דף הבית אינטרנט והחיים ברשת קופירייטינג כיצד מעבירים בפרודוקטיביות את ימי המיתון? עצות חינם לפרילאנסר היוצר - מעצב גרפי, צלם, קופירייטר
כיצד מעבירים בפרודוקטיביות את ימי המיתון? עצות חינם לפרילאנסר היוצר - מעצב גרפי, צלם, קופירייטר
שיר מנור 25/02/09 |  צפיות: 3241

בימים אלה של מיתון במשק, שבהם חברות רבות מצטמצמות ושוקלות מחדש את תקציבי הפרסום, אלה שמהם התפרנסתם בכבוד עד כה, קורה לעתים שגם העסוקים שבינינו, המעצבים והקופירייטרים הפרילנסרים, נאלצים להתמודד עם ימים שקטים, בלשון המעטה. מה כדאי לעשות בימים כאלה מלבד בטן-גב ורגע-של-מרגוע לתאי המוח האחראים ליצירתיות?

•       לכתוב מאמרים על תחום העיסוק - אתרי מאמרים רבים (maker.co.il, publisher.co.il , article.co.il , articles.co.il , reader.co.il ועוד) יארחו אותם בחינם, ואולי מהם יגיע הלקוח הבא, ועמו המיליון הראשון... במאמרים החדשים שתכתבו תוכלו גם להעשיר את אתר האינטרנט שלכם. ראו הרחבה לסעיף זה בהמשך.

•        לפרסם את עצמכם - אין כמו כמה שעות מתות לפרסום העסק שלכם במנועי חיפוש בחינם. יש כמה מאות כאלה (2sale.co.il, localista.com ,loggos.co.il , http://setup.co.il ועוד). כל לינק לאתר שלכם חשוב ביותר לקידומכם במנועי החיפוש.

•      להעשיר את הידע - בטוח יש ספרות מקצועית שעד כה הייתה מונחת על המדף בספרייה שלכם כאבן שאין לה הופכין... זה הזמן לנער את האבק מהספרים ומהמוח ולרכוש ידע מקצועי חשוב. אין ספרים? פנו לרשת - האינטרנט הינו מקור בלתי נדלה למאמרים ולהרצאות מצולמות בחינם. אם במקרה נותר לכם מעט תקציב פנוי, אפשר גם להירשם לקורס או שניים, ואולי אף לתואר או שניים, או אולי לפנות ל"מילת הקסם" לשירותי קופירייטינג ועיצוב גרפי?...

•   להרחיב את תחום העיסוק - מצאו נישות חדשות, משיקות לשלכם, שיגדילו את סיכוייכם לרווחיות, ויאפשרו לכם לספק ללקוחותיכם שירות שלם ומקיף יותר. יש שפע תחומים שאתם מוכשרים בהם. הגיע הזמן שגם אחרים יידעו על כך... אם אתם עוסקים בכתיבת תכנים, לדוגמה, כדאי שתרחיבו את תחום העיסוק להזנת תכנים לאתרי אינטרנט, הפקת אתרי אינטרנט וכן הלאה.

•   לעדכן את אתר האינטרנט - כי הרי אתר אינטרנט שאינו מעודכן הולך וצונח מטה במנועי החיפוש, בדיוק מה שאינכם צריכים כעת. ולכן...

   -   זו העת להוסיף לאתר את כל העבודות המוצלחות שלכם, שכבר חודשים ארוכים אתם מבטיחים לעצמכם שיום אחד, כשתתפנו לנשום, תוכלו להוסיף לאתר. 

   -  זה זמן טוב גם לעבור על הקוד של האתר- לוודא שיש תגיות מטא (Title, Key words, Description) לכל העמודים החשובים, שתעזור לנראות שלכם במנועי החיפוש.

    -   וכמובן - אין שעה טובה מזו למחיקת כל העבודות הישנות שלכם, שאתם כבר לא מתחברים אליהן, ולשמור אותן בצד, למקרה שיום יבוא ותאהבו אותן שוב.

מה לא לעשות בימי המיתון?

•        לישון עד מאוחר

•         להטביע את יגונכם בטיפה המרה (יקר מדי...)

•         לסעוד במסעדות צרפתיות

•         לבחור בן זוג לפי תכונות האופי - עושר חשוב מיושר בימים אלה...

•       לסרב להצעות של דייטים/חברים שלך להזמין אותך לקפה. ההפך, גרמו להם להזמין אתכם לארוחה במסעדה צרפתית...


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שיר מנור

שיר מנור מנהלת מילת הקסם, מציעה לעשרות לקוחות מרוצים חבילה שלמה של שירותי כתיבה ועיצוב גרפי:

· עיצוב, כתיבה ועריכת תכנים לאתרי אינטרנט, שידרוג אתרים, תחזוקה שוטפת של אתרים, הזנת תכנים למערכות ניהול תוכן

· שירותי קופירייטינג - ניהול תוכן לאתרים, כתיבת סלוגנים, כתיבת שמות, כתיבת פרופילי חברות, קופירייטינג לברושורים, דיוור ישיר, טקסטים לאריזות, מודעות, באנרים ועוד

· שירותי עיצוב גרפי - עיצוב ושדרוג אתרים, עיצוב באנרים, עיצוב אייקונים, עיצוב לוגואים, עיצוב פולדרים, עיצוב מודעות, עיצוב ברושורים, עיצוב מצגות, עיצוב גלויות, עיצוב כרטיסי ביקור, עיצוב שלטים, עיצוב דוכנים לתערוכות, עיצוב מגנטים, עיצוב ניירת ועיצוב הזמנות

· כתיבה, עריכה, ניהול והפקה של עיתוני עובדים ולקוחות

מנור מביאה עמה השכלה נרחבת בתחום הכתיבה והעיצוב, וניסיון של 10 שנים בניהול פרויקטי תוכן ועיצוב, בכתיבה ובעריכה שיווקית ועיתונאית עבור קהלי יעד רבים ובמגוון עצום של נושאים וסגנונות כתיבה.

בין לקוחות מילת הקסם תמצאו את אסם, סיסקו, אמישראגז, דן תחבורה ציבורית, ישפאר, מרינה הרצליה, אלקטרה, היפר רוזנפלד, הסוכנות היהודית, espresso club, American Aviation, עידן חדש, מכון וייצמן, ביוסנס, ירושלים של זהב, רולתג, פורטל האמנויות הישראלי, רולתג פארמה, Easywed, פסגות פתרונות מחשוב ועוד. 


מאמרים נוספים מאת שיר מנור
 
איך קופירייטר כותב על נושאים שאינו מבין בהם?
קופירייטר נדרש לרוב לכתוב על נושאים שאינו מבין בהם דבר. לכאורה, משימה בלתי אפשרית, לפחות בעיני הלקוח, או בעיני רוב האנשים שאינם מתפרנסים מכתיבה שיווקית. איך עושים את זה?

כתיבה שיווקית בקיצור
גולשים באינטרנט דורשים התייחסות מיוחדת למצוקת הזמן שלהם. טיפים לכתיבה מקוצרת לאינטרנט יעזרו לכם להתחשב בהם. אז איך מתחשבים בקהל היעד ועוברים לכתוב בקיצור?

עיצוב כרטיס ביקור מסעיר
מדוע חשוב לבחור בעיצוב כרטיס ביקור מקורי ומפתיע? מה כבר יכול להיות חדשני ומסעיר ב עיצוב כרטיס ביקור? כל פרט ופרט. הטיפוגרפיה. הצבע. שילובי הצבעים. הגודל. הצורה. החיתוך. הלמינציה. החומר. האיור. כל תו קטן, השונה מהתבנית הצפויה, עשוי לייצר הפתעה מרעננת ועמה אפקט שיווקי.

כיצד חושבים על רעיון?
שלל טיפים שימושיים להפעלת היצירתיות לצורך גיבוש רעיונות – לכותב, קופירייטר, למעצב הגרפי, לצלם... ולכל מי שמחפש רעיון

כיצד מעבירים בפרודוקטיביות את ימי המיתון? עצות חינם לפרילאנסר היוצר - מעצב גרפי, צלם, קופירייטר
בימים אלה של מיתון במשק, שבהם חברות רבות מצטמצמות ושוקלות מחדש את תקציבי הפרסום, אלה שמהם התפרנסתם בכבוד עד כה, קורה לעתים שגם העסוקים שבינינו, המעצבים והקופירייטרים הפרילנסרים, נאלצים להתמודד עם ימים שקטים, בלשון המעטה. מה כדאי לעשות בימים כאלה מלבד בטן-גב ורגע-של-מרגוע לתאי המוח האחראים ליצירתיות?

כתיבת פרופיל חברה
פרופיל החברה שלך הוא תעודת הזהות של העסק שלך. מטרתו להשיב בקצרה על כל שאלות הלקוח הפוטנציאלי שלך, כולל אלה שלא היה מודע לקיומן עד כה. את פרופיל החברה יש לכתוב בקיצור, באופן שיבליט אותך ביחס למתחרים בלא לפגוע באמינותך

עיצוב לוגו
הלוגו הוא הבסיס לתדמית החברה/הארגון/המוצר/השירות והתשתית לזהות ויזואלית רחבה יותר. עיצוב הלוגו צריך להיות ייחודי, פונקציונאלי, תמציתי ומייצג את המותג, כדי ליצור אצל הצופה בו זיהוי מיידי.
מהו מקור הצורך בלוגו? כיצד סימן אחד טומן בחובו עולם שלם? מהו לוגו? מה מאפיין לוגו טוב?


יש לך אתר? זוהי רק ההתחלה
בניית אתר אינטרנט אינה השלב האחרון בתהליך שיווק המוצר/שירות שלך באינטרנט. היא רק ההתחלה. אתר אינטרנט דורש תחזוקה שוטפת, כדי להיות תמיד רלוונטי ועדכני, באופן שיענה על הצרכים של הלקוח הפוטנציאלי ויקדם אותך במנועי החיפוש.

כתיבה שיווקית לאינטרנט
מרגע שלקוחותיך הפוטנציאליים הגיעו לאתר שלך, יש לך כמה שניות של תהילה למשוך את תשומת לבם. כדאי שתתכנן את השניות האלה באופן מחושב ולא כבדרך אגב. תכנים לאינטרנט צריכים להכיל יותר מאשר מילות מפתח. הם צריכים להתחשב בזמנו הקצר של הגולש ולשרת אותו ככל האפשר, באופן זכיר ומרשים, שיניע אותו ליצור קשר ולבצע עסקה

עיתון עובדים – איך זה עובד? - חלק ב'
בחלקה הקודם של כתבה זו, סיפרתי מדוע כדאי להוציא עיתון עובדים ואיך עושים את זה. רגע לפני שניגשים לעבודה, כדאי לדעת על מה אפשר לכתוב בעיתון עובדים, ומאילו טעויות כדאי להימנע בעת הכתיבה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI