני ובנות זוגיינו.מזרונים ניקנים תוך בתחשבות במידותיהם, רמת הקושי שלהם וכמובן במחירם. מבחרהמזרונים המוצע הינו עשיר ונותן מספר גדול של פתרונות שינה, דוגמת מזרוניםעם שלט רחוק, כן מזרונים המסוגלים לאפשר לכם לבחור את הטמפרטורה בה תרצולישון. שני אבות הטיפוס המרכזיים לרוב המזרונים הקיימים בעולם הינם מזרוני קפיצים ומזרוני גומי (גומאויר, לטקס וכד'). בחירת מזרון חדש צריכ להעשות בהתחשבבתכנון חדר השינה, בסוף עיצובו של חדר השינה השקיעו מחשבה במיטה ובמזרוןשהרי הם לב ליבו של החדר.

הגדלים הסטנדרטיים של מיטות הם – 160/200ס"מ וגם 140/190 ס"מ, כדאי להתחשב בתוספות אפשריות מידות המיטה כמו ראשמיטה או מסגרות המקיפות את המזרון להתאמה לעיצוב החדר. למראה המתכתי תוכלואפילו להשיג מיטה מפורזלת. מעבר לכך תוכלו גם למצוא עיצובי עץ שוניםשעשויים מעצי אורן, אלון, מייפל ועוד. מומלץ לבדוק, בעת רכישת מזרון ומיטה,כי בסיס המיטה מאפשר אידוי לחות כלומר שהינו משטח מאוורר וחזק. בשוקקיימים בסיסי מטיה המגיעים כרשת ברזל, סרגלי עץ, משטח קפיצי, גומי או PVC.למיטות המתכווננות שהומצאו למטרות בריאות ישנו משטח סופג זעזועים אלסטי,מיטות נוער מתכווננות הן מפנקות במיוחד שכן ניתן לקבוע את זווית השינה עלידי לחיצה על שלט והפעלת מנגנון חשמלי.

מספיק על מיטות, כיצד בוחרים מזרונים? טרם בחירת המזרון יש למדוד את חדר השינה וכן את הבסיס הקיים במידה והואהולך לשרת מזרון נסוף. מזרונים נבחרים בגלל הנוחות שלהם, עוד בחנות נסו את המזרון שברצונכם לרכוש ובידקו אותו בתנוחות השינה הרגילות שלכם. ביחרו מזרון בדרגת קושי המאפשרתלכם לשכב על המזרון על צד גופכם ושעמוד השידרה ישאר ישר. סוג המזרון הואשיקבע את רמת הקושי שלו, מזרון משכבת ספוג או שתיים הינו אופציה זולהואפקטיבית לאורך שנים. מזרונים נוספים יהיו מזרוני קפיצים שאיכותם נמדדת עלפי סוג הקפיצים, המרחק בניהם וקוטרם וכן על פי שכבת הריפוד שמעליהם. ניתןלמצוא במזרון קפיצים עד כ1500 קפיצים הבאים בתצורות של קפיצים משולבים(מחוברים) או קפיצים מבודדים הארוזים כל קפיץ בכיסים נפרדים על מנת לאפשרתנועה לכל קפיץ ללא השפעה על יתר הקפיצים. בפועל ככל שמספר הקפיצים עולהעולה גם גמישות המזרון ומידת ההתאמה שלו לגופכם. סוג מזרונים נוסף הוא מזרוני לטקס המכילים חומר טבעי שמקורו בעץ הגומי שבהקצפה מקבלתכונות אלסטיות. מזרוני לטקס שונים אחד מהשני במשקלם הסגולי (צפיפות החומר)ובהרכבם. מזרוני ויסקו אלסטי, שפותחו בפעם הראשונה על ידי נאס"א, שומריםעל רמת הקשיחות שלהם בטמפרטורת החדר אך מתרככים בשכיבה עליהם בגלל חוםהגוף. כמו כן ישנם מזרונים המכילים פוליאוריטן, גם הוא חומר אלסטי מוקצף, הניחן בבלימת זעזועיםמוציינת וגם נעים למגע גוף. השכבה העליונה של המזרון הידועה בכינוייה –שכבת פינוק או שכבת נוחות, מומלץ שתהיה עשוייה מחומרים נושמים, אנטיבקטריאלים, אנטי אלרגיים ועמידים לנוזלים ככל הניתן.

לאחר קניית המזרון יש לזכור לתחזק אותו בצורה טובה על ידיד הפיכתו כל מספר חודשים. לעצלנים שבנינו ניתן כמובן להשיג מזרונים בטכנולוגיית No Flipמזרונים שלא צריך להפוך!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר גב

חברת ד"ר גב הינה החברה הגדולה והותיקה בישראל למוצרי בריאות, נוחות ואיכות חיים.

ד"ר גב משווקת מושבים אורטופדיים, כסאות, כורסאות טלויזיה, כורסאות עיסוי,כריות שינה, מזרונים, מכשירי ומוצרי טיפוח ויופי, מתנות. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר גב
 
עיסוי גוף מלא באמצעות כורסת עיסוי
10/07/11 | ריהוט
כורסת עיסוי מאפשרת לכם לקבל עיסויים מעולים, במגוון טכניקות וסוגים, בכל זמן אשר תחפצו בהם, בנוחיות ופרטיות ביתכם – איך אפשר שלא לאהוב את הרעיון הזה?

טיפול בכאבי גב תחתון בעזרת כורסאות עיסוי
10/07/11 | ריהוט
כורסאות העיסוי כיום מצויידות במנגנוני עיסוי מתקדמים שיכולים לדמות עיסוי אנושי, על כל סוגיו ועוצמותיו. מכלולי עיסוי משוכללים אלו מסוגלים לעשות מסז' שוודי או עיסוי רקמות עמוק ואפילו שיאצו.

מדריך לקניית כורסאות עיסוי
01/07/11 | ריהוט
הרכבנו מספר טיפים שימושים לביצוע מחקר ובחירת כורסת עיסוי המתאימה בדיוק לצרכייכם. ישנן הרבה אפשרויות והמון מאפיינים לבחור מתוכם, רוב כורסאות העיסוי מגיעות מצויידות בחזית הטכנולוגיה ובנוחות מקסימלית

מזרונים – במה לבחור ולמה?
28/06/11 | ריהוט
מזרונים ניקנים תוך בתחשבות במידותיהם, רמת הקושי שלהם וכמובן במחירם. מבחר המזרונים המוצע הינו עשיר ונותן מספר גדול של פתרונות שינה, דוגמת מזרונים עם שלט רחוק, כן מזרונים המסוגלים לאפשר לכם לבחור את הטמפרטורה בה תרצו לישון.

טיפים על דגמי כורסאות טלויזיה
28/06/11 | ריהוט
בחירת כורסאות טלויזיה היא לא משימה קלה, אבל שימוש בטיפים שלהלן יעזור לכם לבחורה כורסת טלויזיה או כורסת עיסוי מושלמת עבורכם ובמחיר הגיוני. בהצלחה!

השפעת מחיר מזרון על איכות השינה שלנו
11/06/11 | ריהוט
קניית מזרונים לבית הם לא רכישה קלה. מזרון הוא פריט ריהוט המלווה אותנו בכל לילה, ותומך בגב שלנו בסופו של עוד יום עבודה מאתגר. אבל אם אתם כבר מתחבטים בשאלה "האם צריך לקנות מזרון חדש?" זהו סימן די ברור שהמזרון או מזרונים הנוכחיים שלכם כבר לא עושים את העבודה ותמוכים בכם בצורה טובה כמו בעבר.

צריכים מזרון חדש? כמה להשקיע? ובמה?
11/06/11 | ריהוט
קניית מזרון חדש היא לא מאורע שכיח במיוחד, אבל כיוון שמדובר באיכות השינה ובבריאות הגב שלנו מומלץ מאוד לבצע סקר שוק ולבצע רכישה מושכלת.

מזרונים טובים
01/06/11 | ריהוט
מזרון הוא לא פחות ולא יותר מאשר פריט הריהוט הכי חשוב שיש לנו בבית. מספר שעות לא מבטול במהלך כל יממה ויממה בחיינו, אנו מבלים על מזרונים ללא תזוזה רבה

כסאות מחשב לבית - לשמור על הגב
21/05/11 | ריהוט
ישיבה ממשוכת בכסאות שמעוצבים לא כראוי יכולה לגרום לפציעות בשרירים ולכאבי גב, בגלל תמיכה לא מספקת לגוף היושב.במאמר כמה נקודות שכדאי להתחשב בהן כאשר בוחרים כסאות מחשב לבית או כסאות משרדיים למקום העבודה.

כסאות מחשב – מנהלים או משרדיים
13/05/11 | ריהוט
בתקופת חיינו מחשבים הפכו לפריט הנמצא כמעט בכל בית וכמובן בכל מקום עבודה, כסאות מחשב הפכו למוצר הכרחי לנוחות ויצרנות. את רוב הזמן שלנו ביום העבודה אנחנו עושים מול המחשב, לכן כסאות משרדיים חייבים לאפשר ישיבה לשעות ארוכות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI